K Çevrimdışı

kcakca

Yeni Üye
12 Ara 2022
4
44
6 yıldır kullandığım (yıl içerisinde 9 ay kesintisiz 7/24 çalışır) midea mission klimam geçenlerde E1 hatası verdi.

elimden geldiği için kart söktüm tamiri yapan servise gittim 500tl onarımı yapıldı getirdim taktım şuan faal olarak çalışmaya devam ediyor.

5000-10000tl kart parasımı olurmuş :sopa

gelelim mevzuya ME markasını online ortamda alamazsınız çevrenizdeki bayi-servis iletişime geçmelisiniz. fiyatta pazarlığı mutlaka yapın iskontoları mevcut.

MHI ve DAIKIN fiyatları zaten sitelerinde açıkca yazıyor.

ben olsa 18lik LG dualeco alır geçerdim. :kiskis siz o parayı gözden çıkarmışssınız ME ZEN serisine bakın gözünüz arkanızda kalmaz.
Teşekkür ederim LG için alüminyum eşanjör ve kondansatör kullanılıyor diye yazmıştı bir arkadaş yoksa ben mi karıştırdım. Birde şöyle bir kampanya ile karşılaştım. yorumlarınızı bekliyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Teşekkür ederim LG için alüminyum eşanjör ve kondansatör kullanılıyor diye yazmıştı bir arkadaş yoksa ben mi karıştırdım. Birde şöyle bir kampanya ile karşılaştım. yorumlarınızı bekliyorum.
Fiyatları görünce kalbim sıkıştı. :saskin

LG makinaların kondenser,evap,montaj kiti bakırdır.

K Çevrimdışı

kcakca

Yeni Üye
12 Ara 2022
4
44
Fiyatları görünce kalbim sıkıştı. :saskin

LG makinaların kondenser,evap,montaj kiti bakırdır.
Benimde sıkışıyor şimdiye kadar klima kullanmadım en beğenilmeyen markayı alsamda ilk kullandığımdan dolayı memnun kalabilirim belki.Tecrübeli insanların olduğu bir forum varken buradaki insanların bilgisinden faydalanıp en verimli klimayı almak istiyorum. Ben ME/ MH VE DAİKİN benim için vazgeilmez değil bunlardan vazgeçtiğimde 10 bin lira cebimde kalacaksa tabiki vazgeçerim. Mesela burada teknik serviste çalışan usta var mı? Bu makinalardan en çok hangisi sorunlu. Mesela Adem beye çoğu firma test için klima yollamamış. En verimli en sorunsuz olursa pahalı olmasın. Düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Benimde sıkışıyor şimdiye kadar klima kullanmadım en beğenilmeyen markayı alsamda ilk kullandığımdan dolayı memnun kalabilirim belki.Tecrübeli insanların olduğu bir forum varken buradaki insanların bilgisinden faydalanıp en verimli klimayı almak istiyorum. Ben ME/ MH VE DAİKİN benim için vazgeilmez değil bunlardan vazgeçtiğimde 10 bin lira cebimde kalacaksa tabiki vazgeçerim. Mesela burada teknik serviste çalışan usta var mı? Bu makinalardan en çok hangisi sorunlu. Mesela Adem beye çoğu firma test için klima yollamamış. En verimli en sorunsuz olursa pahalı olmasın. Düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim
işin gerçeği su fazladan vereceğini 15000tl hiçbir zaman elektrik faturasından amorti edemeyeceksiniz.
Ha vasat makina alırsınız ona birşey diyemem ama LG Arçelik Beko Midea vb suan icin piyasadaki sorunsuz bu makinaları alip farkı kapatmanız imkansız.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bir arkadaşım adına yazıyorum

30 m2 oda 18 BTU klima ihtiyacı vardır genellikle soğutma amaçlı yazın kullanılacak ara kat ev güneş alıyor oda baya sıcak oluyor yer Samsun 17-18 bin tl bütçemiz vardır . Tavsiyeleri bekliyorum .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Bir arkadaşım adına yazıyorum

30 m2 oda 18 BTU klima ihtiyacı vardır genellikle soğutma amaçlı yazın kullanılacak ara kat ev güneş alıyor oda baya sıcak oluyor yer Samsun 17-18 bin tl bütçemiz vardır . Tavsiyeleri bekliyorum .
Al abi az yakar çok kaçar.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
fiyat listesindeki en düşük fiyat
güvenilir firma.
benim eve yakın daha ne olsun :kiskis

abi gizerler candır. Adana'da beyaz eşyada ilk onlara bakarım. Sen LG diyince almadan önce ilk onlara baktım. HB çok fena indirim veriyodu mecbur onlardan aldım.

LG klima f/pdir ya net. Servisi montajda üzmedi. Sonra da bir daha lazım olmadı. Bakalım inşallah ömrü de uzun olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
abi gizerler candır. Adana'da beyaz eşyada ilk onlara bakarım. Sen LG diyince almadan önce ilk onlara baktım. HB çok fena indirim veriyodu mecbur onlardan aldım.

LG klima f/pdir ya net. Servisi montajda üzmedi. Sonra da bir daha lazım olmadı. Bakalım inşallah ömrü de uzun olur.
Filtre temizliğini sık tut. Yıllık bakımı aksatma sorunsuz yıllarca kullanırsın.

Sirius serisiyle 6. yılımız bahar geçişleri hariç durmaksızın çalışır.

M Çevrimdışı

Muhammet Acı 

Aktif Üye
21 Tem 2022
179
22
Al abi az yakar çok kaçar.

16k ya 24000btu alan ben bu fiyatları tahmin etmiştim iyiki almışım

Kışa girerken aldım hiç kullanmadım daha kış bitti yazı sabırsızlıkla bekliyorum

Bu ay içerisinde iki tane daha 12000 BTU alıcaz klima işini de kökten çözelim artık şu aralar indirime girse çok güzel olur

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Bu fiyatları tahmin etmeye artık gerek yok. Eskidendi o iyi fiyat yakalama bence.

Sota usta lg dual eco dediğinde 2800den 3600e doğru yoldaydı. Onları kaçırdık. Bu saatten sonra 15000de 500 lira indirim yakalasak %5 bile etmiyor.

Artık yeni motto belli "Ne alırsak yarından ucuz."

Bir de "12 taksit yap seni bile alırım süper mario" diyorum ben. Aşırı yüksek Enflasyonist ortamda taksit indirimden daha makbuldür her zaman.

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
Sota Sota hocam merhaba Midea prime cihaz var 18 lik. Bunların yazılımları biraz sorunlu mu? Klimayı 24 derece auto fan yapıyorum içerisi 27 derece oluyor dış ortam da 11 derece görünüyor uygulamasında ama klima hiç frekans düşürmüyor gibi sıcaklığı 22-23 falan yapıyorum çoğu zaman öyle kısıyor kendisini. Mesela geçen gün follow me özelliğini açtım kumandayı güneş gelen bir yere koydum sıcaklığı 29-30 dereceler gösteriyor ama gene aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Bende mi bir sorun var yoksa genel bir durum mudur?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri