Klima, havalandırma yapar mı?

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
Merhaba, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum, bir oda var ve bu odada maalesef doğal havalandırma (cam) yok ancak klima taktırma imkanım var (hemen duvar arkası dış cephe), buraya klima taktırıp havalandırma sorununu çözebileceğim bir klima var mı? veya klimalar zaten normaldede havalandırma görevi görürmü?

önerilerinizi bekliyorum, iyi forumlar.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
klima taktıracağınız paraya, bir ustaya pencere açtırsanız ya. hem doğal havalandırma, hem elektrik faturasına etkisi yok.

*parasını bilmiyorum, ev sizin mi, kira mı bilmiyorum. ama yazayım dedim, yazdım. :cigara

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yapar hocam yapar, yukarıda sota ustamın paylaştığı ururu sarara var, yaşlı amcalarımızdan sık duyduğum bir söz var ''sen paradan haber ver''

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Heeey gidi, 1994 yılında Kıbrıs ta askerliğimi yaptığım sırada eski pencere tipi bir klima takmıştım bizim yemekhaneye.
Arabalarda olduğu gibi o klimanın da isteğe bağlı (Mekanik kol ile) şekilde bir klape açılıp kapatılarak istenirse dışarıdan taze havanın klimanın içinden geçmesi sağlanabiliyordu.

Bu günün teknolojilerinde bu durum yok. Sevgili Ahmetin Belirttiği gibi Ururu bu işi yapar fakat deli para ve ne derece gerekli tartışılır.

Ben sıklıkla söylerim, klima bilinçli kullanılması gereken bir aygıt, nem ve hava tazeliği belli seviyede muhafaza edilmek zorundadır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt