Klima çalışmaya başlarken gelen gaz sesi normal mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bizim ''ahtapot'' kol dediğimiz iç ünitedeki eşanjörün giriş noktasında pulvarize olan soğutucu akışkanın sesi o. Dış üniteden de gelir İç üniteden de gelir ancak bu gelmenin de bir seviyesi var.

Mesela Defrosta giren klimalarda çok şiddetli duyarsınız bu sesi, Akışkanın ilk salındığı anda da aynı şekilde olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Midea üretimi Airfel olarak baya memnunum ama kesinlikle Prime serisinin iki yada üç tık altında.
İşte tam da bu nedenle bazı açıklamaları yapmak gerekiyor zira konu sadece Midea Airfel farkı da değil.
Mesela Mitsubishi Electric her zaman bizim için çok ayrıcalıklı marka oldu ama aynenMercedes gibi o da alt segmentin alıcısına hitap edebilmek için ona uygun ürün üretiyor biliyorsunuz, Örneğin bana çok sorulan ME nin HARE modeli. Tayland yanısıra yerli üretimleri var, abi bazı verileri kontrol ediyorsun ME adı altında Hare alacağına git Vestel al yani hiç olmazsa marka farkı ödemezsin gereksiz yere.

Üretimlerde çok ciddi oynamalar var. Daikin Sensira inceliyorsun verilere bakıyorsun, Sonra X başka marka inceliyorsun ''la bu nasıl Daikin o zaman_'' diye ister istemez soruyorsun.

Yani ciddi anlamda at izi it izine karışmış durumda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
İşte tam da bu nedenle bazı açıklamaları yapmak gerekiyor zira konu sadece Midea Airfel farkı da değil.
Mesela Mitsubishi Electric her zaman bizim için çok ayrıcalıklı marka oldu ama aynenMercedes gibi o da alt segmentin alıcısına hitap edebilmek için ona uygun ürün üretiyor biliyorsunuz, Örneğin bana çok sorulan ME nin HARE modeli. Tayland yanısıra yerli üretimleri var, abi bazı verileri kontrol ediyorsun ÖE adı altında Hare alacağına git Vestel al yani hiç olmazsa marka farkı ödemezsin gereksiz yere.

Üretimlerde çok ciddi oynamalar var. Daikin Sensira inceliyorsun verilere bakıyorsun, Sonra X başka marka inceliyorsun ''la bu nasıl Daikin o zaman_'' diye ister istemez soruyorsun.

Şu izleri ciddi bir şekilde ayırt edip yayınlamamız lazım aslında. Ciddi bir kafa karışıklığı var.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Klima fan autoda 26 ya ayarlı ses bu.

Abi bu biraz serpantin genleşmesi ile gaz akış sesinin karması gibi olmuş.
Bu gün Extream save modelin Temmuz testlerine başladım, ancak aklımda Prime modelin Gear özelliğini test etmek de vardı zira geçen sene hiç kullanmadım ben Gear özelliğimi prime modelinde. bu sene Xtream save modelinde deneyince çok işe yaradığını gördüm, aynı tepkiyi Prime modelinde verecek mi merak ettiğim için enerji monitörünü ona bağlamayı geçirmiştim aklımdan. Tam sizin bu mevzu da denk gelince en iyisi ben şimdi gidip bu işi halledeyim, 26 ya ayarlı ve otomatik fan modunda ilk açılışını yapıp sesini kaydedeyim, sonrasında kendi merak ettiğim Gerar testini de yaparım.

Birazdan işlemleri bitirince sizin için bir video yüklerim buraya birlikte bakalım arada ne fark var diye :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Mesela Mitsubishi Electric her zaman bizim için çok ayrıcalıklı marka oldu ama aynenMercedes gibi o da alt segmentin alıcısına hitap edebilmek için ona uygun ürün üretiyor biliyorsunuz, Örneğin bana çok sorulan ME nin HARE modeli. Tayland yanısıra yerli üretimleri var, abi bazı verileri kontrol ediyorsun ME adı altında Hare alacağına git Vestel al yani hiç olmazsa marka farkı ödemezsin gereksiz yere.

Muhtemelen iz değil de maliyet kaynaklı.
Firma da kendince sebeplerle mühendisliğini ucuza satmak istemiyordur.
Düşünce veya yaklaşım diyelim. (Üstü kapalı biçimde.):kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt