Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P Çevrimdışı

pimpirol

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 15 metre odama klima almak istiyoruz ama hiç anlamıyoruz. Almışken sağlam bir marka olsun çok yakmasın önerilerinizi bekliyorum. :heart:

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

pimpirol' Alıntı:
Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 15 metre odama klima almak istiyoruz ama hiç anlamıyoruz. Almışken sağlam bir marka olsun çok yakmasın önerilerinizi bekliyorum. :heart:

Birol sen hala burada mısın. Şimdi defol git. Tam hıncımı almışım derken adam gene gelip dadanıyor. Gitmezsen sota valla seni de dinlemem ana avrat küfür gidecem. Burası madem küfürsüz forum olacak kimse kimsenin asabını bozmasın. Hatta bak küfür bölümü açalım birola.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Takatoshi Tsuda' Alıntı:
pimpirol' Alıntı:
Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 15 metre odama klima almak istiyoruz ama hiç anlamıyoruz. Almışken sağlam bir marka olsun çok yakmasın önerilerinizi bekliyorum.  :heart:

Birol sen hala burada mısın. Şimdi defol git. Tam hıncımı almışım derken adam gene gelip dadanıyor. Gitmezsen sota valla seni de dinlemem ana avrat küfür gidecem. Burası madem küfürsüz forum olacak kimse kimsenin asabını bozmasın. Hatta bak küfür bölümü açalım birola.

uyma şu görgüsüz cahil adama o  yolunu çoktan keybetmiş kendisine çıkış kapısı arıyor.ama nafile onun tek çıkış kapısı var karhane

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

hasanustaa' Alıntı:
Takatoshi Tsuda' Alıntı:

uyma şu görgüsüz cahil adama o  yolunu çoktan keybetmiş kendisine çıkış kapısı arıyor.ama nafile onun tek çıkış kapısı var karhane

Sen ne dersen odur ustam.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Takatoshi Tsuda' Alıntı:
pimpirol' Alıntı:
Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 15 metre odama klima almak istiyoruz ama hiç anlamıyoruz. Almışken sağlam bir marka olsun çok yakmasın önerilerinizi bekliyorum. ❤️

@Takatoshi Tsuda

Sakin Ol Şampion Bukadar Hareretli Olmama Bırak Gelsin Takılsın Havasını Alsın Gitsin Efendi Efendi.

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
Takatoshi Tsuda' Alıntı:

@Takatoshi Tsuda

Sakin Ol Şampion Bukadar Hareretli Olmama Bırak Gelsin Takılsın Havasını Alsın Gitsin Efendi Efendi.
Şampiyon falan filan ne oluyoruz yahu :)? Şaka bir yana Haier ler nasıl Türkiye'den çekiliyor ama en azından daha az insan kandırılacak buna seviniyorum. Zaten bu klimayı biroldan çok pazarlayanı görmedim de.

A Çevrimdışı

alıkıroğlu

Yeni Üye
25 Nis 2016
1

hayırlı forumlar arkadaşlar klima arayışı içindeyim ve yolum buraya düştü daha öncede bir iki forumdan tavsiye aldım fakat hangi forum gerçekçi yazıyor hangi forum güvenilir bilemedim herkes farklı birşeyler söylüyor yardımcı olmanızı rica ediyorum

18 m2 oturma odam için yazkış sürekli kullanılacak klima bakıyorum değişik tavsiyeler geldi

airfel,york,diamond elektirik ve haier  bunlardan hangisi iyidir yada başka önerebileceğiniz marka varmıdır?

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

alıkıroğlu' Alıntı:
hayırlı forumlar arkadaşlar klima arayışı içindeyim ve yolum buraya düştü daha öncede bir iki forumdan tavsiye aldım fakat hangi forum gerçekçi yazıyor hangi forum güvenilir bilemedim herkes farklı birşeyler söylüyor yardımcı olmanızı rica ediyorum

18 m2 oturma odam için yazkış sürekli kullanılacak klima bakıyorum değişik tavsiyeler geldi

airfel,york,diamond elektirik ve haier  bunlardan hangisi iyidir yada başka önerebileceğiniz marka varmıdır?

Arkadaşım 12 lik klima işinizi görür. Bütçe nedir.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

alıkıroğlu' Alıntı:

hoşgeldiniz forumumuza.  size bu tavsiyeri kim verdi tahmin etmek çok zor değil..  çünki bu tavsiyeleri size veren forum sahibi bu çöp klimaları satıyor .  en iyi yaptığı şey insanları üç kuruşluk klimalarıyla kandırmak.işin özüne döner isek:

airfel,york aynı klima.  gree tarafından üretilen tamamen sorunlu ve eve sokulmayacak oyuncak klimalardır.kronik sorunları çoktur başınıza bela alırsınız.   parası ucuz dersiniz alırsınız her gününüzü zehir eder sizlere.diamond elektirik te aynıdır.

haier derseniz adını duyduğunuz yerden mekandan siteden kaçın kardeşim.   bu klimaların sorunları anlatmakla bitmez.   resmen paranızla evinize belayı almış olur ve sizde ne cep bırakır nede huzur..   aman aman kardeşim bedava bile verseler genede evinize sokmayın.   elektirik düşmanı bir markadır.  ha dersenizki ben elektirik dağıtıcımla anlaşırım bana iskonto yapar her ay o zaman başka.  tüketiminiz çok olacakya o yüzden  yani.

birde en önemli nokta ise haier zaten bilinen tanınan bir marka değildi.  birkaç çapulcunun gazıyla bazı forumlarda tanıtıldı insanların kanına girildi ve mağdur edildi.  zaten haierin distiribitörü istenilen şatışı yapamadı ve can çekişiyor  şuan.  işin dahada gerçeği artık türkiyeden çekiliyor haier.  ellerindeki stoğu eritip işi bitirecekler.   herzamanki gibide alanın elinde patlıycak.

benim size önerim bu klima müsfettelerini bırakın gidin ucuz yoldan taş gibi midea alın,gene midea üretimi uğur klima alın.  oda olmadı yukarıdaki klimaları alacağınıza gidin en vasat klimayı alın gene iyidir.   çünki size önerilen klimalar esasında klima değil sizin paranıza,canınıza ,huzurunuza önerilen klima kelimesi bile yakışmayan oyuncak aletlerdir.  çocuğun eline verin çocuk aklıyla gene bunlarla oynamaz okadar yani.   paranızdan canınızdan bıktıysanız o başka tabi sizi daha çabuk diğer tarafa gönderir sinirden.  siz siz olun bu klimaları size tavsiye eden ciğeri bir kuruş etmeyen,insanlıktan nasibini almamış,küstah haramzadelerden uzak durun.

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

hasanustaa' Alıntı:
alıkıroğlu' Alıntı:

hoşgeldiniz forumumuza.  size bu tavsiyeri kim verdi tahmin etmek çok zor değil..  çünki bu tavsiyeleri size veren forum sahibi bu çöp klimaları satıyor .  en iyi yaptığı şey insanları üç kuruşluk klimalarıyla kandırmak.işin özüne döner isek:

airfel,york aynı klima.  gree tarafından üretilen tamamen sorunlu ve eve sokulmayacak oyuncak klimalardır.kronik sorunları çoktur başınıza bela alırsınız.   parası ucuz dersiniz alırsınız her gününüzü zehir eder sizlere.diamond elektirik te aynıdır.

haier derseniz adını duyduğunuz yerden mekandan siteden kaçın kardeşim.   bu klimaların sorunları anlatmakla bitmez.   resmen paranızla evinize belayı almış olur ve sizde ne cep bırakır nede huzur..   aman aman kardeşim bedava bile verseler genede evinize sokmayın.   elektirik düşmanı bir markadır.  ha dersenizki ben elektirik dağıtıcımla anlaşırım bana iskonto yapar her ay o zaman başka.  tüketiminiz çok olacakya o yüzden  yani.

birde en önemli nokta ise haier zaten bilinen tanınan bir marka değildi.  birkaç çapulcunun gazıyla bazı forumlarda tanıtıldı insanların kanına girildi ve mağdur edildi.  zaten haierin distiribitörü istenilen şatışı yapamadı ve can çekişiyor  şuan.  işin dahada gerçeği artık türkiyeden çekiliyor haier.  ellerindeki stoğu eritip işi bitirecekler.   herzamanki gibide alanın elinde patlıycak.

benim size önerim bu klima müsfettelerini bırakın gidin ucuz yoldan taş gibi midea alın,gene midea üretimi uğur klima alın.  oda olmadı yukarıdaki klimaları alacağınıza gidin en vasat klimayı alın gene iyidir.   çünki size önerilen klimalar esasında klima değil sizin paranıza,canınıza ,huzurunuza önerilen klima kelimesi bile yakışmayan oyuncak aletlerdir.  çocuğun eline verin çocuk aklıyla gene bunlarla oynamaz okadar yani.   paranızdan canınızdan bıktıysanız o başka tabi sizi daha çabuk diğer tarafa gönderir sinirden.  siz siz olun bu klimaları size tavsiye eden ciğeri bir kuruş etmeyen,insanlıktan nasibini almamış,küstah haramzadelerden uzak durun.

Ya sen ne diyorsun kafayı mı yedin? Klima mı? Benim klima 27 derece havada en kısık kompresör devri açıyor dura dura çalışıyor. Haier ise 20 derece havada verimli çalışıyor. İki link 2 satır yazı koy hoop anlaşılıyor neyin ne olduğu.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

üstadlar  merhaba.  18 ila 19 metre karelik oda 3 metre yükseklik, son kat, Doğu güney batı ve damdan gün boyu güneş döndükçe, güneş alan ve yalıtım olmayan bir oda. 2 ebeveyn, 2 çocuk bir 102 ekran Led tv balkon kapısı ve 1.60 cm pimapen pencereli bir oda yazın evin içi 31 ila 32 derece genelde, ancak aşırı sıcaklarda 34 dereceyi de buluyor. Bu bağlamda Panasonic kit UE9RKE iş görür mü veya 12000 btü mü Panasonic kit UE Rke mi midea  dokuzluk oasismi sizin değerlendirmenizi bekleyip ona? Panasoniğin katoloğunu çözemedim bu sebeple sizi rahatsız ediyorum. değerlendirme alabilirmiyim.

Birde içine girdikçe detayları gözden kaçırıyorum mission saatte minimum da 703 waat 3.19 amper buda 3.5 ampere yakın bir saat de 700 waat da nerdeyse 1 kw ta yakın çok yakıyor. Oasis 9000bin btüde 388 waat 1. 4 amper Oasis 9000 btüde daha az waat la Daha yüksek btü sağlıyor maksimum 4665 btü. Mission da 3223 btü anladığım kadarıyla Oasis modeli missiondan verim olarak iyi olduğu gibi bunu %55 daha az elektrikle yapıyor. Şimdi Panasonic in katoloğunu çözemediğim için bu nedenle sizlerden görüş almak istiyorum evin belirttiğim konumu itibariyle Panasonic kit UE9RKE iş yaparmı? Panasonic kit UE9RKE nin kataloğunu sağlıklı bir şekilde midea Oasis 9000 btü ile kıyaslayıp, hangisi daha az elektrikle yüksek performans ve konfor sunduğunu söyleyebilirimisiniz arkadaşlar. Hasan ustam,şota, acemi klimacı

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

üstadım ben 9000 btüleri baz almıştım :)   benim derdim önceki mesajlarda belirttiğim bina , kurulum yapılacak oda ve ısı kişi sayısı vs vs. ile panasonic ue9rke nin yetip yetmeyeceği. panasoniğin kataloğundan pek bir şey anlayamadım ya eczacı ya doktor yada mühendis olmak lağzım. :) anlamak için.
oasis 9000btüsü az elektrik bol btü veriyor. 12000 btüye kadar soğutma yapaliyor, anlaşılır bir katalog  ama panasonik ue9rke modeli 11000 btüye kadar çıkıyor ama  panasoniğin kataloğundaki bilgileri anlaşılır değil avrupa birimi baz alınmı kw hesabı vsvs sağlıklı bir şekilde değerlendirme yapabilirmisiniz  panasoniğin kataloğunu. sonrada oasisle  9000 btü ile kıyaslama karşılaştırma yapılması. Veya şöyle sorayım bina ve odanın durumu itibariyle Panasonic UE9RKE işimi görürmü

A Çevrimdışı

Acemi Klimacı

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
üstadım ben 9000 btüleri baz almıştım :)   benim derdim önceki mesajlarda belirttiğim bina , kurulum yapılacak oda ve ısı kişi sayısı vs vs. ile panasonic ue9rke nin yetip yetmeyeceği. panasoniğin kataloğundan pek bir şey anlayamadım ya eczacı ya doktor yada mühendis olmak lağzım. :) anlamak için.
oasis 9000btüsü az elektrik bol btü veriyor. 12000 btüye kadar soğutma yapaliyor, anlaşılır bir katalog  ama panasonik ue9rke modeli 11000 btüye kadar çıkıyor ama  panasoniğin kataloğundaki bilgileri anlaşılır değil avrupa birimi baz alınmı kw hesabı vsvs sağlıklı bir şekilde değerlendirme yapabilirmisiniz  panasoniğin kataloğunu. sonrada oasisle  9000 btü ile kıyaslama karşılaştırma yapılması. Veya şöyle sorayım bina ve odanın durumu itibariyle Panasonic UE9RKE işimi görürmü

Bakınız arkadaşım. Kararsızsınız. Sizi benden iyi anlayan yoktur herhalde. Bende zamanında o kadar çok klima almak için dolaştım ki. Ama siz kusuruma bakmayın aynı şeyleri sürekli soruyorsunuz. Dh de MatematiğiSevenAdam benim hesabım. Oradan da sizinle tartıştık. Ama hem biliyorsunuz hem soruyorsunuz. Hemde size onlarca seçenek sundum ben biliyorum ne alacağımı diyorsunuz. Ben sizin kalbinizi kırmak istemiyorum. Ama sürekli aynı şeyler olunca insanların canını sıkıyor. Kaç defa Panasonic mi Midea mi 9 luk yeter mi ay şöyle mi böyle mi olsa dediniz. İnanın bu kadar sormaya değmez. Hangisi içinize siniyor ise alın. Ben Panasonic diyorum kalite açısından. Teknik veriler için Midea diyorum. Memnun kalmaz iseniz iade edersiniz zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt