Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39

Merhaba forumun genel görüşü ucuz olan segmente yaklaşmayın, ancak şimdi sizin mailinizle fiyat ve ürünlere baktım, Midea ile kıyasladım, Hem daha uygun fiyat alayım hem de performans alayım diyorsanız üst segmentte FGeurope'un getirdiği fujutsu generali de incelemenizi öneririm, Çünkü iki yıldır ben ille japon alıcam marka takıntım var diyen kitle başka bir öneri bile dinlemeden onu alıyor, farklı distribitörler ile çalışan bayilerden. Ancak daha öncede yazdım Midea Adem abinin testleri itibariyle bu lüks segmentin altında ezilmedi onda da yukarıda yazdığım gibi kullanılan teknoloji ve bu konudaki japon devinin önemli kısımlarını satın alıp yapılan ortak üretimler olduğunu sanıyorum . Midea'nın çin ile ilgi alakası sadece çin sınırları içinde üretim yapmasından kaynaklanıyor. Piyasadaki Yüzde 70 tüm klimalar Midea fabrikalarından çıkıyor.
Bence aynı firmanın ucuz olan segmenti kötüdür diye bişey yok ucuzluk kaliteye göre değil özelliklere göre değişiyor örneğin daikin sensira ile daikin sarara arasında kalite farkı yoktur kalite aynı daikin kalitesidir fark sadece sunduğu özellik farkıdır bu fark da fiyatlara yansır koskoca uluslararası firmalar bunu göze alarak kaliteyi düşürmez kanımca

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39

Bence aynı firmanın ucuz olan segmenti kötüdür diye bişey yok ucuzluk kaliteye göre değil özelliklere göre değişiyor örneğin daikin sensira ile daikin sarara arasında kalite farkı yoktur kalite aynı daikin kalitesidir fark sadece sunduğu özellik farkıdır bu fark da fiyatlara yansır koskoca uluslararası firmalar bunu göze alarak kaliteyi düşürmez kanımca
Markalar her segment müşteri için farklı şekillerde kendi gerçek kalitelerinden feragat etmektedir. Marka algısının korunması ve yönetilmesi de tam bu yazdığınız yorumla başlıyor. Meslektaşlarımda bu yazdığınız algının oluşması için emek verip çalışıyor. Daiken Sarara serisi 20 000 TL den başlıyor ve marka adından anlaşılacağı üzere aslında çöl iklimi koşulları için üretilmiş bir cihaz olduğunu düşünüyorum, Midea'nın onun çok ilerisinde Türkiye'ye girmeyen ürünü var, keza kutup soğukları koşullarına uygun başka modeli de. Diğer forum üyeleri düşük segment marka ürünler için çok daha açıklayıcı yorumlarını okudum. Onlar teknik olarak daha güzel açıklaycaktır. Daiken güçlü önemli bir markadır evet üründen ötede bir marka değeri vardır. Ama pazar koşulları gereği farklı modelllerde farklı kaliteler müşterilerine sunmak zorundadır.

B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Markalar her segment müşteri için farklı şekillerde kendi gerçek kalitelerinden feragat etmektedir. Marka algısının korunması ve yönetilmesi de tam bu yazdığınız yorumla başlıyor. Meslektaşlarımda bu yazdığınız algının oluşması için emek verip çalışıyor. Daiken Sarara serisi 20 000 TL den başlıyor ve marka adından anlaşılacağı üzere aslında çöl iklimi koşulları için üretilmiş bir cihaz olduğunu düşünüyorum, Midea'nın onun çok ilerisinde Türkiye'ye girmeyen ürünü var, keza kutup soğukları koşullarına uygun başka modeli de. Diğer forum üyeleri düşük segment marka ürünler için çok daha açıklayıcı yorumlarını okudum. Onlar teknik olarak daha güzel açıklaycaktır. Daiken güçlü önemli bir markadır evet üründen ötede bir marka değeri vardır. Ama pazar koşulları gereği farklı modelllerde farklı kaliteler müşterilerine sunmak zorundadır.
Bence yanlış düşünüyorsunuz kalite düşmez özelliklerden feragat edilir araba modellerinden düşünün dream touch premium gibi paketler olur özellikler değişiyo ama araba aynı araba marka aynı marka burda arabanın kalitesi mi düştü diyeceğiz şimdi

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Bence yanlış düşünüyorsunuz kalite düşmez özelliklerden feragat edilir araba modellerinden düşünün dream touch premium gibi paketler olur özellikler değişiyo ama araba aynı araba marka aynı marka burda arabanın kalitesi mi düştü diyeceğiz şimdi
Tam olarak öyle değil. Jetta ile Passat CC olarak bakmalısınız.

Daha güzel örnek Corolla ile Avensis olabilir. Kaput altı ısı yalıtımı, gövde sacları titreşim emici kaplamaları, iç kumaş ve plastik kaliteleri, iç elektroniklerin üretim firmaları, donanım/yazılım ve malzeme kaliteleri…

Tabiki düşecektir aynı markanın alt segmentlerinde de kalite. Hatta başka markanın aynı fiyatından daha bile kötü kalitelere inebilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yerine göre fason, orijinalinden iyi de olabilir tabi. Mesela Polo’nun yeni platformu (2017+) Seat tarafından tasarlanıp ilk kez piyasaya sürüldü.

Burada her ne kadar Volkswagen Group olarak söylense de Volkswagen Ar-Ge tarafında fason olmuş oluyor. Ama Polo, İbiza’dan daha pahalı ve daha kalitelidir.

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bykzlu

Yeni Üye
20 Tem 2021
39
Tam olarak öyle değil. Jetta ile Passat CC olarak bakmalısınız.

Daha güzel örnek Corolla ile Avensis olabilir. Kaput altı ısı yalıtımı, gövde sacları titreşim emici kaplamaları, iç kumaş ve plastik kaliteleri, iç elektroniklerin üretim firmaları, donanım/yazılım ve malzeme kaliteleri…

Tabiki düşecektir aynı markanın alt segmentlerinde de kalite. Hatta başka markanın aynı fiyatından daha bile kötü kalitelere inebilir.

Yerine göre fason, orijinalinden iyi de olabilir tabi. Mesela Polo’nun yeni platformu (2017+) Seat tarafından tasarlanıp ilk kez piyasaya sürüldü.

Burada her ne kadar Volkswagen Group olarak söylense de Volkswagen Ar-Ge tarafında fason olmuş oluyor. Ama Polo, İbiza’dan daha pahalı ve daha kalitelidir.
Her görüşe saygılıyım benim fikrim bu yönde

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Arkadaşlar midea prime 9000 olan mı daha iyi yoksa baymak olan mı? Baymak 5 yıl garantili olduğunu belirtmiş.

İkisinin dışında alternatif uygun fiyatlıda bu var.

A Adem Helvacı Bu konu hakkında görüşünüz nedir?

Son düzenleme:
Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Arkadaşlar midea prime 9000 olan mı daha iyi yoksa baymak olan mı? Baymak 5 yıl garantili olduğunu belirtmiş.

İkisinin dışında alternatif uygun fiyatlıda bu var.

A Adem Helvacı Abiden Midea Temmuz verileri geliyor, yorum yok görüyoruz :) Sevgiler. Hepimiz ekonomik durumlardan ürünleri fiyatları ile kıyaslıyoruz, ancak bilinçli ve veriler doğrultusunda yazıyorum, Midea Prime fiyatıyla Orta, kalitesiyle üst segment bir cihaz. An önce Antalya Kepez den ürünü alan bir müşteriye memnuniyet araması yaptım, sadece üründen memnuniyeti bildirdi. Hepimize kolaylıklar diliyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
A Adem Helvacı Abiden Midea Temmuz verileri geliyor, yorum yok görüyoruz :) Sevgiler. Hepimiz ekonomik durumlardan ürünleri fiyatları ile kıyaslıyoruz, ancak bilinçli ve veriler doğrultusunda yazıyorum, Midea Prime fiyatıyla Orta, kalitesiyle üst segment bir cihaz. An önce Antalya Kepez den ürünü alan bir müşteriye memnuniyet araması yaptım, sadece üründen memnuniyeti bildirdi. Hepimize kolaylıklar diliyorum.
Bende hiç düşünmeden midea almaktan yanayım ama bu FG grup olayı kafamı karıştırdı. İnternet üzerinden alırsam FG grup olduğunu anlamam imkansız.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Erinç bey bu minimum 3000 btu değeri 18m2 civarı bir yatak odasına kapısı açıkken dur kalk yapmaması için yeterli gelir mi? Baymakta sadece 1706 olması beni biraz cezbeder oldu.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Montaj ücretsizse FG gruptur, montaj ücretli ise değildir. En azından buradan anlaşılabilir.
Erinç bey bu minimum 3000 btu değeri 18m2 civarı bir yatak odasına kapısı açıkken dur kalk yapmaması için yeterli gelir mi? Baymakta sadece 1706 olması beni biraz cezbeder oldu.
Bu elektrik sarfiyatı olarak. Kompresör çalışma frekansı midea 3600 baymak 1700. Yani baymak daha iyi iklimlendirme yapıyor gibi. Acaba kullanımdada bu veriler baymakta doğru mu? Baymağa guvenebilir miyiz? 5 yıl garantisi de iyice kendine çekiyor.

B Çevrimdışı

B.Tas

Yeni Üye
30 Tem 2021
6
39
Erdinç Bey, dün konuşmuştuk, bugün beni arayan kimse olmadı. Bilginiz olsun.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Teknik yorumları en iyi adem abi yapabilir. Ancak adem abinin ilk vizeolarında yazılımsal algoritma ile birlikte nasıl stabil çalıştığı da vardı. Midea cihazlarının patentli diğer tasarruf tekonolojisi ile ekonomik oluşunda etmen bence. Kısacası te bir kağıt verisi ile doğru yorum yapılamaz. Adem abi bu konuda cihazı oldukça zorlu bir konumda cihazı teste soktu biliyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt