S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
(0212) 444 38 91
Gürses klima. Avrupa Bölgesi fg europe en büyük bayilerinden biri. Sahibi Ali bey. Bir veteriner hekim burak kara (öykü veterinerlik ve sağlık hizmetleri) kendisine hem annesine sizden almış çok memnunmuş diyin hem fiyat hem diğer konular hakkında yardımcı olsunlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim. Emeklerinize sağlık. Sayenizde çok şey öğrendim.

Midea incelemelerinizin hepsini inceledim bu arada geçen yazdan beri takip ediyorum. İlk tercihim midea olacaktı ama f/p tercihi yapmak zorunda kaldım. 8500 lira daha uygun geldi Lg için. Bir de arkadaşımda var lg 18bin btuluk olan. Gerçekten çok beğendim klimayı.
Eski eşimin bir lafı vardı. İyi at, yemini kendi arttırır derdi :kiskis

Firmaların politikaları kendi geleceklerini belirler. Belki FG için LG ile fiyat rekabetine girmek şu an güç olabilir ona birşey diyemem kaldı ki bilgim olan bir alan da değil ancak LG nin FG den daha uygun fiyat politikası sunduğu aşikâr.

Sadece Elimizde LG nin rakamsal verilerinin olmamasına üzülüyorum o kadar yani o fiyat farkının farkı nereden çıkıyor onu çok merak ediyorum açıkçası. :alala

İki olasılık var, Ya FG pahalı mal satıyor ya da LG bir yerlerden ürünü traşlıyor henüz bilgimiz olmayan bir şekilde :alala

Her iki şekilde de bu durumu öğrendiğimizde dostlarımızın haberi olacak :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,416
Eski eşimin bir lafı vardı. İyi at, yemini kendi arttırır derdi :kiskis

Firmaların politikaları kendi geleceklerini belirler. Belki FG için LG ile fiyat rekabetine girmek şu an güç olabilir ona birşey diyemem kaldı ki bilgim olan bir alan da değil ancak LG nin FG den daha uygun fiyat politikası sunduğu aşikâr.

Sadece Elimizde LG nin rakamsal verilerinin olmamasına üzülüyorum o kadar yani o fiyat farkının farkı nereden çıkıyor onu çok merak ediyorum açıkçası. :alala

İki olasılık var, Ya FG pahalı mal satıyor ya da LG bir yerlerden ürünü traşlıyor henüz bilgimiz olmayan bir şekilde :alala

Her iki şekilde de bu durumu öğrendiğimizde dostlarımızın haberi olacak :ok
LG makinlarda anlık tüketimi gösterebiliyor.
LG kullanıcıları tüketimi fikir vermesi açısından paylaşabilirler.

S Çevrimdışı

skywalkermrt

Yeni Üye
18 Haz 2021
27
Lg 12btu Hepsiburada yine indirimde 8530₺ ye geliyor şu dönemde çok iyi fiyat

iki yıldır kullanıyorum Mersin’de şu ara havalar serin sayılır 26 ya setliyorum başta 0.8kwh ile başlayıp yarım saat içinde 0.2kwh e iniyor sabit bu değerde kalıyor anlık tüketim ekranından bakınca

Dış ve iç ünite gayet sessiz soğutması gayet iyi bir adet daha alsam mı diyorum seneye bu fiyatları da göremeyiz gibi duruyor

Özellikle bu fiyat politikası devam ederse midea almak isterken benim gibi LG ye yönelen çok olur.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Daha önce yazıldıysa kusura bakmayın. Bugün Bim'in camında Kumtel marka klima afişi gördüm. Mağazada bir tane vardı kutunun üzerini incelediğimde üretici firmanın Midea olduğunu gördüm. Bu klima alınır mı ? Servisine Kumtel mi yoksa Midea mı bakıyor ? A Adem Helvacı hocam bizi aydınlatabilir misin ?

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556

Bu haberden anladığım kadarıyla Arçelik gibi devasa bir ortağının olması, TRde üretilmesi ve çok yüksek rakamlarda üretilmesi gibi gibi sebeplerden ötürü fiyat konusunda ciddi rekabetçi olabiliyor diye düşünüyorum.

Bir de mağaza ve bayii fiyatları internet satışlarına göre daha pahalı. Bizim adanada gizerlerde mesela 10600 lira civarı fiyatı var.

Uzun lafın kısası ben de merak ediyorum fiyat farkını ama, Arçelik ortaklığı TR üretim ve devasa üretim kapasiteleri vs göz önüne alınca mantıklı gibi geliyor

N Çevrimdışı

Nimetullah 

Aktif Üye
18 Mar 2022
50
37
Herkese merhaba sonunda klima aldım 24 binlik lg dual cool aldım. Gönül isterdi midea alıp tecrübe etmekti fiyatları uçtu gitti 15.750 TL aldım bundan sonrası hangi başlıklara bakma gerekiyor diye forumda o başlıklar neler onlara bakmam gerekiyor. Tecrübelerimi ve fotoları paylaşırım . Bu aşamada tavsiyelerinize açığım ve ihtiyacım var @Adem abi teşekkürler sabrın için anlayışın ve bilgilerin için ve Sota Sota .tv almıştım tavsiyelerinizle bu jean çok memnunum klima artılar ve eksileri beni nelerin beklediğini bilerek alıyorum çok teşekkürler

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Midea klimalarda %15 forum indirimi var ancak keşke genel bir fiyat belirlense yani FG Europe tarafından tavsiye edilen satış fiyatı şudur bayilerimiz bu fiyatı aşmamak kaydı ile dilediği fiyattan satabilir şeklinde. Geçen sene ki fiyatlar ile bu sene ki fiyatlar arası uçurum.

Screenshot_20220626-170930.jpg
Screenshot_20220626-170924.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
LG makinlarda anlık tüketimi gösterebiliyor.
LG kullanıcıları tüketimi fikir vermesi açısından paylaşabilirler.
Güzel fikir. Bu arada anlık tüketimin uygulamada gösterilmemesi hususu Midea için büyük eksik. (Firmaya bidlirdim konuyu, Onlar da yazılım geliştiricisine aktardılar)
Topa tuttuğumuz Vestelde bile uygulamadanbu bilgi sağlanabiliyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Daha önce yazıldıysa kusura bakmayın. Bugün Bim'in camında Kumtel marka klima afişi gördüm. Mağazada bir tane vardı kutunun üzerini incelediğimde üretici firmanın Midea olduğunu gördüm. Bu klima alınır mı ? Servisine Kumtel mi yoksa Midea mı bakıyor ? A Adem Helvacı hocam bizi aydınlatabilir misin ?
Servis hizmetlerine Midea seervislerinin bakmadığı konusuna kesin diyebilirim ancak üretici bilgisini Midea dan teyit edip o şekilde bilgi paylaşayım size :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese merhaba sonunda klima aldım 24 binlik lg dual cool aldım. Gönül isterdi midea alıp tecrübe etmekti fiyatları uçtu gitti 15.750 TL aldım bundan sonrası hangi başlıklara bakma gerekiyor diye forumda o başlıklar neler onlara bakmam gerekiyor. Tecrübelerimi ve fotoları paylaşırım . Bu aşamada tavsiyelerinize açığım ve ihtiyacım var @Adem abi teşekkürler sabrın için anlayışın ve bilgilerin için ve Sota Sota .tv almıştım tavsiyelerinizle bu jean çok memnunum klima artılar ve eksileri beni nelerin beklediğini bilerek alıyorum çok teşekkürler
Bence siz bir konu başlığı açın aynen Midea Kulüp gibi.

Siz de LG Klima kullanıcılar kulübü başlığı ile konuyu patlatın, satın alım montaj ve kullanım sürecine dair görüşlerinizi paylaşın, biz konuyu sabitleriz, LG kullanıcıları da o başlık altında görüş öneri ve fikirlerini paylaşabilirler bence muhteşen olur :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Midea klimalarda %15 forum indirimi var ancak keşke genel bir fiyat belirlense yani FG Europe tarafından tavsiye edilen satış fiyatı şudur bayilerimiz bu fiyatı aşmamak kaydı ile dilediği fiyattan satabilir şeklinde. Geçen sene ki fiyatlar ile bu sene ki fiyatlar arası uçurum.

Screenshot_20220626-170930.jpg
Screenshot_20220626-170924.jpg
Şöyle bir şey yapabilirim.

En iyisi FG Europe Satış Genel Müdürünü arayıp uygulamanın nasıl olduğunu sorup sizlerin de bu fikirlerini iletip kendisinden görüş alalım.

Bu telefon görüşmesini de kısa bir video içeriği ile sizlere aktarayım. Hem forumdaki dostlar hem de sosyal mecradaki kullanıcılar konudan haberdar olsun.

Olur mu ne dersiniz? :alala

A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
106
37
LG klimalar ile ilgili bir konu açılsa çok iyi olur kullanan kişi sayısı az değildir diye düşnüyorum hem de A Adem Helvacı abinin dediği gibi tüketim değerleri de paylaşılır. Ayrıca ben bir de lg nin modelleri arasında ne gibi farklılıklar tam olarak anlayamadım mesela fiyatları yakın ama lg dual cool ve dual eco gibi modellerin farklılıkları neler belki bize Sota Sota da bilgi verebilir bu konuda
N Nimetullah

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
LG klimalar ile ilgili bir konu açılsa çok iyi olur kullanan kişi sayısı az değildir diye düşnüyorum hem de A Adem Helvacı abinin dediği gibi tüketim değerleri de paylaşılır. Ayrıca ben bir de lg nin modelleri arasında ne gibi farklılıklar tam olarak anlayamadım mesela fiyatları yakın ama lg dual cool ve dual eco gibi modellerin farklılıkları neler belki bize Sota Sota da bilgi verebilir bu konuda
N Nimetullah
Dual Plus Dual Eco Dual cool gibi modeller arasında wifi modülü, yatay/dikey kanatlar ile ilgili farklar vardı. Her birisinde neyin olup olmadığını yazmak lazım haklısınız. :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

• Geri