Kişi Takip Cihazı Tavsiyesi (ACİL)

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Arkadaşlar Merhaba.;
Konuyu açacak yer bulamayınca en uygun yerin burası olduğunu düşünerek buraya açtım umarım doğru yapmışımdır. Acilen yardımınıza ihtiyacım var arkadaşlar.
Bir yakınımın babası 85-90 yaş civarında. Aynı zamanda a - erken bunama hastası. Başlangıç aşamasında şimdilik. Ama bu aralar çok sık unutmaya başlamış. Evin 100 m yakınında ki camide 5 vakit namazını kılıyor. Bu aralar sık sık evi unutup kaybolmaya başlamış. Oldukça da da huysuz. Geçmişinde çok aktif ve otoriter olduğundan ve sürekli geçmişi hatırlayıp o anı yaşadığından söz geçirilmiyor. Camiye gitmeden olmuyor önüne geçemiyorlar. Allahtan şimdilik mahallede buluyorlar fazla uzaklaşmadan. Kendisini takip etmek için en azından kaybolduğunda bulmak için bir takip cihazı almayı düşündük. İnternette baktım biraz çocuk takip saati olabilir diye düşündüm ama her namaz için abdest aldığında çıkarıp unutma ihtimali yüksek. Ayrıca dikkat çekici kendisi de takmaz zaten çıkarıp atabilir. Biz küçük kutu gibi birşey olur belki dedik. Muska gibi boynuna asarız onu çıkarmaz diye düşündük. Ortam dinlemesi yapan aynı zamanda olduğu yeri doğru şekilde bildirecek bir cihaz düşünüyoruz. Kimlerle ne konuştuğuda önemli. Çünkü bazen geri döndüğünde oldukça dolmuş vaziyette ve hiç alakasız konularla gelip çok kırıcı olabiliyor. N11 ve gittigidiyorda bir kaç cihaz var ama onlar gsm üzerinden çalışıyor. Ortam dinlemesi yapıyor ama konumu hassas bildirmiyorlar anladığımız kadarıyla. GPS ve GSM birlikte olan ve ortam dinlemesi yapan cihaz tavsiye edermisiniz? Fiyatıda uygun olursa iyi olur. Sonuçta yakınım da ekonomik olarak iyi durumda sayılmaz.
Tavsiyelerinizi bekliyoruz. En geç cumaya almış olmamız lazım ayarlarını ben yapacağım çünkü başka kimsesi yok.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
çocuk takip saati alıp kordonlarını çıkarıp yine muska gibi asabilirsiniz boynuna.. konumu bulma konusunda yeterli olur ama illa ortam dinlemesi isteniyorsa başka bir cihaz bakmanız gerekir..

çok geçmiş olsun..

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,423
K kamersah, oncelikle geçmiş olsun.
oldukca zor bir durum.
1. önceliğiniz hastaniza sevgi izi numarasi alip bilegine,elinin uzerine numariyi isletmek olacaktir.
Dinen dövme caiz olmasada sizin durumunuz bu kapsamin disindadir diye dusunuyorum. Bu konuyla ilgili muftulukten yardim aliniz.

Akilli saatleri arkadasin bahsettigi sekilde
kordonlarini cikarip bezicine koyup muska gibi boynuna asabilirsiniz.
akilli saatlerinde bekleme sürelerinide gozonune almakta fayda var.

Ekleme:

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sadece geçmiş olsun demek için geldim.
Yaşı da varmış biz o yaşalari göremeyiz bile. O yaşlarda benim bildiğim çocuklaşıyorlar. Allah yardımcınız olsun. Konu ile alkalı işim olmadığı için hiç bilmiyorum

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
çocuk takip saati alıp kordonlarını çıkarıp yine muska gibi asabilirsiniz boynuna.. konumu bulma konusunda yeterli olur ama illa ortam dinlemesi isteniyorsa başka bir cihaz bakmanız gerekir..
BlackB BlackB,

çok geçmiş olsun..

Çok teşekkür ederim.
Bunu bende düşündüm.

Kordonlar kolaylıkla sökülebilir herhalde. Sim kart şebekesi olmayan yerde çeker mi acaba gps ? Bilemedim.

Birkaç ürün buldum
Ama bunun yorumları pek iyi değil

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sota Sota,

Teşekkür ederim. Bileğine dövme yaptırmışlar. Fakat adamcağız alıp başını gittikten sonra ancak birilerinin dikkatini çeker ya da Allah göstermesin bir köşede ölüp kalırsa ya da hastanelik olursa anca o zaman polis tarafından tanınmasını sağlar diye düşünüyorum. Böyle bir cihaz takabilirsek en azından fazla uzaklaşmadan bulunabilir anlık takip edilebilir diye düşünmüştük.

F fikoloji, Çok teşekkür ederim gerçekten zor. Ne yazık ki mantık yok artık dediğiniz gibi çocuk gibiler.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
needd needd,
Yurtdışından bende düşündüm ama hem geliş süresi ızın hemde imei kayıt sıkıntısı olur diye vazgeçtim.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Sizin linkini paylastiginiz ürünlerden ikisi arac takip cihazi.Alzeimer forum sitelerinde ki yazilarda Yasli takip cihazlarinda; direk sesli iletisim özelligi,(kisi sizi tek tusla arayabilir veya eger kisi cok katli bir bina icindeyse mesala alisveris merkezi icinde bulmaniz kolaylastirabilir), kisinin daha önce belirlediginiz güvenli bolge disina ciktiginda size uyari gelmesi özelligi (camiyide icine alan 200 m lik bir daire mesala),kisinin panik durumunda size haber verebilecegi panik veya sos butonunun olmasi gerektigi ve sarj ömrünün uzun olmasinin önemli oldugu paylasilmis..

Sizin bahsettiginiz türde ses kayit isleminide yapacak özelligi olan bir cihaza rastlamadim ama varsa bu özellik sarj seviyesinin hizlica tükenmesine neden olacaktir ve tahminen büyük ihtimalle cihaz boyutu daha fazla pil ihtiyaci dolayisiyla büyüyecegi icin tasimada problem olabilecektir.

Sesli iletisim sizin icin gerekliyse saat tipi bir takip cihazi daha uygun görünüyor ,tabiiki ayirilabilecek bütcede önemli.Almanya Amazon sitesinde 46€ dan baslayan fiyatlarla bulmaniz mümkün .

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Sizin linkini paylastiginiz ürünlerden ikisi arac takip cihazi.Alzeimer forum sitelerinde ki yazilarda Yasli takip cihazlarinda; direk sesli iletisim özelligi,(kisi sizi tek tusla arayabilir veya eger kisi cok katli bir bina icindeyse mesala alisveris merkezi icinde bulmaniz kolaylastirabilir), kisinin daha önce belirlediginiz güvenli bolge disina ciktiginda size uyari gelmesi özelligi (camiyide icine alan 200 m lik bir daire mesala),kisinin panik durumunda size haber verebilecegi panik veya sos butonunun olmasi gerektigi ve sarj ömrünün uzun olmasinin önemli oldugu paylasilmis..

Sizin bahsettiginiz türde ses kayit isleminide yapacak özelligi olan bir cihaza rastlamadim ama varsa bu özellik sarj seviyesinin hizlica tükenmesine neden olacaktir ve tahminen büyük ihtimalle cihaz boyutu daha fazla pil ihtiyaci dolayisiyla büyüyecegi icin tasimada problem olabilecektir.

Sesli iletisim sizin icin gerekliyse saat tipi bir takip cihazi daha uygun görünüyor ,tabiiki ayirilabilecek bütcede önemli.Almanya Amazon sitesinde 46€ dan baslayan fiyatlarla bulmaniz mümkün .

Burada şöyle bir yanlış anlaşılma oldu sanırım. Ben ses kaydı yapsın yada bizimle iletişim kursun istemiyorum. Kaldı ki iletişim de kurmaz zaten. Çünkü ya aleti unutur ya da çok agresif olduğundan umursamaz. Cep telefonu da var normalde ama ya almıyor ya da nasıl kullanacağını unutuyor. Biz kaybolduğu anda ortam dinlemesi de yapabilsin nasıl bir ortamda çevresindekiler neler söylüyor onu da bilmek istediğimizden ortam dinlemesi de yapabilen bir cihaz olsun demiştik.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Ben yanlis anlamisim sizin bahsettiginiz sekilde hem ortam dinleme hem takip özelligi olan bir ürün tanitimi yapilmis, izlemek isterseniz .. Ortam dinleme gps seklinde arama yaparsaniz linke sizde ulasabilirsiniz 140 tl ürün fiyati belirtiliyor ama aktüel degildir sanirim

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Dinleme meselesinden ötürü konu samimi gelmedi.. Geçmiş olsun "yakınınıza"
Sizin samimi bulmanız bizim için önemli değil ne yaşandığını biz biliriz. Ne gibi bir art niyet olabileceğini de anlayamadım doğrusu. Bizim yakınımız olan bu dedenin küçük çocuktan bir farkı yok çoğu zaman ve her geçen gün geriye gidiyor. Çocukları için böyle bir saat alanlarda hiç samimi değillerdir herhalde. Neyse biz kendimizi bildiğimize göre sorun yok. Her ne kadar size inandırıcı gelmese de geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

İlgilenip yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

bu ürünün siparişini verdik.

@hosbulduk,

İlginiz için teşekkür ederim. Malum İstanbul şartlarında ortam kötü. Kaç kez komşular denk gelip getirmişler. Adam kimseyi tanımıyor çoğu zaman. Ben senin akrabanım şu, bu diyenin koluna girenin peşinden gidiyor. O yüzden bulunduğu ortam önemli. Bazen belediye otobüsüne binip alakasız yere gidip aklı başına geldiğinde ben neden buradayım deyip geri geliyormuş. Ortam dinlemesinin de iyi olacağını düşündük. Gps konum bildirmede bazen 100 m bazen 1 km yanılıyormuş galiba. 2 gündür araştıryorum. Şu anda en mantıklısı çocuk takip cihazı geldi ve sipariş verdik. Bir kullansınlar bakalım. Memnuniyet durumlarını paylaşırım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt