C Çevrimdışı

Cemals

Yeni Üye
11 Kas 2022
5
41
Ben aldım 12 binlik olanı. Isıtması iyi sesi az, kumandası çok küçük hele kumanda ekranı çok zor görülüyor. Ekstra bir çok şeyi ayarlamak zor... Ama makine iyi. haier diamond serisinin aynısı. Dış unite Hitachi üretimi
Hayırlı olsun güle güle kullanın, bu arada nereden aldınız, ürün fiyatı artmaya başladı bende bir yerden sipariş girmiştim iptal ettiler, klasik satıcı taktiği fiyatlar artışa girince düşük fiyatlı siparişi iptal ediyorlar bazılarıda.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Hayırlı olsun güle güle kullanın, bu arada nereden aldınız, ürün fiyatı artmaya başladı bende bir yerden sipariş girmiştim iptal ettiler, klasik satıcı taktiği fiyatlar artışa girince düşük fiyatlı siparişi iptal ediyorlar bazılarıda.
Ben alırken en ucuz ofmark diye bir sitedeydi. Gözüme güvenli gözüktü ve aldım. O zaman 8150 TL ödedim.

C Çevrimdışı

Cemals

Yeni Üye
11 Kas 2022
5
41
Ben alırken en ucuz ofmark diye bir sitedeydi. Gözüme güvenli gözüktü ve aldım. O zaman 8150 TL ödedim.
Teşekkürler bilgi için, bende beyazesyamerkezi.com diye bir sitede en uygun 8070TL fiyat vardı sipariş girdim hafta sonu bugün iptal ettiler stokta yok diye, tam bir saçmalık stokta yok ise niye web sayfana koyuyorsunuz dedim herhalde fiyatlar artmaya başladı kasım indirimleri filan hikaye resmen aksine fiyatları arttırıyorlar..

B Çevrimdışı

burakyalcn

Yeni Üye
15 Kas 2022
2
34
arkadaşlar merhaba,
geçende de kafam allak bullak iyice şimdi sizlere tekrar sorma gereği hissettim.

Kaira DTXR50E 18000 BTU WiFi A++ Inverter Duvar Tipi Klima (hepsiburada'da 16000 TL fakat sepette %10 indirim var) (14380 TL'ye düşüyor.)

(14450 TL)

bunu gri renginden dolayı bi cezbedici yanı var. (18500 TL)

kaira ile airfel aynı galiba öyle olan yorumlar okudum. LG'yi gri renginden dolayı bi tercih sebebim oldu. kaira'da bakır boru kullanılıyor daikin servis gelip kuruyor diye yorumları var. indiriminde son günü kaira'da. hangisiniz tavsiye edersiniz bana "KAİRA " hakkında detaylı bir yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.

A Adem Helvacı,

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
arkadaşlar merhaba,
geçende de kafam allak bullak iyice şimdi sizlere tekrar sorma gereği hissettim.

Kaira DTXR50E 18000 BTU WiFi A++ Inverter Duvar Tipi Klima (hepsiburada'da 16000 TL fakat sepette %10 indirim var) (14380 TL'ye düşüyor.)

(14450 TL)

bunu gri renginden dolayı bi cezbedici yanı var. (18500 TL)

kaira ile airfel aynı galiba öyle olan yorumlar okudum. LG'yi gri renginden dolayı bi tercih sebebim oldu. kaira'da bakır boru kullanılıyor daikin servis gelip kuruyor diye yorumları var. indiriminde son günü kaira'da. hangisiniz tavsiye edersiniz bana "KAİRA " hakkında detaylı bir yardımcı olursanız sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.

A Adem Helvacı,
Bu kıyaslamada tercih LG den yana olur :ok

C Çevrimdışı

Cbasaran

Yeni Üye
8 Ocak 2020
35
42
Ağustos 2022 de ECA Niobe 12bin BTU klima satın aldım. alana kadar çok şey okudum. Kaira aldım 15 gün oldu teslim edemediler. Daikin satış politikası malesef müşteri odaklı değilmiş bunu öğrendim.
Klima kompresörü Hitachi. Ses konusunda rahatsız edici değil. Wifi kullanışlı, işteyken ev kaç derece kapalı olsa bile görüyorum. Klima Heier üretimi. Soğutma ve ısıtma hızlı ve sorunsuz. Bulunduğum yerdeki servis de muazzamdı. Alacak arkadaşlara öneririm. Memnunum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ağustos 2022 de ECA Niobe 12bin BTU klima satın aldım. alana kadar çok şey okudum. Kaira aldım 15 gün oldu teslim edemediler. Daikin satış politikası malesef müşteri odaklı değilmiş bunu öğrendim.
Klima kompresörü Hitachi. Ses konusunda rahatsız edici değil. Wifi kullanışlı, işteyken ev kaç derece kapalı olsa bile görüyorum. Klima Heier üretimi. Soğutma ve ısıtma hızlı ve sorunsuz. Bulunduğum yerdeki servis de muazzamdı. Alacak arkadaşlara öneririm. Memnunum.
İSİM satan klimalar ve televizyonlara bu nedenle hep mesafe koyarımülkemizde çünkü anlamsız şekilde bumarkalara hizmet sunan bayi ve servislerin inanılmaz bir kibirleri var. İşi bilmezler ama hava atmaya gelince onlardan iyisi yok.

Haier üretimi klimanızı güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Ben de aldım aynısını dediklerinize katılıyorum.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
C Cbasaran S SudaEriyenAspirin Güle güle kullanın. Cihazı ısıtmada 30 derecede otomatik fanda dış ünite sesini çekmeniz mümkün mü? Birde iç ünitenin yanındaki etiketi paylaşırsanız kullanılan bakır boru miktarını görmüş oluruz.

K Çevrimdışı

kcakca

Yeni Üye
12 Ara 2022
4
44
Öncelikle herkese iyi akşamlar ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. iLk sayfadan itibaren okudum ve Aşağıdaki yazıları alıntılayarak not aldım. Kimin yazdığını not almadığım için bilmiyorum. Ama kim ne yazdığını veya klima hakkındaki düşüncelerini bilir diye düşünüyorum.

Nasıl ki Adı Daikin olup Modeli Shira olan klimada GREE kompresör kullanılmıoş olması nedeniyle biz ister iztemez ''İyi de bu klima ne kadar Daikin ki artık?'' diye sorguluyorsak, Sırf önüne Mitsubishi Electric yazdılar diye Hare model adı altında satılan standart piyasa tipi bir klimanın da yeterliliğini sorgulamak gerekir diye düşünüyorum.

Mitsubishi Electric konusunda daha önceki yorumlarım halen açık ve okunur durumda lakin DAIKIN markasında SHIRA ne ise ME nin de HARE si bana göre o.
----------

Mitsubishi Electirc Legendera veya Krigaminezen. Tartışmasız ikisinden birisidir benim önerim.
Mitsubishi Electric Enviro ve Hare ise hayal kırıklığı olur aman dikkat
----------

Mitsubishi Krigamine
Panasonic Etherea
Daikin Shira Plus
içlerindeki en iyi ısıtma performansı
Panasonic Etherea bilgin olsun.

Bir klimanın iç ünitesinde 2kg fark ne demek bunu size isterse Sota@Sota başkan da açıklayabilir ancak 2kg fark demek en az 1,5 kg bölümünün BAKIR farkı anlamına gelir ve klimada en önemli unsur olan 1-Kondanser ve 2- Eşanjörün üretildiği maden bakırdır. Kg farkı demek boru çapı farkı veya sıralama farkı demektir. segmente göre çaplarının 1/4 ve 3/8 olduğunu bildiğimize göre biz bunu ne olarak yorumlarız? ''Haaaaa demek ki bunda eşanjör sıralaması yüksek bunu alalım''

++++++++Buradaki teknik özelliklere nasıl bakabiliriz veya almayı düşündüğüm markalarda bunlarda bir sıkıntı var mı?

Ahmetim, Gree nin Fairy modelinde çift sıra kondanser vardı biliyorsun (12 ve üstü) bu seneki ürünlerde onu da tek sıra yapmışlar artık.

+++++++Bu ne işe yarar benim almayı düşündüğüm modellerde bu duruym nasıldır.

Mitsubishi Legendera :kiskis
Edit Krigaminezen de olur 😎

Eğer ki ısıtmada kullanılacaksa ve soğuk bir iklimse mitsubish electiric veya Daikin e yönelmekte fayda var öbür markalara göre biraz daha pahalıdır fakat ömürlüktür bu demek değildir Arçelik Beko veya LG kötüdür diye onlarda çok güzeldir salonumda 5 yıldır kullandığım Arçelik klima var sorunsuz çalışıyor ama yatak odama Daikin almayı düşünüyorum Daikin shira plus ile ME krigamine zen ile arasında gidip geliyorum

Eğer ki ısıtmada kullanılacaksa ve soğuk bir iklimse mitsubish electiric veya Daikin

Evet bütün forumu ve farklı forumları, sayfaları okudukça aklım karıştı. Değerli bilgilerinizle yardımcı olursanız bu işi kendim için daha karışık hale getirmek istemiyorum. Yani karar almam lazım :)

Klimayı kulanmak istediğim yer salon+mutak toplam 35 mt2 3 pencere var 120*150 ölçülerinde. Birde 80/2 metre kapımız var. Bu şartlarda 18 btu yeter diye düşünerek ona odaklanmış durumdayım.

Bu modellerden hangi markayı tercih edersem sorun yaşamam. Online satış mağazalarından mı almalıyım, yoksa bayilerden mi?

Kullanım amacım ısınmak. Evde sadece akşam işten gelince zaman geçiriyoruz. Yazında klimamız olduğundan çok bunaltıcı zamanda kullanırız ama soğuk havayı pek sevmeyiz.Yanı hergün açacağımızı düşünmüyorum. Evim Muğla/Gökova yakınında güney cephe ve yalıtımı yok. Yukarıda alıntıların altında ++++ koyduğum satırlarda sorularım eksik bir şey kalmadı galiba. Cevap veren ,okuyan hereke teşekkür ederim.

daikin
mitsubishi heavy
mitsubishi electric

K Çevrimdışı

kcakca

Yeni Üye
12 Ara 2022
4
44
K kcakca, Merhaba bütçe nedir.
30 bin lira verebilirim. Bugün bir şey daha öğrendim ve onuda sormak istiyorum.Ana kart yanmalarında 5/10 bin arasında kart masrafı mı çıkıyor. Bugün konuştuğum tanıdığım bir bayi öyle dedi. Bu uç bir örnek ama insanın başına gelince masrafı çok olan bir arıza tipi. Elektrik akımlarında bunu engellemenin yolu nedir. Taktırınca bu riski engelleyebilmek isterim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,259
30 bin lira verebilirim. Bugün bir şey daha öğrendim ve onuda sormak istiyorum.Ana kart yanmalarında 5/10 bin arasında kart masrafı mı çıkıyor. Bugün konuştuğum tanıdığım bir bayi öyle dedi. Bu uç bir örnek ama insanın başına gelince masrafı çok olan bir arıza tipi. Elektrik akımlarında bunu engellemenin yolu nedir. Taktırınca bu riski engelleyebilmek isterim.
6 yıldır kullandığım (yıl içerisinde 9 ay kesintisiz 7/24 çalışır) midea mission klimam geçenlerde E1 hatası verdi.

elimden geldiği için kart söktüm tamiri yapan servise gittim 500tl onarımı yapıldı getirdim taktım şuan faal olarak çalışmaya devam ediyor.

5000-10000tl kart parasımı olurmuş :sopa

gelelim mevzuya ME markasını online ortamda alamazsınız çevrenizdeki bayi-servis iletişime geçmelisiniz. fiyatta pazarlığı mutlaka yapın iskontoları mevcut.

MHI ve DAIKIN fiyatları zaten sitelerinde açıkca yazıyor.

ben olsa 18lik LG dualeco alır geçerdim. :kiskis siz o parayı gözden çıkarmışssınız ME ZEN serisine bakın gözünüz arkanızda kalmaz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri