Klima Dış Ünite Restorasyonu ?

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
bunu dün bende izledim, demekki youtube herkesin önüne çıkartmaya başlamış :)

videonun sonunda dedim ki, bunu yeniledin ne işe yarayacak? iç ünite yok :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Süper bana göre ,kendimi izledim sanki :kiskis
İzlemesi güzel, ben özellikle elektronik cihazların restorasyonuna bakıyorum bazen.
Bu videodaki ürün pastan ölmüş artık bence.
O dış kasa zımparalansa da çok gideri yok gibi.
Bir de o kondanser veya serpantin adı her neyse, onu öylece temizlemesi de çok içine sinmedi gibi.
Bazı kısımları bükük, hasarlı duruyordu bilmiyorum.
Elektrik motorunu sökmedi mesela, belki de söktü ama videoya eklemedi, içi ne alemde bilmiyoruz.
Kompresör ve sistemin içi mesela uzun zaman atıl kaldıysa da, o gazın vs halini bilmiyoruz.
Belki gaz ve yağ karıştı. Onların da içinin temizlenmesi gerek belki.

Bana kalsa o parçayı çizer yeni kasa yapar maliyeti 2 klima parasına yükseltirdim neyse, iyi ki yapmıyorum. :kop

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kurgu iyi balta girmemiş ormanlarda restore edilen Toshiba klima :kiskis devamı yok
iç vs çalıştırılması lazımdı bu tür video koyanlar cihazı muhakkak çalıştırıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İzlemesi güzel, ben özellikle elektronik cihazların restorasyonuna bakıyorum bazen.
Bu videodaki ürün pastan ölmüş artık bence.
O dış kasa zımparalansa da çok gideri yok gibi.
Bir de o kondanser veya serpantin adı her neyse, onu öylece temizlemesi de çok içine sinmedi gibi.
Bazı kısımları bükük, hasarlı duruyordu bilmiyorum.
Elektrik motorunu sökmedi mesela, belki de söktü ama videoya eklemedi, içi ne alemde bilmiyoruz.
Kompresör ve sistemin içi mesela uzun zaman atıl kaldıysa da, o gazın vs halini bilmiyoruz.
Belki gaz ve yağ karıştı. Onların da içinin temizlenmesi gerek belki.

Bana kalsa o parçayı çizer yeni kasa yapar maliyeti 2 klima parasına yükseltirdim neyse, iyi ki yapmıyorum. :kop
Bu şekilde bir klima kasasını köyde aynen yapmıştım ,hatta boya tabancam halen duruyor ,çünkü arkadaşa verdim kullanması için ve onda kaldı.Genelde dış kasa pas içinde kalıyor ,içi pek sıkıntı yaratmıyor,toz-toprak harici yani,onları da bende de su ile temizlemiştim ,hatta ramazan abinin tazyikli araba yıkamasını kullanmıştım,uzaktan tutarak :)
İşin garibi ,ben beyaz boya al dedim ,ama kişi gitmiş sarı boya almıştı ve onunla boyamıştım ,mahallenin tek sarı boyalı klimasıydı,genelde iç ünite sadece toz kiri oluyor ki onda da öyleydi,tabii zaman plastiğini kırıcı hale getirmiş sadece,o nedenle ellememiştim :)
Yani gerçekten kendimi izledim umut :hihi
Bu arada ben avuç taşlamaya takılan tel fırça ve zımpara kullanmıştım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ben de olsam öyle yaparım elle yoruyor epey çünkü.
Sarı klima olsun güzeldir, onu bir de parlak yaptık mıydı şahane olur. :kiskis
Gerçekten güzel olmuştu :ok
Ben severim böyle işleri ,ama bana "al ne yaparsan yap" denmeli,yani gelen cihaz atılmış olarak görülmeli,yoksa bir şey olur,üzerimde kalır,bende üzülürüm :) ,genelde huyumu biliyorlardı zaten,ve "bir şey olmayacağı"na emindiler,ama işte :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Usta videoyu izledim ama eksiklikler var sanki.
Ya o kısımları çekmedi ya da başka bir şey var bilemiyorum.

Bu klima sence hayata döndürülünce pek verimli olur mu?
Ustasına soralım hadi. :sirit
İtiraf ediyorum 20 dakikanın tamamını oturup izlemedim atlaya atlaya gittim ama boyama sahnelerini geri dönüp aradım, hatta yıkadığı sahnelerde , önceden kaynakla ayırdığı boruları geçici körleyip körlemediğine baktım ama detay göremedim.

Yani bizim genel kabul gören videolarımız gibi DETAY amaçlı değil de bana göre şov amaçlı çekilmiş video.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
İtiraf ediyorum 20 dakikanın tamamını oturup izlemedim atlaya atlaya gittim ama boyama sahnelerini geri dönüp aradım, hatta yıkadığı sahnelerde , önceden kaynakla ayırdığı boruları geçici körleyip körlemediğine baktım ama detay göremedim.

Yani bizim genel kabul gören videolarımız gibi DETAY amaçlı değil de bana göre şov amaçlı çekilmiş video.
Aslında "ben yaptım,sizde yapabilirsiniz" diyor ,gerçi bana demedi ama :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Aynen öyle abi, nasılsa millet meraktan tıklar böylece izlenme alırız diye yapılan tonla örneği var.
Bir tanesi vardı hele, öyle bir kurgu yapmış ki, gidip çamurun içerisinden çıkartıyordu her cihazı. :kop
İngilizce başlıkla yayınlayınca cidden böyle bir potansiyeli var bu videoların.
Bazıları gezegen çapında anlık da olsa çok ilgi görüyor, kanal sahibi amacına ulaşıyor.
Yoksa teknik bilgi, anlatım vs hak getire. Sadece bir şeyler izletiyor. :kiskis

İşini hakkıyla yapan restorasyon kanalları veya videolarını ayrı tutuyorum tabi.
Hepsi öyle değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt