Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
0 Çevrimdışı

01virüs01

Yeni Üye
7 Ağu 2018
5
Altus, airfel yada vestel 12 lik klima alacağız kaç metre boru hakkımız olduğunu bilen bilgilendirebilir mi?

Airfel 3-4 yıl önce 4 metreydi şuan aynıdır herhalde

not:
benim gibi arayanlar için
vestel 15 metreye kadar alüminyum boru hakkı varmış
arçelik-beko-altus 15 metreye kadar alüminyum boru hakkı
airfel 4 metre bakır boru her ek 1 metre için 120 lira fiyat verdi servis

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,423
Altus, airfel yada vestel 12 lik klima alacağız kaç metre boru hakkımız olduğunu bilen bilgilendirebilir mi?

Airfel 3-4 yıl önce 4 metreydi şuan aynıdır herhalde
Merhaba Vesteli listeden çıkarın (diş ünite zırıltısı başınızı arıtmasın)
ses sorun değil fiyatı uygun aldım derseniz ayrı konu.

airfel montaj borusu 4mt :ok

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Eyvallah teşekkür ederim.
Futbolla aram neredeyse hiç yok ama Adana Klubünün Süper liğe çıkması sevindirici.

ben nasıl izmir takımlarından çıkmasını istiyorsam sende adana nın takımlarından en az 1 tanesini çıkmasını isterssin tabii

ekonomi için de iyi bişey

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba,

Mobil klimalar nasıl.

Kiracıyım montaj sök tak yaptıramam.

85 metrekare evim acaba hangi modele yönelmeliyim.

Bütçe 3000-4000
Mobil klimadan uzak dur bence hocam. Duvar tipi klimaya taşınırken sök tak 250 lira verirsin olur biter.
Mobil klimayı iyice araştırıp çalışma prensibini kavradığında, tüketim ve ses performansınıda öğrenince, hemen vazgeçersin mobil klima fikrinden.

0 Çevrimdışı

01virüs01

Yeni Üye
7 Ağu 2018
5
Merhaba Vesteli listeden çıkarın (diş ünite zırıltısı başınızı arıtmasın)
ses sorun değil fiyatı uygun aldım derseniz ayrı konu.

airfel montaj borusu 4mt :ok
hocam vesteli borusu uzun diye duyduğum için yazmıştım. adanalıyım bende mutfak için alacaz yemek yerken bile suyu çıkıyor insanın adanada.
9 luk da yeter diye altus alk 9020 sipariş ettik memnun kalırız umarım.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,423
hocam vesteli borusu uzun diye duyduğum için yazmıştım. adanalıyım bende mutfak için alacaz yemek yerken bile suyu çıkıyor insanın adanada.
9 luk da yeter diye altus alk 9020 sipariş ettik memnun kalırız umarım.
şimdiden hayırlı olsun.
klimanın yatay - dikey boru uzunluğu tahmini nekadar olacak.

0 Çevrimdışı

01virüs01

Yeni Üye
7 Ağu 2018
5
şimdiden hayırlı olsun.
klimanın yatay - dikey boru uzunluğu tahmini nekadar olacak.
1,5 aşağı doğru 5,5 da yatay boru gider gibi mutfak balkonun yarısı içeri alınmış şekilde balkonun köşesine kurduralım diyoruz hem pencere önünde olmasın diye hemde hafif titreme filan yaparsa ses gelmesin diye balkon demiri krom vidalı onu söküp dış üniteyi taktırmayı düşünüyoruz dış ünite takılınca geri takacaz demiri

B Çevrimdışı

break

Yeni Üye
16 Nis 2018
16
35
İzmir'de güvenilir 2. el klima nereden alabiliriz?

Ege Ticaret sadece sıfır ürün mü satıyor?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,423
İzmir'de güvenilir 2. el klima nereden alabiliriz?

Ege Ticaret sadece sıfır ürün mü satıyor?
Ege ticaret birçok markanın bayiliğini yapmakta. ( 2.el olarak yardımcı olabilirler mi bilmiyorum)
Bence şansınızı deneyin mutlaka bağlantılı oldukları firmalar vardır.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
herkese merhabalar,

klima araştırma safhasındayım.

salon+açık koridor toplam 26m2. araştırdığım kadarıyla 18000 btu klima yeterli görünüyor. orta segmentte klima olarak lg ye güveniyorum genel olarak. beko ve arçelik te sanırım aynı altyapıyı kullanıyor. peki altus bunlardan nasibini alıyor mu acaba? yani genel ürün kalitesi bunlarla aynı mıdır? çünkü bildiğim kadarıyla çoğu beyaz eşyada tek farkı markası. sadece soğutma amaçlı kullanılacak. bir de bir şey daha sormak isterim; aşağıda kabaca çizdiğim şekilde klimayı montaj yapmak ve oklar yönünde üfleme yapmasını planlıyorum, ancak koridor arkasında kalacak. soğutma veriminde kayıp oluşturur mu acaba?

düzenleme: şimdi adem üstadın klima marka yorumu konusunu okudum, tamamen yanlış biliyormuşum demek ki. yine de tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen.

orta seviye uygun fiyatlı ve tasarruf ve sessizlik özellği öncelikli hangi cihaz önerilir? diğer janjanlı özellikleri hiç aramıyorum.

teşekkürler

IMG_90125b9c9de239fdd42c.png

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt