Klima Tavsiye Ana Konu | Sayfa 479 | Tavsiye Forumu

Bursaspor

Aktif Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar. buradaki arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine LG dual plus 9000 BTu klima aldım yatak odama Isınma amaçlı kullanıyorum şuan Makinadan oldukça memnunum gayet güzel ısıtıyor İstenilen ısıyı yakaladığı zaman yaklaşık 0.3 0.4 kW elektrik tüketimi mevcut bence gayet uygun bir tüketim Çok az defrosta giriyor. Klima almak isteyen arkadaşlarıma gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim bu cihazı.

Sota 

CSKN
Yönetici
Administrator
B @Bursaspor , öncelikle geri dönüş yaptığınız için teşekkürler.

Memnun olmanıza sevdim.
Tekrardan hayirli olsun.

Fatih009 

Bronz Üye
Selamünaleyküm arkadaşlar. buradaki arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine LG dual plus 9000 BTu klima aldım yatak odama Isınma amaçlı kullanıyorum şuan Makinadan oldukça memnunum gayet güzel ısıtıyor İstenilen ısıyı yakaladığı zaman yaklaşık 0.3 0.4 kW elektrik tüketimi mevcut bence gayet uygun bir tüketim Çok az defrosta giriyor. Klima almak isteyen arkadaşlarıma gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim bu cihazı.
Hayırlı olsun hocam. Kıskandım seni 🙂 bende alacaktım ama fiyatları yukarıya uçurdular bir anda beklemeye karar verdim.
Kaç metrekare yerde kullanıyorsun ve hangi ilde kullanıyorsun.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kaç derecede kullanıyorsun.

Bursaspor

Aktif Üye
Dual plus9000 btu aldım. Bursa inegölde kullanıyorum ısıtmak amaçlı kullanıyorum şuan. Evim 4. Katta üst çatı mantolama var doğalgaz ile ısıtınca derece 18lerde kalıyordu. Klima 22 derecede en düşük fan hızında 13metrekare odada kullanıyorum içeriyi 21 21,5 derece arasında sabit tutuyor. Geçen ay 15 gün Hiç kapatmadan 24 saat çalıştırdım 103 tl elektrik faturası geldi bir ay kullansam 200 tl civarı fatura gelir sanırım bence bu konfora bu fatura birşey değil.

Sota 

CSKN
Yönetici
Administrator
Dual plus9000 btu aldım. Bursa inegölde kullanıyorum ısıtmak amaçlı kullanıyorum şuan. Evim 4. Katta üst çatı mantolama var doğalgaz ile ısıtınca derece 18lerde kalıyordu. Klima 22 derecede en düşük fan hızında 13metrekare odada kullanıyorum içeriyi 21 21,5 derece arasında sabit tutuyor. Geçen ay 15 gün Hiç kapatmadan 24 saat çalıştırdım 103 tl elektrik faturası geldi bir ay kullansam 200 tl civarı fatura gelir sanırım bence bu konfora bu fatura birşey değil.
103tl ekstradan mi geldi yoksa toplam tutar mi.

Bursaspor

Aktif Üye
Normal zamanda bir ayda 80 100tl civarı fatura geliyordu. Geçen ay 15 gün evde yoktuk 15 gün elektrik kullanımında 103 tl toplam elektrik faturası geldi.

Fatih009 

Bronz Üye
Soya ustam LG 9 Luk cihaz aldım bugün montajını yaptılar. Elektrikçi bekliyorum şimdi.
Montaj yapan ekip elektrik bağlantısını dış üniteden yaptırman lazım, iç üniteden elektrik bağlantısı olmuyor bu cihazlarda dedi. Doğrumu varmı böyle birşey. Benim diğer klimalar hep iç üniteden elektrik bağlı. Adam LG klimaları içerden elektrik verirsen klima hata verir dedi.

Sota 

CSKN
Yönetici
Administrator
Soya ustam LG 9 Luk cihaz aldım bugün montajını yaptılar. Elektrikçi bekliyorum şimdi.
Montaj yapan ekip elektrik bağlantısını dış üniteden yaptırman lazım, iç üniteden elektrik bağlantısı olmuyor bu cihazlarda dedi. Doğrumu varmı böyle birşey. Benim diğer klimalar hep iç üniteden elektrik bağlı. Adam LG klimaları içerden elektrik verirsen klima hata verir dedi.
içten de bağlayabilirsin.
bizim kivrenin ankastre tesisati vardi.
enerjiyi içeride bırakmışlar.
ordan giriş yapıp bağladım.
3 senedir kullanıyorlar.

Fatih009 

Bronz Üye
içten de bağlayabilirsin.
bizim kivrenin ankastre tesisati vardi.
enerjiyi içeride bırakmışlar.
ordan giriş yapıp bağladım.
3 senedir kullanıyorlar.
Çakal herif ya. Benden 150 lira para istedi elektriğini bağlamak için. Kabul etmedim. Montajı yaptı duvarı alçıyla kapattı elektrikçi dış üniteye kablo çeksin öyle bağlasin dedi. Neden duvarı alçıyla kapatmadan önce söylemedin dedim, şimdi elektrikçi geldiğinde dış üniteye kablo çekmek için tekrar kırıp dökecek evi dedim. Eee abi ben sana en başta dedim ya ben bağlıyayımmı elektriğini diye sen hayır dedin bana dedi.
Servis gittikten sonra alçıyı bozup aradan dış üniteye tekrar kablo çekip dış ünitenin bağlantısını yaptım şimdi elektrikçi ye bu hat almaya gidiyorum. Yarım saate elektrik bağlantısını halledeceğim.

Sota 

CSKN
Yönetici
Administrator
Çakal herif ya. Benden 150 lira para istedi elektriğini bağlamak için. Kabul etmedim. Montajı yaptı duvarı alçıyla kapattı elektrikçi dış üniteye kablo çeksin öyle bağlasin dedi. Neden duvarı alçıyla kapatmadan önce söylemedin dedim, şimdi elektrikçi geldiğinde dış üniteye kablo çekmek için tekrar kırıp dökecek evi dedim. Eee abi ben sana en başta dedim ya ben bağlıyayımmı elektriğini diye sen hayır dedin bana dedi.
Servis gittikten sonra alçıyı bozup aradan dış üniteye tekrar kablo çekip dış ünitenin bağlantısını yaptım şimdi elektrikçi ye bu hat almaya gidiyorum. Yarım saate elektrik bağlantısını halledeceğim.
Çakallık yapacaklarını daha önce söylemiştim.
3 kabloyu bağlamak için 150tl büyük para.

Fatih009 

Bronz Üye
Çakallık yapacaklarını daha önce söylemiştim.
3 kabloyu bağlamak için 150tl büyük para.

IMG_20210225_185137.jpg
IMG_20210225_185122.jpg
IMG_20210225_185058.jpg
IMG_20210225_172151.jpg

Dışarıya elimdeki en kalın 3 lü pirizi bozarak çektim elektriği.
Kumandayı takmayı unutmuşlar ben taktım.
Elimden geldiğince elektrik kablosu yollamak için bozduğum alçıyı alçı karıp tekrar yaptım.
Hava çok soğuk değil stabil 200-230 waat arası çalışıyor.

Elektrik çekerken çok dikkatli ve özenerek yaptım iyice sıktım civataları. Hatta klimayı monte eden tingoz dan daha iyi yaptım elektriği.

Sota 

CSKN
Yönetici
Administrator
Eline sağlık güzel olmuş.
Buat tam ortada kalıyor heralde
fazla kablon gitmemiştir.