E Çevrimdışı

emreoner23

Yeni Üye
17 Ocak 2022
9
35
Diamond serisi klima gayet güzel tercih ancak önemli olan kaç metrekare ortamda kullanacaksınız , ara kat üst kat dış cephede kaplama var mıdır bunlar da önemli ?

Diğer konunuzda gördüm 46 metrekare için srk63zr-ws gayet yeterli nominal 24000 maksimum 30000 btu ya çıkabilmekte.

Airfell klima fena değildir lakin kullandığı GMCC kompresörlerin ısıtma modunda biraz gürültülü çalıştığını klimaforumundaki yorumlarda birkaç yıl önce okumuştum, o yüzden tercihlerimden bende eleyip LG ye yönelmiştim.
46 m2 alan evım dublex mustakil altı boş ustu bı kat daha var ısı yalıtım var. mutfak salon bır arada bır oda ıcın kullanacagım

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
46 m2 alan evım dublex mustakil altı boş ustu bı kat daha var ısı yalıtım var. mutfak salon bır arada bır oda ıcın kullanacagım
Heavy Diamond ile ME MSZ-AP60VG karşılaştırınca hv 'nin iç ünite ısıtma debisi daha yüksek ME'nin de dış ünite hava debisi daha güçlü ikisi de güzel. Teyzemde 12lik mitsubishi electric kirigamine msz-fh35 modeli var efsane bir cihaz soğutmada 12 ısıtmada 20000 btu.

E Çevrimdışı

emreoner23

Yeni Üye
17 Ocak 2022
9
35
Heavy Diamond ile ME MSZ-AP60VG karşılaştırınca hv 'nin iç ünite ısıtma debisi daha yüksek ME'nin de dış ünite hava debisi daha güçlü ikisi de güzel. Teyzemde 12lik mitsubishi electric kirigamine msz-fh35 modeli var efsane bir cihaz soğutmada 12 ısıtmada 20000 btu.
me yi Türkiyede üretmeye başladıktan beri sıkıntıları çoğalmış çok okudum o nedenle eski me güzelliği yok diyorlar.
yine hv nin diamond serisi 9000 lik ile 12 binlik klimalarına bakıyorum seer 9.6

R Çevrimdışı

rvz35

Yeni Üye
28 May 2021
5
32
Merhaba,
Klima alacağım fakat iki marka arasinda kararsiz kaldim.
Gree fairy 9000
Midea prime 9000
Sorunsuz bir urun istiyorum.fiyat olarakta ayni sayilirlar. Kullanan kisilerden urunlerin arti ve eksileri nelerdir.bilgi alabilir miyim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Merhaba,
Gree fairy 9000
Midea prime 9000
Sorunsuz bir urun istiyorum.fiyat olarakta ayni sayilirlar. Kullanan kisilerden urunlerin arti ve eksileri nelerdir.bilgi alabilir miyim.
tartışmasız mıdea. gre klimalar pek tavsiye edilmez kronik sorunları vardır.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Merhaba,
Gree fairy 9000
Midea prime 9000
Heleki bu forum aracılığı ile Midea seçiyorsanız, sorun yaşamanız çok olası değil, sadece baştan uyaralım, şuan internet satışı yoktur, pazar yerlerinde uyarılarımızı dinlemeyip başka şehirlere satış yapan bazı bayiler vardır ve bunlarında çoğu engellensede türk ticaret kanunu gereği tamamen sıfırlanamaktadır. En doğru yöntem FGeurope.com.tr web sitesiden ve forumumuzdaki müşteri talep formu üzerinden (demiştim Sota Sota baskan güncellemeden sonra banner ı kaldırmış olmalı:) burdaki kullanıcı adınıza yazarak talep oluşturmanızdır. Merkez ekip sizlere en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Sizlerinde güzel deneyimlerinizi dinlemek üzere. iyi geceler

Talep formu ;

E Çevrimdışı

emreoner23

Yeni Üye
17 Ocak 2022
9
35
Heleki bu forum aracılığı ile Midea seçiyorsanız, sorun yaşamanız çok olası değil, sadece baştan uyaralım, şuan internet satışı yoktur, pazar yerlerinde uyarılarımızı dinlemeyip başka şehirlere satış yapan bazı bayiler vardır ve bunlarında çoğu engellensede türk ticaret kanunu gereği tamamen sıfırlanamaktadır. En doğru yöntem FGeurope.com.tr web sitesiden ve forumumuzdaki müşteri talep formu üzerinden (demiştim Sota Sota baskan güncellemeden sonra banner ı kaldırmış olmalı:) burdaki kullanıcı adınıza yazarak talep oluşturmanızdır. Merkez ekip sizlere en doğru şekilde yardımcı olacaktır. Sizlerinde güzel deneyimlerinizi dinlemek üzere. iyi geceler

Talep formu ;
Merhabalar erinç hocam 24lük mhi diamondu teslim aldım şimdilik sıkıntı yok. Yeni bir tane daha ihtiyacım oldu yatak odası için mhi servis arkadaşa sordum abi 18 btü da olur sigma nın bir de mhi nin ara versiyonu olan 15 btü lük kliması var o da olur dedi.
Yatak odasının altı salon 24 btü takılı.
Üstü dam boş yanı :)
Dış duvarlar ısı yalıtımlı fakat üstü dam olduğu için neolur bilemiyorum. Alan 31m2 kaçlık hangi marka hangi seri öneriniz var mı? Fiyat içinde 11-12 nin üzerne çok çıkmak istemiyorum açıkcası

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Merhabalar erinç hocam 24lük mhi diamondu teslim aldım şimdilik sıkıntı yok. Yeni bir tane daha ihtiyacım oldu yatak odası için mhi servis arkadaşa sordum abi 18 btü da olur sigma nın bir de mhi nin ara versiyonu olan 15 btü lük kliması var o da olur dedi.
Yatak odasının altı salon 24 btü takılı.
Üstü dam boş yanı :)
Dış duvarlar ısı yalıtımlı fakat üstü dam olduğu için neolur bilemiyorum. Alan 31m2 kaçlık hangi marka hangi seri öneriniz var mı? Fiyat içinde 11-12 nin üzerne çok çıkmak istemiyorum açıkcası
Selamlar iyi pazarlar, Midea tercihi size kalmış, Bu noktada Midea 'nın emin olduğum yanı tenik olarak min btu ve max btu değerlerine dikkat ederseniz farkları daha net görürsünüz. Midea nın en alt segmentte de en üst segmentede diğer markalar gibi aldatmaca yok. Açıkçası birden çok markayı satan bir bayiye gittiğinizde bunun içinde Midea satanlarda olabilir, ticari olarak size satabileceği ürünü önercektir. Ancak insan olarakta çok sevdiğim bir bayimiz Toshiba bayisi de olmasına karşın çoğu Toshiba isteyen müşterisine bile ürünü deneterek ve adem abinin inceleme videoları ile Midea klima satmakta. Ancak tüketici olarakta bizde bütçemize ve kullanımımıza göre en iyi almak zorundayız . Sadece son zamanlardaki zamlarla enerji verimliliği konusunda Midea ya yaklaşabilen , birtek üst segment Fujitsu vb.( FGgroup Bayileri Fujitsu sattığı için demiyorum) markalar yaklaşabilmekte. O nedenle dikkatli olun. Saygılarımla. Dilerseniz de DM den bana ulaşabilirsiniz. Keyifli Pazarlar yeniden

R Çevrimdışı

rvz35

Yeni Üye
28 May 2021
5
32

Talep formu ;
Merhaba,
biraz geç oldu ama cevap için teşekkürler.
Midea klimayı aldım suan için problem yok inş ileride de yaşamam. fakat bir sorum var prime serisinde wifi modülü ayrı satılıyor dendi.bu doğru mudur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Merhaba,
Midea klimayı aldım suan için problem yok inş ileride de yaşamam. fakat bir sorum var prime serisinde wifi modülü ayrı satılıyor dendi.bu doğru mudur.
wifi modülü USB tak kullan şeklinde
iç ünite filtre kapağının altında.

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Merhaba,
Evet wifi modeli prime serisinde opsiyonel bir seçenek.

D Çevrimdışı

Designer

Yeni Üye
8 Şub 2022
1
33
Merhaba
12000 btu klima almayı düşünüyorum. 10000 TL ve altında hangi klimaları tavsiye edersiniz.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
midea -ve lg tavsiye ederim fakat fiyatları hiç takip etmiyorum çünkü korkunç rakamlara çıkarmış fırsatçılar.

C Çevrimdışı

ceffry

Yeni Üye
27 Şub 2021
7
48
kaira klima aldım 12000 lık wifi modüllü gecen ay 6098tl aldım.6 taksite kullanım kitaqpçıgında üretici midea yazıyor.satan ise daikin su an sıkıntı gözükmüyor.wifi da calısıyor

r32 gazlı bu arada

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt