Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

ecmblk

Yeni Üye
8 Ağu 2020
1
30
Merhabalar. Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum. Balkon duvarlar vs çıkarınca içten içe toplamı 50m2 olan 2+1 ev için kaç btu klime kullanılmalı ? Fiyat performans açısından hesaplı klima öneriniz ne olur ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Merhabalar. Doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum. Balkon duvarlar vs çıkarınca içten içe toplamı 50m2 olan 2+1 ev için kaç btu klime kullanılmalı ? Fiyat performans açısından hesaplı klima öneriniz ne olur ?
Merhaba tek cihazla tüm evi soğutmak pek mümkün değil.

evinizin krokisini eklermisiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Merhaba. Bugün mediamarkette farkettim. Demirdöküm kion klima ile LG dual klimalar aynı kasalar. İçi vs de aynı mıdır? Foto ekliyorum.

20200807_153844.jpg
20200807_153851.jpg
20200807_153858.jpg
Arçeliğin önceki sene kullandığı kasa modeli. ( Cihazlar aynımı araştırmak gerekir)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Arkadaşlar slm konu açmasını bilmediğim için buraya yazip destek rica ediyorum Vestel flora doğa 12 lik klimam var kesik kesik üflüyordu gectigimiz aylarda burada yine yazmıştım 1 yaşında klima filtresini her hafta yıkarım kesik kesik üfleme geçmedi sonra servisi çağırdım geçen hafta komple bakım yaptırdım klima yıkandı fakat kesik kesik üfleme devam ediyor işin garibi klimanın kapağını açınca kesik kesik üfleme olmuyor kapağı kapatınca kesik kesik üfleme devam ediyor bu neden kaynaklı bir sorun
fan hızını kaçta kullanıyorsunuz.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
fan hızını kaçta kullanıyorsunuz.
Her fan ayarında kullanırım önce yüksekte kullanırim ortalama 30 dakika sonra orta hıza alırım yüksekte de aynı orta hızda da aynı sorunu yapıyor iç ünite kapağını açınca ses kesiliyor gibi oluyor servisteki arkadaşa sordum evamp diye bir parça varmış o değişecek dedi ben o donen siyah uzun şey den mı dedim yok evamp gibi bir parçadan söz etti hafta içi servis gelecek sizce sizin tecrubeniz ne diyor

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Her fan ayarında kullanırım önce yüksekte kullanırim ortalama 30 dakika sonra orta hıza alırım yüksekte de aynı orta hızda da aynı sorunu yapıyor iç ünite kapağını açınca ses kesiliyor gibi oluyor servisteki arkadaşa sordum evamp diye bir parça varmış o değişecek dedi ben o donen siyah uzun şey den mı dedim yok evamp gibi bir parçadan söz etti hafta içi servis gelecek sizce sizin tecrubeniz ne diyor
Dış uniteye giden bağlantı borusunun duvardaki deliği kapalı mı.

C Çevrimdışı

CeterisParibus33

Yeni Üye
17 Ağu 2019
1
41
Merhaba, yeni aldığımız evin tesisatı multi inverter klimalara uygun olarak yapılmış, 3 yatak odası ve 1 oturma odasına toplam 4 adet klima almak istiyorum, bir firmanın satınalmasını yaptığım için tanıdık epey firma mevcut ve bunların keşiflerine göre 3 adet 9.000, 1 adet de 18.000’lik klima işimi görüyor, aynı anda en fazla 3 klima çalışacak ve sadece yazın soğutma için kullanacağım. Sattıkları klima markalarına göre önerdikleri ürünler ve çıkan rakamlar şu şekilde, ayrıca çok iyi iskonto uyguladıklarını söylüyorlar;

Mitsubishi Heavy (20.000 TL) İklimsa Bayi
SCM100ZM-S Dış Ünite 34.000 BTU
SRK50ZS-W(S) İç Ünite 18.000 BTU - 1 Adet
SRK25ZS-W(S) İç Ünite 9000 BTU - 3 Adet

Airfel (16.000 TL - Ürün model bilgisi yok) Daikin Bayi
Dış Ünite 36.000 BTU
İç Ünite 18.000 BTU 1 Adet
İç Ünite 9.000 BTU 3 Adet

Rota (15.000 TL - Ürün model bilgisi yok) Daikin Bayi
Dış Ünite 48.000 BTU

Gree Lomo (15.400 TL - Ürün model bilgisi yok) Gree Bayi
Dış Ünite 36.000 BTU

Sizce hangi ürünü seçmeliyim ya da farklı tavsiyeniz var mıdır?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Merhaba, yeni aldığımız evin tesisatı multi inverter klimalara uygun olarak yapılmış, 3 yatak odası ve 1 oturma odasına toplam 4 adet klima almak istiyorum, bir firmanın satınalmasını yaptığım için tanıdık epey firma mevcut ve bunların keşiflerine göre 3 adet 9.000, 1 adet de 18.000’lik klima işimi görüyor, aynı anda en fazla 3 klima çalışacak ve sadece yazın soğutma için kullanacağım. Sattıkları klima markalarına göre önerdikleri ürünler ve çıkan rakamlar şu şekilde, ayrıca çok iyi iskonto uyguladıklarını söylüyorlar;

Mitsubishi Heavy (20.000 TL) İklimsa Bayi
SCM100ZM-S Dış Ünite 34.000 BTU
SRK50ZS-W(S) İç Ünite 18.000 BTU - 1 Adet
SRK25ZS-W(S) İç Ünite 9000 BTU - 3 Adet

Airfel (16.000 TL - Ürün model bilgisi yok) Daikin Bayi
Dış Ünite 36.000 BTU

Rota (15.000 TL - Ürün model bilgisi yok) Daikin Bayi
Dış Ünite 48.000 BTU

Gree Lomo (15.400 TL - Ürün model bilgisi yok) Gree Bayi
Dış Ünite 36.000 BTU

Sizce hangi ürünü seçmeliyim ya da farklı tavsiyeniz var mıdır?
Multi cihaz işine oldum olası uzağım eski yazılarımada bakabilirsiniz.

Herhangibir cihazdaki arıza nedeniyle tüm sistem durabiliyor. (Beni en korkutan yanı)

Bir arkadaşımızda vestel var. Kart problemi var.
1 aydir rezil durumda

Multide kişisel fikrim giriş sinifi cihazlara odaklanma

Rota ve Airfel Midea üretimidir
Bu markaları Forumumuzda yüzlerce kullanici var
Nereydeyse sikayet yok.
ama
MHI ZMS giriş sinifida olsa diğer tüm secenekleri tokatlar.

Bu konuda acele etmeyin digeri seceneklerin
Tüm datalarına ulaşmaya çalışayım.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Merhaba, Antalya'da yaşıyorum. Temmuz Ağustos aylarında evde bulunmadığımız için salona daha çok ısınma odaklı klima almayı düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz? Salon öğleden sonraya kadar güneş görüyor. Ayrıca soba sürekli yandığı için mutfak ve koridor üşümeyecek kadar ılık oluyor. Evde sanırım yalıtım yok ama altı yüz kilo meşe odunuyla kışı rahatlıkla atlatıyoruz. Yani ev kolay ısınıyor. Sota Sota şimdiden teşekkür ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20200822_0945059992537122d32064.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Merhaba, Antalya'da yaşıyorum. Temmuz Ağustos aylarında evde bulunmadığımız için salona daha çok ısınma odaklı klima almayı düşünüyorum. Ne tavsiye edersiniz? Salon öğleden sonraya kadar güneş görüyor. Ayrıca soba sürekli yandığı için mutfak ve koridor üşümeyecek kadar ılık oluyor. Evde sanırım yalıtım yok ama altı yüz kilo meşe odunuyla kışı rahatlıkla atlatıyoruz. Yani ev kolay ısınıyor. Sota Sota şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20200822_0945059992537122d32064.jpg
Evi komple ısıtmaya mı çalışacaksınız.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Evi komple ısıtmaya mı çalışacaksınız.
Hayır sadece salonu ısıtmak istiyorum.

Aslında çocuk odasını ısıtmak istiyorum ama Haziran ve Ağustos sonları serinleme amacıyla da kullanabilmek için salonu tercih ediyorum. Maliyeti çok yüksek olmazsa her ikisi için de alabilirim klima. Ama biri çalışırsa diğeri çalışmayacak muhtemelen. Bir de kiracıyım muhtemelen üç sene sonra çıkacağım evden. O da düşündürüyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt