Klima Aparatlarında Tüketim Verilerine Olumsuz Etki Tespit Ettim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mantık olarak zaten öyle olması gerekirken, teknik olarak en azından artık resmi rakamlar ile bu durumu biliyoruz.

Uygun olmayan kullanım şeklinde (Bariyer mod) tüketime olumsuz etkisi mevcut ne yazık ki.

Eğer eğimli aşım yapılırsa oldukça faydalı oluyor ve tüketim verisini ileri düzeyde olumsuz etkilemiyor. Yani Aylık faturaya 3-5 tl belki etkisi olur ancak Bariyer modda benim eve göre hesaplarsak 15tl garanti diyebilirim.

Yalnız , klima çarpması, rahat rahat oturma gibi konfıor durumlarını düşününce ben görmezden gelebilirim diye düşünüyorum ve kullanmaya devam edecek gibi görünüyorum :)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Aslında eğimli aşım konfor açısından birde bizim gibi tatilden tatile otellerde kullanıp çarpılanlar için mükemmel bu yaz bir haftalık kafa izninde gittiğim otelde klimanın kanatlarını her defasında yukarı yönlendirme yapmak zorunda kaldım keşke otellerde bu aparatlardan kullansa

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Adem bey, bu güzel testiniz için elinize emeğinize sağlık.

Benim için sonucu baştan belli olan, ama genede test edilerek sonucun tastiklenmesi gerekliydi ve bu testi güvendiğimiz birisinin yapması iyi oldu.

Rüzgarsız ve konforlu serinlik pahalı malesef.

Bu aparat, evet bize konfor sağlıyor, ortamı homojen bir şekilde soğutuyor, ancak aparatsız kullanma göre, klima üflediği havayı daha geç, ortamda daha fazla vakit geçirmiş, dolayısıyla daha fazla ısınmış halde emiyor.
Bu durum bize konfor ve beraberinde tüketimde artı olarak yansıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt