Kitap, Film, Dizi ve Faydalı İçerik Önerileri !

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konuyu görünce, masamın üzerinde duran kitaba gözüm ilişti... Yeni okumaya başladım ama tavsiye de ederim şimdiden...

"Hızlı ve Yavaş Düşünme"

Daniel Kahneman (2002 Nobel Ekonomi Ödülü sahibi)
Varlık Yayınları

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Samsung'un yeni çıkardığı 8K TV konusunda fikirlerimizi çarpıştırırken konu faydalı içeriğe kadar gelmişti. Bizde newrophat newrophat abimle açalım bi konu döşeyelim içine yorumları insanlığa fayda sağlayalım dedik. Haydi bismillah :)

https://tavsiyeforumu.com/konu/yabanci-dizi-severleri-buraya-alalim.2437/#post-50825

yabancı dizi konusu dün gece açıldı kardeşim bunu film konusu yapabiliriz.

yeni başlayacaklara hemen bir iki kült film önerisi ile başlayalım ;

rezervuar köpekleri

esaretin bedeli

fight club

3 idiots

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
O halde başlayalım örneklerle :)

Kitap :
-Tarihi kitaplar okumayı sevenler için Ahmet Haldun Terzioğlu'nun birçok kitabını önerebilirim. Genelde Türk Tarihi okumayı çok sevdiğim için Göktürkler, Mete Han, Kiok Han, Hun Kartal Savaşçıları. Atsız'ın Bozkurtlar'ın Dirilişi ve Bozkurtlar'ın Ölümü.

-Başarı, Kişisel Gelişim ve Biyografi tarzında ise Erdal Demirkıran'ın birçok kitabı gerçekten çok güzeldir eminim. Ancak "Ben Dünya'nın En Akıllı İnsanıyım." Ashlee Vance : "Elon Musk" , ve 'dan "Steve Jobs Olmak." Brad Stone'un Aradığın Her Şey : Jeff Bezos Ve Amazon Çağı. Robin Sharma'dan "Aile Bilgeliği" ve "Ferrarisini Satan Bilge". Daniel Goleman'dan "Duygusal Zeka- EQ"

-Psikoloji alanında Garry Smalll ve Gigi Vorgan'dan "Bir Psikiyatrist'in Gizli Defteri." Luke Rhinehart'tan "Zar Adam"

-Politik Kurgu olarak Orkun Uçar ve Burak Turna'nın beraber ve ayrı ayrı yazdıkları bütün "Metal Fırtına" kitapları. Murat Şenol Kayır'dan "Saklı Kurtlar" serisi.

Yine aklıma geldikçe ve yenilerini okudukça bu listeyi genişletmeyi düşünüyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

https://tavsiyeforumu.com/konu/yabanci-dizi-severleri-buraya-alalim.2437/#post-50825

rezervuar köpekleri

esaretin bedeli

fight club

3 idiots

Ben aslında toplu olarak faydalı içerikler adı altında sürdürmeyi düşünmüştüm abi. Açılan konuyu gördüm de Genel Kültür adı altında daha geniş kapsamlı bi başllık açılabilir ve konu oraya taşınabilir örneğin. @Sota ve @Ado ya duyurulur. :)

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364

rezervuar köpekleri

esaretin bedeli

fight club

3 idiots

Yeşil yol
Gladiator
Pulp Fiction
Forrest Gump
Breaveheart
The godfather
Olağan şüpheliler
Altıncı his

iliştiriyim şöyle ön sıralara :ok

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Konuyu görünce, masamın üzerinde duran kitaba gözüm ilişti... Yeni okumaya başladım ama tavsiye de ederim şimdiden...

"Hızlı ve Yavaş Düşünme"

Varlık Yayınları

Sanırım bende almıştım bu kitabı sen diyince aklıma geldi bak. Listemde olması lazım :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

"Hızlı ve Yavaş Düşünme"

Varlık Yayınları

Evvet buldum kitabı :) Okuyup fikirlerimi paylaşıcam ilk seninle hocam :)

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kuslarucuyor 

Yeni Üye
10 May 2022
8
29
İlgi alanım sinema olduğu için daha çok film önerisi yapmak istiyorum. Özellikle eğitimle ilgili filmler çok ilgimi çekiyor. Bu filmler bende farklı duygular uyandırıyor. Hepsi aslında birbirine benziyor ama izlemekten bıkmıyorum:) Mesela en son şu listeden Detachment'ı izledim

Listedekilerin birçoğunu izlemiştim zaten ama izlemediklerim var hala. Bunun dışında bilim kurgu türünü de bayağı severim, insana yeni şeyler öğretiyor. Özellikle Netflix'teki Love, Death + Robots'u ve Westworld'ü ilgiyle takip ediyorum, sizlere de öneririm.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri