Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
aman ha mobil klimaya bulaşayım demeyin
astarı yüzünü geçer.
bilgimizi uzere iceriyi soguturken disariyi isitirsiniz.
mobil klimalarda bu ısıyı bacayla dışarı atmak zorundasınız duvara baca deliği aç
birde kompresörün yanında oturup sesini çekmek akıl işi değil.

O halde 2.el inverter ya da on off klimaya yönelecez o da soru işareti.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Daha önce konusunu da açmıştım fakat gene söyleyim klima sürekli hazneden su akıtıyor. Sorunun ne olduğunu bir türlü bulamadılar.Artık lg teknik servisiyle arkadaş olduk. Klimanın ısıtmasında sorun yok ama iyi soğutmuyor. Bu soğutma sorunu komşumdada var . Klima iç ünitesi çok sesli çalışıyor . televizyon açık olmayınca odanın içinde uğultu sesi bariz belli oluyor. Dış üniteden bahsetmiyorum bile saç kurutma makinesi gibi çalışıyor. Benim 2 senelik kullanım deneyimim bu şekilde ben memnun kalmadım. Evde 2 klima daha kullanıyorum diğer odalarda, diğer klimaları da günlük onları da kullanıyorum onlarda bu bahsettiğim sıkıntıların hiçbiri yok
Bende de Arçelik olanı var. Drenaj çıkış kısmından duvardan çizgi haline su akıtmaya başladı. Yarın servis gelecek. Tabi ekmezlerse, ofisten bir daha arıyorlar, ahiret sorusu gibi sorular sordular. Normal bir akıntı olmadığına ikna ettim. Servis gelince ne olduğunu anlayacağız. Bu cihazlar kronik sorunlu değildir umarım.

T Çevrimdışı

Tecnikadamoguz01

Yeni Üye
8 May 2019
16
28
Merhabalar arkadaşlar 5*5mt2 oturma salonuma klima almayı düşünüyorum yanlız maddi durumdan dolayı ucuz bir model almam gerekiyor a101'e gelen 12bt lik seg klima iş görür mü sizce

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Klimanın tahliye hortumu montaj sırasında çıkmış, servis geldi takıp gitti. bu sefer de dip köşeden hafif su aktı bir müddet sonra kesildi. Sanırım boru kısmından yoğuşma oldu. Yine Servis kaydı açtırmıştım iptal ettirdim. Eski klimada böyle şeyler olmamıştı bu nedir anlamadım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Klimanın tahliye hortumu montaj sırasında çıkmış, servis geldi takıp gitti. bu sefer de dip köşeden hafif su aktı bir müddet sonra kesildi. Sanırım boru kısmından yoğuşma oldu. Yine Servis kaydı açtırmıştım iptal ettirdim. Eski klimada böyle şeyler olmamıştı bu nedir anlamadım.
montaj esnasında drenaj hortumunu boruya bantlamış olsalar boruları düzenlerken yerinde çıkma ihtimalini enaza düşürmüş olurlar.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
inşallah Vestel florayı bozdukları gibi segide bozmamışlardır.benim bildiğim yeni model eskisinden iyi olur ama Vestel flora faciaymış.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
12 lik me 3000 tl bırakmışlardı.gerçekten dediklerini yaptılar türkiye uçtu.hey be kim tutar bizi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hayatımda ilk defa fujıplus aldığım gidip şota ustanın sözünü dinlemdiğim Vestel flora almadığım için pişman olmuştum.herkes gider mersine vestle gider tersine.

H Çevrimdışı

Hamitd

Yeni Üye
5 Tem 2018
13
40
Sota Sota Hocam merhaba, uzun zamandır forumu takip ediyorum. incelemelerinizi yorumlarınızı okudum.
12000btu klima arayışındayım.
Arçelik Ekolojik 12205 12000 BTU (tavsiye ettiğiniz modellerden miydi?) 3.000tl'ye satın alabiliyorum.
TRONİC TRK12INVDMB (3.200tl)
Vestel Flora 12000 Klima (3.000tl)
sizin tavsiyeniz hangisi olurdu ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Sota Sota Hocam merhaba, uzun zamandır forumu takip ediyorum. incelemelerinizi yorumlarınızı okudum.
12000btu klima arayışındayım.
Arçelik Ekolojik 12205 12000 BTU (tavsiye ettiğiniz modellerden miydi?) 3.000tl'ye satın alabiliyorum.
TRONİC TRK12INVDMB (3.200tl)
Vestel Flora 12000 Klima (3.000tl)
sizin tavsiyeniz hangisi olurdu ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Yeni seri flora alan arkadaşlar dış ünite sesli,zırıltılı çalıştığı geri bildirimi yaptılar.

tronic hiç inceleme fırsatım olmadı
daha doğrusu calisirken dahi görmedim.

arçelik ekolojik neden öneriyoruz.
lg dual eco serisinin birebir aynısı

yüzlerce üyemiz dual eco aldı ve kullanıyor.
sikayet orani cok düşük.

düşük fiyat sorunsuz makina denilince elimizdeki tek seçenek arçelik ekolojik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri