Klima fanına ek kademe nasıl eklerim yada fan motoruna elektronik bileşen bağlayıp tüm kademelerin hızını nasıl düşürebilirim ?

B Çevrimdışı

backergreystone

Yeni Üye
20 Ocak 2021
16
43
Viessmann Vitoclima 200-S/HE Pro WS2032MEN1 PRO MEN 12000 BTU klimam var .

Fan kademeleri benim için yüksek geliyor. Tüm kademelerin yarı hızda çalışmasını istiyorum yada ek daha düşük 1-2 daha kademe eklemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Wifi modülü bağlasam kademeyi yüzde olarak istediğim gibi ayarlayabiliyormuyum mesela ? Fan %10'da dönsün %20'de dönsün gibi.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Fan motorunda tako var. Motor devir hızını işlemciye iletiyor işlemci de üzerinde yüklü olan yazılım ile olması gereken hızı karşılaştırıyor fan hızlı veya yavaş döndüğünde takodan giden bilgi sayesinde klima hata veriyor. Büyük bir olasılıkla sizin araya ekleyeceğiniz parça hata mesajı almanıza neden olacak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Fan motorunda tako var. Motor devir hızını işlemciye iletiyor işlemci de üzerinde yüklü olan yazılım ile olması gereken hızı karşılaştırıyor fan hızlı veya yavaş döndüğünde takodan giden bilgi sayesinde klima hata veriyor. Büyük bir olasılıkla sizin araya ekleyeceğiniz parça hata mesajı almanıza neden olacak
velevki geri dönüş sinyali direnç yardımıyla
bypass ettik diyelim
inverter makinalarda cross fan motorları DC310v'dur.
bunu sürmek için kocaman kart gerekir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri