S Çevrimdışı

sahatay63

Yeni Üye
29 May 2019
23
44
Sota Sota Başkan. Ne dersin bu işe? :)
Şimdi ürünün içindeki kondenser bakır mı alüminyum mu diye sordum Kaira Türkiye'ye Hepsiburada üzerinden verilen cevap bu inşallah doğrudur.

Screenshot_2024-04-02-11-13-27-814_com.pozitron.hepsiburada-edit.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Lg nin Şanlıurfa'da bir adet servisi varmış ve şu anda Kaira da kampanya var Hepsiburada da ve 18.800 TL ye geliyor ve en ucuz LG ise 23.800TL yine Tercihiniz LG mi olurdu?
Servis konusunda sorun yapacağınızı düşünüyorsanız tabiki başka marka bakabilirsiniz.

Kaira fiyatına göre güzel bir alternatif Midea tarafından fason olarak üretilmektedir. Fason dediğim için gözünüz korkmasın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Servis konusunda sorun yapacağınızı düşünüyorsanız tabiki başka marka bakabilirsiniz.

Kaira fiyatına göre güzel bir alternatif Midea tarafından fason olarak üretilmektedir. Fason dediğim için gözünüz korkmasın gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Peki bakır konusunu da netleştirelim. Kaira' da komple bakır mı geliyor?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Peki bakır konusunu da netleştirelim. Kaira' da komple bakır mı geliyor?
Kondenser ve evap tüm midea üretimlerinde bakırdır. Montaj kitinde bakır-alüminyum seçimi distribütör firmanın inisiyatifinde.

Örneğin Arçelik-Beko-LG aynı bantta iner.
LG komple bakır kullanırken Arçelik-Beko montaj kitinde alüminyum tercih ediyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kondenser ve evap tüm midea üretimlerinde bakırdır. Montaj kitinde bakır-alüminyum seçimi distribütör firmanın inisiyatifinde.

LG komple bakır kullanırken Arçelik-Beko montaj kitinde alüminyum tercih ediyor.
Peki son dönemdeki bakır kaplamalı, boyalı aluminyum konusu bu işe dahil olmaz değil mi?

(Ben bir garip Haier kullanıcısıyım bu arada. Soruları tamamen üyelerimiz için soruyorum Başkan. :cak)

S Çevrimdışı

sahatay63

Yeni Üye
29 May 2019
23
44

Daikin servisini aradım Kaira klimanın kondenseri bakır mı alüminyum mu diye sordum bana bakır olduğunu söylediler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Peki son dönemdeki bakır kaplamalı, boyalı aluminyum konusu bu işe dahil olmaz değil mi?

(Ben bir garip Haier kullanıcısıyım bu arada. Soruları tamamen üyelerimiz için soruyorum Başkan. :cak)
Midea'nın o işe girişeceğini hiç sanmıyorum.
Fason üretim yapan çok fazla marka yok Aux, Midea, Gree bu markalar bakır kullanmayı tercih ediyor.

Haier bakırla üretim yapıyor fakat fason işin pek yanaşmıyor..

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Midea'nın o işe girişeceğini hiç sanmıyorum.
Fason üretim yapan çok fazla marka yok Aux, Midea, Gree bu markalar bakır kullanmayı tercih ediyor.

Haier bakırla üretim yapıyor fakat fason işin pek yanaşmıyor..
Haier fasondan ziyade marka satın alıyor. Hoover' i satın aldıktan sonra klima için hoover girerler diye düşündüm ama yapmadılar.

J Çevrimdışı

John Voxville

Yeni Üye
12 May 2021
11
29
Merhabalar, 2 yatak odası için multi klima almayı düşünüyorum. Antalya'da yaşıyorum ve bu klimalar sadece gece kullanılacak. Uygun fiyatlı 12+9 veya 12+12 öneriniz var mıdır?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Haier fasondan ziyade marka satın alıyor. Hoover' i satın aldıktan sonra klima için hoover girerler diye düşündüm ama yapmadılar.
Bir süre bu markayı kullandım evet güzel soğutup ısıtıyor fakat ayarı yok.!
soğutması için 25 dereceye alırsınız içerisi 22 olmuştur klima ver haa gazlamaya devam eder.
Kompresör devrini, fan hızına ilişkilendirecek kadar süper akıllılar.

Fan hızını düşürmediğin sürece klima gazlamayı bırakmıyor :kiskis

J Çevrimdışı

John Voxville

Yeni Üye
12 May 2021
11
29
Merhaba odalar birbirine yakın mı.?
Evet aynı duvarı paylaşıyorlar, iç üniteleri o duvara karşılıklı kurmayı düşünüyoruz. Fakat odanın biri batı, diğeri doğu cepheye bakıyor. Odalar binanın iç kısmında kaldığı için dış üniteyi doğu cephe tarafına yerleştirmemiz mümkün sadece. Yani bu senaryoda borular biraz dolaşacak.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Evet aynı duvarı paylaşıyorlar, iç üniteleri o duvara karşılıklı kurmayı düşünüyoruz. Fakat odanın biri batı, diğeri doğu cepheye bakıyor. Odalar binanın iç kısmında kaldığı için dış üniteyi doğu cephe tarafına yerleştirmemiz mümkün sadece. Yani bu senaryoda borular biraz dolaşacak.
mümkünse oda, pencere, balkonları gösteren kroki çizin.

Geri
Üst Alt