J Çevrimdışı

John Voxville

Yeni Üye
12 May 2021
11
29
mümkünse oda, pencere, balkonları gösteren kroki çizin.

Adsizb109c0b43d8d9a25.png

Odalara yakın bir balkon yok iki cephe de sokağa bakıyor. Balkon evin öbür ucunda. Oda 1'in cephesi komple cam kaplama, oraya zaten kuramıyoruz. Oda 2'nin cephesinde de pencere tam ortada yer alıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,867
Adsizb109c0b43d8d9a25.png

Odalara yakın bir balkon yok iki cephe de sokağa bakıyor. Balkon evin öbür ucunda. Oda 1'in cephesi komple cam kaplama, oraya zaten kuramıyoruz. Oda 2'nin cephesinde de pencere tam ortada yer alıyor.
Bina dışına klima asılmasına yönetim izin vermiyor mu.? Pencere önüne takarım umuduyla alıp sonra balkona kadar tesisat çekmeniz gerekebilir.

B Çevrimdışı

Besyo99

Yeni Üye
3 Nis 2024
3
44
Sigma Comfort 18.000 BTU/h A++ Inverter Klima R32 SGM18INVDHD bu klimadan almayı düşünüyorum ama seer değeri 6.1 çok düşük bu klimanın performansını belirleyen bir ölçüt sanırım 30 bin civarı bütçem var ne önerirsiniz ? 35 metrekare mutfak salonda kullanılacak yorum yazanlara şimdiden teşekkürler 🙏

Moderatör tarafında düzenlendi:
N Çevrimdışı

Napolyon

Yeni Üye
16 Ocak 2023
5
35
Öncelikle net 60 m2 bir daireye klima taktırmak istiyorum ve evin genelini soğutmasını bekliyorum. Ancak 18000 ile 24000 btu arasında kararsız kaldım. klimayı salonunu holü gören kısmına taktırmayı düşünüyorum. Evin yalıtımı var ancak 3 cepheden de bütün güneş alıyor ve çok sıcak oluyor. Değerli üstatlarımın tavsiyelerini bekliyorum.

S Çevrimdışı

sivilmuhendis

Yeni Üye
21 Şub 2024
1
27
20.000 TL civarı bütçe ile 12.000 btu klima ihtiyacımız var. Öneriniz var mı ? Şunları bulduk,

Bence Arçelikten uzak durun, Bosh, kaira, airfel arasında seçim yapın. Detaylı olarak bilenler yardımcı olacaktır. Kaire 3,4 gündür 18.8k dan satılıyordu bugün sepet indirimi bitmiş. Takip edip yine sepet indirimi yakalarsanız bence o fiyata çok iyi seçenek kalıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,867
Sota Sota Başkan, hangi klimayı almalıyız.
Arçelik-LG grubu ve Midea ve üretimleri cihazların birbirlerine aman aman üstünlükleri yok.
Baktığın modellerin standart makinalar opsiyonel hiçbir özellikleri yok.

Ben olsam Arçelik-Beko-LG düşünürdüm.
Cihazlar TR üretiliyor, garanti bitimi sonrası yedek parçaya ucuz erişim imkanı var.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,867
Bence Arçelikten uzak durun, Bosh, kaira, airfel arasında seçim yapın. Detaylı olarak bilenler yardımcı olacaktır. Kaire 3,4 gündür 18.8k dan satılıyordu bugün sepet indirimi bitmiş. Takip edip yine sepet indirimi yakalarsanız bence o fiyata çok iyi seçenek kalıyor.
Arçelikten neden uzak durmamız gerekiyor açıklarsanız sevinirim.

Geri
Üst Alt