Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,529
Sota Sota Merhabalar. 25 metrekare odam için klima almak istiyorum .(evim 90 metrekare)Ben güneşi daha çok direk almak yerine trajı komiktir karşı binanın sıcağı daireme vuruyor inanın o bile yetiyor yüksek girişte oturuyorum. genel olarak sorduklarım 12000 btu yeteceğini söyledi. Odalarımın kapılarını açınca Diğer odalar nasiplenirse ne ala :) şikayetvar sitesi üzerinden okuduklarım ve vestel markası hakkında okuduklarım ( evimin tüm eşyaları vesteldir ) gözümü korkuttu açıkcası. Oturduğum yerde vestel servisi konusunda sıkıntım yok bu yüzden genel olarak tercih ettim ama klima meselesi tam olarak ayrı bir dünya anladığım kadarıyla. Bütçe olarak fazla para veremem. 2-3 bin arası. 3 bini aşarsam zorlanırım ama olmazsa mecbur ne diyelim. Marka olarak alışveriş sitelerinde bir kaç marka belirledim aşağıda yazıyorum. Senden yardım istiyorum. Sence hangileri uygun olur veya sen hangi marka önerirsin? Kışın ısıtma pek önemli değil binde bir açarım ama yazın nemli havalarda istanbulda komadayım. Bu arada 2 hafta önce gözümü karartıp gree viola marka sipariş etmiştim ama stoklarda bulunmadığından dolayı 1 hafta izin istediler bende iptal ettirdim. Klima boru ve donanımlardan anlamıyorum. Sence ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Gree viola 12000 BTU İNVERTER KLİMA

YORK MONTEROSA 12000 BTU İNVERTER

Vessen VTXN35B A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
Merhaba, dediginiz sekilde 12lik yeterli gelir.
Tum evi serinletmek icin dogru konumlandirilmasi gerekiyor.
Başta soyleyeyin Aman aman bir beklentiniz olmasin ama Evinizdeki nem düştüğü zaman hissedilir rahatlama olur.

3000tl altına en alinisa cihaz.

20200715_203658dc9f2d9631935f65.jpg

E Çevrimdışı

Emrekcy

Yeni Üye
19 May 2019
9
37
Merhaba, dediginiz sekilde 12lik yeterli gelir.
Tum evi serinletmek icin dogru konumlandirilmasi gerekiyor.
Başta soyleyeyin Aman aman bir beklentiniz olmasin ama Evinizdeki nem düştüğü zaman hissedilir rahatlama olur.

3000tl altına en alinisa cihaz.

20200715_203658dc9f2d9631935f65.jpg
Sota Sota A Adem Helvacı peki 3000 bandının üstüne çıkarsam altus dışında dış ünite sessiz çalışan hangisini önerirsiniz? Altus için mi söylediniz aman aman bir beklentiniz olmasın diye yoksa evimin durumundan dolayı mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,529
Sota Sota A Adem Helvacı peki 3000 bandının üstüne çıkarsam altus dışında dış ünite sessiz çalışan hangisini önerirsiniz? Altus için mi söylediniz aman aman bir beklentiniz olmasın diye yoksa evimin durumundan dolayı mı?
12lik klimayla 90m2 soğutmayı düşündüğünüz için yazdım.

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12.000 Btu/h R32 Inventer Split Klima

Hiç tavsiye etmedim ama memnuniyet oranı yüksek

Altus ALK 1230 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

forumda kullanan arkadaşlar mevcut yorumlarına bakabilirsiniz

AİRFEL 12000 btu LTXN35U A++ INVERTER KLİMA

Midea üretimi , Daikin tarafında servisliği verilmekte stabil sorunsuz cihaz

Vestel Flora Doğa Inverter 12 A++ Klima 10 YIL MOTOR GARANTİLİ

Yeni serilerde dış unitede zırıltı problemi mevcut. Alıp pisman olan üyelerimiz oldu

Feders Electric 12000 BTU A++ INVERTER KLİMA

Yanılmıyorsam Kurluk Mühendislik ithalat,servis,satışa bakıyor. Fujiplus diye forumda küçük bir araştırma yapman yeterli

Gree viola 12000 BTU İNVERTER KLİMA

Gree üretmi - yorum yapmıyorum

YORK MONTEROSA 12000 BTU İNVERTER

Gree üretmi - yorum yapmıyorum

Vessen VTXN35B A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

Airfel gibi Midea üretimi stabil sorunsuz cihaz.

B Çevrimdışı

bursamesut

Yeni Üye
8 Tem 2020
8
39
Gözünüz aydın. Yeni gelen cihazın kurulum esnasinda mutlaka vakumlatma yaptırınız.
Vakumlamanın önemi konusu forumumuza mevcut
Tekrar merhaba. Yeni dis unite kuruldu. Vakumlamayi soyledim elemanlara bizde cihaz yok dedi. Diger elemanlar yapabilir dedi. Calistirdi biraz klimayi ayrildi. Tekrar vakumlama talep ettim.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Gaz vanalarını açtı mı.

ben arçelik servislerini bi türlü anlamıyorum vakum yapmak için kimi arçelik servisi sen söylemeden vakum cihazını getirip vakumunu yapıyor vakum yapmadan klima montajı olmaz diyor

kimi arçelik servisi yalvara yalvara vakum yapıyor yada yapmadan gidiyor

aynı arçelik tarafından kurs verilmiyor mu bunlara vakum şart diyerekten

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
ben arçelik servislerini bi türlü anlamıyorum vakum yapmak için kimi arçelik servisi sen söylemeden vakum cihazını getirip vakumunu yapıyor vakum yapmadan klima montajı olmaz diyor

kimi arçelik servisi yalvara yalvara vakum yapıyor yada yapmadan gidiyor

aynı arçelik tarafından kurs verilmiyor mu bunlara vakum şart diyerekten
Kurulum için aradığımda yaşadığım yerdeki servis vakum yapıldığını söyledi, cihazı getirmişlerdi 10 dakika vakum yaptılar. Bu işin standardı buysa yapmak zorundalar, usulüne uygun kurulum yapmayan servislere ve elemanlara şirketin yaptırım uygulaması lazım. Sonuçta ucuz cihazlar değil, her zaman alınan bir şey de değil. Millet parayı sokaktan toplamıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,529
Cihazi kullanabilirsiniz, isterseniz p.tesi vakumlama yaptiralabilirsiniz dediler. Bu durjmda acik galiba..
Bu yaptığı düpe düz alçaklık.
Sisteme salınmış gaza karışan nemi nasıl vakumlayacakmış.!!!

Hocam size vakumlama konusunu mutlaka okuyun demiştim.
Göz atmış olsaydın bu kelime oyununa gelmezdiniz.

Sağlık olsun yapacak pek birşey yok.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
tekrar dış ünite değişimi talep edin resmen ……………….. ç...…………………… bunlar.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
merhaba arkadaşlar

izmir yanıyor

40 derece gölgede
50 derece güneşte o civarlarda

arçelik 09325 model 9,000 btu klimam 13 m2 odada çalışıyor halen günde 15 saat çalışıyor günde klima için 3,5 / 4 kw çekmeye devam ediyor

30 günde 4 * 30 : 120 kw

120 kw * 0,71 kw fiyatı : 85 tl farkediyor klima için

A Çevrimdışı

AlperKutlu

Yeni Üye
30 Tem 2020
6
36
Merhabalar salon 25m2 mutfak ile bağlantılı arada kapı yok o yüzden toplam 40m2 kadar ulaşıyor. Çatı katı yarısı teneke izlasyonu iyi sayılmaz diğer yarısı beton mevki izmir 18.000 btu yada 24.000 btu mu almalıyız. Kaliteli sorunsuz sayılacak ve az elektrik harcayan klima önerebilirseniz çok hoş olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt