Kitap Tavsiyeleri

aykuttt 

Bronz Üye
Katılım
14 Şub 2019
Mesajlar
128
Yaş
35
Arkadaşlar selam,

Yeni kitaplarım geldi, babasının aldığı yeni oyuncağını arkadaşlarına gösterip hava atan bir çocuk heyecanıyla sizlerle de paylaşayım istedim 🙃 İçlerinde bazılarını e-kitap olarak okumama rağmen yine de aldım. Bazıları da sizlerin tavsiyeleri. Okudukça düşüncelerimi paylaşırım sizlerle artık.:yeah
Geçen sene mart gibi okullar kapandığında 1 ayda 5000 sayfa okumuştum. Şimdi okuyamıyorum. Gördükçe toplu kitap alımı yapan arkadaşları imreniyorum. Darısı başımıza.
Geçen ay başladığım "Sızıntı-Wikiliks'te Türkler" kitabını daha bitirmek nasip olmadı. Yaz tatilinde başlamak lazım yeniden.
 

BlackB 

Silver Üye
Katılım
25 May 2018
Mesajlar
785
Yaş
38
Bugün itibari ile Kürk Mantolu Madonna'yı bitirdim.

Metroda sağda solda elinde bu kitabı okuyan çok kişi görür merak ederdim. Burada da tavsiye edilince başladım. Çok okunmasının sebebini bugün anladım, son 60-70 sayfasının bir kısmını kendimi tutamadım iş yerinde öğlen arasında tamamladım. Raif Bey'in kişiliğinden, insanlara ve dünyaya bakışından kendimde de benzer taraflar buldum, belki de bu yüzden çok beğendim. Okumanızı tavsiye ederim👍
 

BlackB 

Silver Üye
Katılım
25 May 2018
Mesajlar
785
Yaş
38
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda Beyaz Zambaklar Ülkesinde (Grigoriy Petrov) kitabını okudum. Kitapta Finlandiya'nın yozlaşmış, cehalet dolu, kokuşmuşluk, açlık ve fakirliğin hüküm sürdüğü, haksızlığın, hukuksuzluğu, rüşvetin kol gezdiği dönemleri ve tüm bu olumsuzluklara rağmen şuanda dünyanın en medeni ülkesine nasıl dönüştüğü anlatılıyor.

Kitabı okuduğunuzda aslında Finlandiya'nın o zor dönemlerini değil de sanki Türkiye'nin şu anki vaziyetini anlatıyor sanırsınız. Keşke biz de bir Finlandiya olabilsek..

Edebi olarak çok etkileyici değil ama içerik olarak, verdiği mesaj anlamında herkesin okuması gereken bir kitap.

Mutlaka okuyun, okutun..
 

Aragorn 

Süper Üye
Katılım
25 Şub 2018
Mesajlar
2,841
Yaş
44
Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce 100.yılını andığımız Sakarya Meydan Muharebesi ile ilgili yazılmış en iyi kitaplardan birini tavsiye ederim size. "Sakarya: Türk Bitti Demeden Bitmez"
Kurtuluş savaşı ve özellikle Sakarya ile Büyük taarruz konusunda ülkemizde yaşayan en değerli insanlardan biri olan Dr. Selim Erdoğan tarafından yazılan kitabın yayınevi Kronik.

İkinci tavsiyem gene Dr Selim Erdoğan tarafından yazılmış ve bugün 99. yılını andığımız Büyük taarruzla ilgili yazılmış en değerli çalışmalardan birisi
"Büyük Taarruz Dağlarda Ateşler Yanıyordu" kitabın yayıncısı gene Kronik

Daha uygun fiyat var mı bilmiyorum ancak size link te bırakıyorum

SAKARYA İÇİN

BÜYÜK TAARRUZ İÇİN
 

BlackB 

Silver Üye
Katılım
25 May 2018
Mesajlar
785
Yaş
38
Arkadaşlar günaydın,

Geçtiğimiz günlerde Buket Uzuner'in Uzun Beyaz Bulut Gelibolu kitabını bitirdim. Benim gözümde kurgusal bir takım mantıksızlıklar olsa da savaşı, savaşın getirdiği acıları, emparyalist ülkelerin tutumlarını, vatan toprağının kıymetini, eğitimin önemini anlamak adına okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Dün akşam bitirdiğim Jack London'ın Yıldız Gezgini kitabı da çok güzeldi. Bir idam mahkumunun psikolojisi, tecritte yaşadığı eziyetler, bu eziyetler esnasında keşfettiği ruhun ölümsüzlüğünü, başka başka bedenlerde yaşamlarını anlatan farklı bir eser.

Alın alın okuyun, hadi iyi okumalar 🙂
 
Son düzenleme:

dtyakup

Bronz Üye
Katılım
4 Kas 2020
Mesajlar
217
Yaş
34
Orhan Pamuk - Kar güzel kitaptır okuyun. Fırsatım olursa yeniden okumak istediğim bir kitap.
 

Alperentoy

Bronz Üye
Katılım
12 Nis 2019
Mesajlar
422
Muhteşem bir kitap ilk çevrisi 1974, okumayan bir çok şeyi günümüzde anlayamaz.


413658026_tn50_01.jpg
 

Benzer konular