Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Antalya merkezdeyim hocam airfell 9000 btu aldım teşekkür ederim. Yarın kuruluma gelecekler. Bir de bende demirdöküm A5 performans 18000 btu klima var ve iç ünite en düşük fanda ve sessiz modda bile hava üfleme sesi rahatsız ediyor. Hava akımı fazla odluğu için sanırım servis öyle söylüyor en azından. Isıtmanya da soğutma performansı şahane aslında ama iç ve dış ğnite baymaka göre daha önce kullndığım airfell ve beko klimalara göre sesli baya. Sonuç olarak Bu Demirdöküm A5 perdormans 18 liği satıp lg dual plus 18 alınır mı? Hangisi daha iyi cihazdır? Demirdöküm performans daha pahalı bir cihaz ama her şey fiyat değildir sanırım. Bu konuda kararsızım
Sesle ilgili sikayetler görecelidir.
Kişiden kişiye rahatsızlık eşiği farklıdır.

LG dual serisi hem iç hemde dış unitesi yeterince sessizdir ama 18lik cihazda ne yaparsanız yapın rüzgar sesi duymanız kaçınılmazdır.

Sessiz modda üfleme sesi duymanızın
nedeni cihaz gerektiği kadar kendini kısamamasından kaynaklı.

Onu satın bunu alın demek bana düşmez
Çünkü maddi külfet altına gireceksiniz.
Bu noktada vebal alamam.

Tüketim ve performans anlamında memnunsa kullanmaya devam edin derim.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Doğa serisine bulaşma hocam dış ünitenin sesli çalışmasında dolayı yoğun şikayet var.
daha önce forumumuzda bununla ilgili konu açılmıştı.
Bende de var bir tane ısıtmadan çok memnun değilim soğutma güzel ama +4 yıl garanti 10 yıl kompresör garantisi bir tane de diğer odaya alsam mı diye düşündürüyor fiyat olarak ta diğer markalara göre makul dış ünite sesim ara ara oluyor dışı plastik titreşim yapıyor ev müstakil olduğu için karışan yok kompresör yine LG mi oni sormak istedim bilgilendirme içinde çok teşekkürler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Bende de var bir tane ısıtmadan çok memnun değilim soğutma güzel ama +4 yıl garanti 10 yıl kompresör garantisi bir tane de diğer odaya alsam mı diye düşündürüyor fiyat olarak ta diğer markalara göre makul dış ünite sesim ara ara oluyor dışı plastik titreşim yapıyor ev müstakil olduğu için karışan yok kompresör yine LG mi oni sormak istedim bilgilendirme içinde çok teşekkürler
F fikoloji kontrol etmemiz mümkün mü
Güncel üretimlerde LG kompresör mü kullanılıyor.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
F fikoloji kontrol etmemiz mümkün mü
Güncel üretimlerde LG kompresör mü kullanılıyor.
Markayı seviyoruz yerli marka ama yerli marka işin cinligine kaçmaya başladı kalteyi ne yazik ki düşürüyor ve eski müşteriye verilen hzimette yok 10 yıldır alışveriş yaparım eski titizlik yok o da kuşkuyla yaklaştıriyor iyi ki bu form var tüm ekibe sonsuz teşekkürler sağolun gerek televizyonda gerekse diğer ürünlerde sağlıklı bilgiler var

C Çevrimdışı

Ctrctn

Yeni Üye
21 Eyl 2020
3
44
Merhaba Kütahya'da işyerinde genel olarak ısınma amaçlı klima almak istiyorum, iç anadolu iklimi var ve kışları epey soğuk oluyor İsyerim 2 katlı her katı 60M2 sadece giriş katında kullanılacak içeride çok fazla raf olduğu icin hacim olarak epey dolu. Büyük bir penceresi var pvc ve çift camli. Bu konuda pek bilgim yok ve fikir verebilecek varmı teşekkürler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Merhaba Kütahya'da işyerinde genel olarak ısınma amaçlı klima almak istiyorum, iç anadolu iklimi var ve kışları epey soğuk oluyor İsyerim 2 katlı her katı 60M2 sadece giriş katında kullanılacak içeride çok fazla raf olduğu icin hacim olarak epey dolu. Büyük bir penceresi var pvc ve çift camli. Bu konuda pek bilgim yok ve fikir verebilecek varmı teşekkürler
Merhaba kütahya eksi dereceleri çok rahat düşen bir şehir.
60m2 alanı klimayla ısıtmak imkanız değil ama maliyetli olur.
Bütçeniz nedir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Evet kışın eksi leri çok görüyoruz Maliyet 5bin 6bin civarında düşünüyoruz
24lük orta segment cihazlar 6bin tl bandında
Dis ortam 0 derecenin altına düştüğünde
Haliyle cihazında kapasitesi düşecek
Buna bağlı olarakta tüketim artacaktır.

işletmeyle beraber sabah açıp
Akşam klimayı kapatirsanız
Ortamı ısıtmanız iyice zorlaşır

7/24 esasına göre kullan

Bütçenize göre en iyi F/P cihaz
LG DUAL ECO 24

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Yıllık ortama sıcaklığına göz attım
Zaten kullanılacak alan işletme
Içerisi ılıman olsa giren müşteriyi rahatlasa yeterli

Örnek 22 dereceye setlenir
Dış ünitede aşırı rüzgar alan yere montaj eldimezse
Sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Screenshot_20200922-093739_Samsung-Internet84ba0cd11d7913f7.jpg

C Çevrimdışı

Ctrctn

Yeni Üye
21 Eyl 2020
3
44
Dış üniteyi işyerini 2 katına içeriye devamlı artı derecelerde olan uygun bir yere montajının yapılması halinde dışarıdaki eksi dereceleri görmeyecegi için verim alma daha yüksek olacaktır diye düşünüyorum dogrumu, dış ünite ile uzaklığı ortalama 10 metre civarı bir mesafe olmuş oluyor. Teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri