Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Shiria Plus ve Me Ap serisi performans,Enerji tüketimi,özellik anlamında birbirlerine çok yakınlar, ama Tasarım yükü olarak ME AP -10 derece 4.2kw, Shiria Plus modelinde 4.6kw (yüksek olan değer daha iyi) izmir 0 altını görür mü orasıda ayrı soru.

Bana kalırsa LG Dual PLUS 18 al keyfine bak (Bakır Konderser,evap,montaj kiti,wifi)

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
Shiria Plus ve Me Ap serisi performans,Enerji tüketimi,özellik anlamında birbirlerine çok yakınlar, ama Tasarım yükü olarak ME AP -10 derece 4.2kw, Shiria Plus modelinde 4.6kw (yüksek olan değer daha iyi) izmir 0 altını görür mü orasıda ayrı soru.

Bana kalırsa LG Dual PLUS 18 al keyfine bak (Bakır Konderser,evap,montaj kiti,wifi)

İzmirin neresi olduğuda önemli kemalpaşa ilçesi izmire 25 km ama yeri geliyor - 10 lara kadar düşebiliyor gece

izmir kışları eksiye düşüyormu evet ama kış boyunca 3 / 5 kere düşer
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

izmirin neresinde oturuyorsunuz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
İzmirin neresi olduğuda önemli kemalpaşa ilçesi izmire 25 km ama yeri geliyor - 10 lara kadar düşebiliyor gece

ilçelerine pek bilmiyorum ama merkezde bir müddet ikamet etmiştim.

G Çevrimdışı

gezerakın

Yeni Üye
21 Kas 2020
11
36

ulukentteyim malesef buralarda soguk oluyor kisin kemalpasa kadar olmasada ona yakindir

peki lg dual plus la shira plus i karsilastiracak olursak
yada neden lg dual plus

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
ulukentteyim malesef buralarda soguk oluyor kisin kemalpasa kadar olmasada ona yakindir

peki lg dual plus la shira plus i karsilastiracak olursak
yada neden lg dual plus
Sıfırın altında performansı Shira gibi olmayacaktır.

-10 derece performansı 3.9kw

+7 derecede performans 5.8kw

1kw = 3412btu

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567

bende bayraklıda oturuyorum doğalgaz gelmeden önce yıllarca klima ile ısındık üstelik eski inverter olmayan ile beko 14 bin btu ile

bencede çok fazla para vermeye gerek yok klima sota hocamınız dediği lg dual plus 18lik sürekli kullanımda hem elektrik tasarrufu hemde ısıtmada sorun çıkacağını sanmıyorum bende

1kw = 3412btu

eksi 3 / 5 leri görür oda en soğuk günlerde yılda 5 / 10 keredir

G Çevrimdışı

gezerakın

Yeni Üye
21 Kas 2020
11
36

1kw = 3412btu
vallahi hocam diyosan ki aradaki 5000 farki vermeye gerek yok lg de her turlu isini gorur sessiz calisir isitmadada sogutmadada seni uzmez eyv onu alalim o zaman

vallahi hocam diyosan ki aradaki 5000 farki vermeye gerek yok lg de her turlu isini gorur sessiz calisir isitmadada sogutmadada seni uzmez eyv onu alalim o zaman
benim korkum isi kaybimin fazla olmasi ve uzun sureli kullanimda sorun cikarmamasi

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567

benim korkum isi kaybimin fazla olmasi ve uzun sureli kullanimda sorun cikarmamasi

7 / 24 kullanımda 25 derece yi ayarladığınız zaman güzel olur sorun olacağını sanmıyorum

evde doğalgaz olmasına rağmen 24,5 / 25 derece oluyor oda sıcaklığı bize gayet yeterli geliyor

evde beko 09325 9000 btu klima var 1 haftadır çalışıyor akşamları 25 derece oda gayet ideal ısısı oluyor

G Çevrimdışı

gezerakın

Yeni Üye
21 Kas 2020
11
36

1kw = 3412btu
peki kesin olarak mitsubishi ve daikindan vazgectim.
simdi son sorum su
lg dual plus 18 likmi
vaillant climavair plus vai 8 050wno 18lik mi
not: vaillant secenegi vaillant dogalgaz bayisinde calistigim icin buradan kolay ve birazda uygun temin edebilecegim icin var eger lgden daha ustun veya ona denk bir cihazsa benim icin balli kaymak olacak. yok degilse yine lg den devam edicem?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
bende izmir çiğlideyim lg ısıtmak için izmirde yeter uydu için gittiğim evlerin bazılarında lg klimalara denk geldim ısıtmaları bayağı iyi.bende 15 sene önce aldığım lg beko klima var hala canavar gibi çalışıyor ısıtmasıda gayet iyi.param çok olsa me alırım fakat bu ortamda o kadar para verilmez al lg geç bence.

E Çevrimdışı

Emrah5454

Yeni Üye
26 Eki 2020
44
33
İl: Marmara bölgesi (Sakarya)
Kullanılacak alan: 28 metrekare
Kullanım alanı: Müstakil kat üzeri çatı katı
Hem soğutma hem ısıtma amaçlı kullanılacak binanın dış cephe ve çatı izolasyonu var. Odanın iki cepheside güneş alıyor. Odada 2 adet boy cam mevcut.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
peki kesin olarak mitsubishi ve daikindan vazgectim.
simdi son sorum su
lg dual plus 18 likmi
vaillant climavair plus vai 8 050wno 18lik mi
not: vaillant secenegi vaillant dogalgaz bayisinde calistigim icin buradan kolay ve birazda uygun temin edebilecegim icin var eger lgden daha ustun veya ona denk bir cihazsa benim icin balli kaymak olacak. yok degilse yine lg den devam edicem?
Vaillant klimanın üreticisi Çinli Gree dir.
Gree klimalara mesafeleyim o yüzden birsey diyemem.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
İl: Marmara bölgesi (Sakarya)
Kullanılacak alan: 28 metrekare
Kullanım alanı: Müstakil kat üzeri çatı katı
Hem soğutma hem ısıtma amaçlı kullanılacak binanın dış cephe ve çatı izolasyonu var. Odanın iki cepheside güneş alıyor. Odada 2 adet boy cam mevcut.
LG dual Eco 18
LG dual Plus 18

forumumuzda çokça kullanıcı var. geriye dönük mesajlara bakabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri