Klima patlar mı?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
geçmiş olsunlar .zarar yoktur inş ? resim ve video olursa bizde görebiliriz.

üstadlar yorum yapacaktır ancak kendi bildiğim kadarıyla r22 sonrası r410 ve r32 gazları yanıcı gazlar statüsünde oluyor.

patlama olayı için basınç etkisi gerekli.Ancak bu tür gazların sadece yandığını biliyorum.Kompresör içinde alev alıp sıkışmayla patlaması ne kadar muhtemel üstadlar yazarlar.

tekrar geçmiş olsun diyorum...

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
geçmiş olsunlar .zarar yoktur inş ? resim ve video olursa bizde görebiliriz.

üstadlar yorum yapacaktır ancak kendi bildiğim kadarıyla r22 sonrası r410 ve r32 gazları yanıcı gazlar statüsünde oluyor.

patlama olayı için basınç etkisi gerekli.Ancak bu tür gazların sadece yandığını biliyorum.Kompresör içinde alev alıp sıkışmayla patlaması ne kadar muhtemel üstadlar yazarlar.

tekrar geçmiş olsun diyorum...

Hocam ALLAH a şükür bizde böyle bişey yok bu haberi görünce konu açmak istedim cidden böyle bir olasılık varmı diye

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O kadar gaz birden oksijenle buluşunca patlayabilir sanırım.
Ya da bu soğutmada prensip, bir tarafta gaz soğurken diğer tarafta ısınıyordu ya, ısınan tarafta yani dış ünitede aşırı ısınma meydana gelmiş olmasın?

A Ado Sota Sota F fikoloji açıklayacaktır. :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Patlaması için bir sebep olması gerekir. Her klima patlama ihtimali olsa kimse almaz ?
Güvenli diyebileceğimiz bir sistemdir. Görsel deki klimada herşey tek parça gözüküyor. Basınç patlaması olduğunu dusunuyorum ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Patlaması için bir sebep olması gerekir. Her klima patlama ihtimali olsa kimse almaz ?
Güvenli diyebileceğimiz bir sistemdir. Görsel deki klimada herşey tek parça gözüküyor. Basınç patlaması olduğunu dusunuyorum ?

Yetkisiz birinin müdahalesi veya yetersiz bir tamircinin hatası sonucu olmuş diye düşünüyorum o kazayı. :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yetkisiz birinin müdahalesi veya yetersiz bir tamircinin hatası sonucu olmuş diye düşünüyorum o kazayı. :hihi
Olabilir misal ben bu kere bı gaz vardı üretimi durmuştu 22 ile aynı özelliklere sahipmiş, bende bastım tanıdık işi dedik, kompresör 2 saat sonra gazı ezemedi belki hala orda olmasak bizde de aynı manzara olurdu balkonsuz ev misali ? Allah korumuş diyelim. Klimadan anlamıyorum sorduğum arkadaşlar baş gitsin dedi ama meğer basmamak gerekirmiş. O yüzden işin erbabı olmadan ellemek sakıncalı
İçinde bulunan gaz yanıcımı?
Evet gazların bazıları yanicidir meebbe meebbe bu konuda doğru bilgi vermiştir. Yanıcı gaz kullanılıyor bunun sebebi doğaya daha az zararı mevcut, evde kullanılan buzdolabı olsun, hava ısıtmalı kurutma makinesi olsun, derin dondurucu olsun, klima olsun kullanılan kompresöre göre yanıcı gaz içinde bulundurabilir

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
İş yerinde 4 tane çiller soğutucu var oda gibi büyüklüğü var neredeyse sanırım bunlar patlarsa vay halimize

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben burada bir ara paylaşmıştım böyle bir olayı bulamadım şimdi. Evet patlıyor yanıyor... Allah göstermesin bu arada..

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fuji marka kliması patlamış birisi olarak her zaman itiraz ettiğim konudur. Durduk yerde klima Pat-la-maz.

Patlaması için oluşacak olumsuz etkenler de yüz binde ve hatta milyonda bir denk gelecek durumlardır ki bunun sorumlusu yine klimanın kendisi değildir.

Daha detaylı bilgiyi geniş bir zamanımda mutlaka sizlere paylaşacağım. :ok

Zorunlu Edit: Tabi R32 li sistemler çok daha farklı bir bakış açısına sahip olunması gereken üretimlerdir. Yani söylemlerime bakıp da derin bir OH çekmeyin :kop

Evlerimize saatli bomba yerleştiriyor üreticiler :kiskis

Siz yine de üşenmeyin ve daha önce hazırladığım şu konuyu okuyun lütfen :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt