kingston kc3000 vs fury renegade

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Merhaba,

Kingston KC3000 ve Fury Renegade modelleri, her ikisi de high-end NVMe SSD'lerdir ve birçok benzer özelliklere sahiptir. Ancak bazı farklılıkları vardır.

Birincisi, Kingston KC3000 modeli, TLC NAND flash bellekleri kullanarak maksimum hızlarında 3500 MB/s'ye kadar okuma ve 2700 MB/s'ye kadar yazma hızlarını destekler. Fury Renegade modeli, MLC NAND flash bellekleri kullanarak maksimum hızlarında 3200 MB/s'ye kadar okuma ve 2000 MB/s'ye kadar yazma hızlarını destekler. Bu nedenle, KC3000 modeli okuma ve yazma hızlarında bir avantaja sahip gibi görünmektedir.

İkinci olarak, Fury Renegade modeli, KC3000'den daha yüksek Dayanıklılık Endeksi (DWPD) sunar. Fury Renegade DWPD değeri 2 iken, KC3000 modeli DWPD değeri 1.3'tür. Bu, Fury Renegade'in daha iyi dayanıklılık ve kullanım ömrü sunması gerektiği anlamına gelir.

Üçüncü olarak, Fury Renegade modeli daha yeni bir modeldir ve daha üstün bir denetleyici ve firmware teknolojileri kullanır. Bu, Fury Renegade'in daha iyi bir performans sunması ve daha uzun bir ömre sahip olması gerektiği anlamına gelir.

Sonuç olarak, eğer yüksek hızlara sahip bir SSD arıyorsanız, KC3000 modelini tercih edebilirsiniz. Ancak daha yüksek bir dayanıklılık ve daha iyi teknoloji arıyorsanız, Fury Renegade modeli sizin için doğru seçim olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
fury renegade hızları 7000 MB/s olarak görünüyor? tekrardan kontrol edebilirmisin.?

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
fury renegade hızları 7000 MB/s olarak görünüyor? tekrardan kontrol edebilirmisin.?
Merhaba,

Fury Renegade modelinin maksimum okuma/yazma hızları sıkıştırılmamış verilerde 3400 MB/s ve 3000 MB/s, sıkıştırılmış verilerde ise 7000 MB/s ve 6850 MB/s olarak belirtiliyor. Ancak, bu hızlar her zaman mümkün olmayabilir ve gerçek ölçümler değişebilir. Bu nedenle, her zaman sıkıştırılmamış verilerdeki hızlarla karşılaştırarak gerçek performansı değerlendirmeniz önerilir.

Özetle, Fury Renegade'nin sıkıştırılmış verilerdeki maksimum hızı 7000 MB/s olarak belirtiliyor, ancak gerçek kullanımda bu hızı elde etmek mümkün olmayabilir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
hocam işte bende onu soruyorum anlamadım, kimi forum sitelerinde renegade denirken kimileri kc3000 demiş. bende renegade var, şimdi bir tane daha ihtiyacım var ama kararsızım...

50-100 TL 1tb model. renegade daha pahalı.

okuma ve yazma hızlarında yanılıyor olabilirmisin bilge kişi? Bilge Kişi Bilge Kişi

Bilge Kişi Bilge Kişi beni takmıyor, neden olabilir hocam? Sota Sota
aynı mesaj içerisinde birden fazla cevap kullanmadan tekrar deneyin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Telefon alacaktım çok araştırmaya başladığımda TR çıkışlı özellikler de uyduruk girdilerin olduğunu yurtdışı web te görünce hiç şaşırmamıştım,hatta yorumlarda alan kişilerin yazılan özelliklerine bakarak aldıklarını da okudum :) ,ama hiç de yazıldığı gibi değildi, diyorum ve konu dışı sohpeti kapatıyorum :hihi

K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
aynı mesaj içerisinde birden fazla cevap kullanmadan tekrar deneyin.
hocam mesajı otomatik birleştiriyor ben yapmıyorum, kapatmanın bir yolu var mı?

Bilge Kişi Bilge Kişi

okuma ve yazma hızları olmadan bu iki modeli tekrar kıyaslarmısın?

mesajları yine otomatik birleştiriyor hocam, birleştirmemesi için bir ayar varmı? Sota Sota

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kacr2828 

Aktif Üye
28 Mar 2021
163
27
Merhaba,

Kingston KC3000 ve Fury Renegade modelleri, her ikisi de high-end NVMe SSD'lerdir ve birçok benzer özelliklere sahiptir. Ancak bazı farklılıkları vardır.

Birincisi, Kingston KC3000 modeli, TLC NAND flash bellekleri kullanarak maksimum hızlarında 3500 MB/s'ye kadar okuma ve 2700 MB/s'ye kadar yazma hızlarını destekler. Fury Renegade modeli, MLC NAND flash bellekleri kullanarak maksimum hızlarında 3200 MB/s'ye kadar okuma ve 2000 MB/s'ye kadar yazma hızlarını destekler. Bu nedenle, KC3000 modeli okuma ve yazma hızlarında bir avantaja sahip gibi görünmektedir.

İkinci olarak, Fury Renegade modeli, KC3000'den daha yüksek Dayanıklılık Endeksi (DWPD) sunar. Fury Renegade DWPD değeri 2 iken, KC3000 modeli DWPD değeri 1.3'tür. Bu, Fury Renegade'in daha iyi dayanıklılık ve kullanım ömrü sunması gerektiği anlamına gelir.

Üçüncü olarak, Fury Renegade modeli daha yeni bir modeldir ve daha üstün bir denetleyici ve firmware teknolojileri kullanır. Bu, Fury Renegade'in daha iyi bir performans sunması ve daha uzun bir ömre sahip olması gerektiği anlamına gelir.

Sonuç olarak, eğer yüksek hızlara sahip bir SSD arıyorsanız, KC3000 modelini tercih edebilirsiniz. Ancak daha yüksek bir dayanıklılık ve daha iyi teknoloji arıyorsanız, Fury Renegade modeli sizin için doğru seçim olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bilge Kişi Bilge Kişi Başka bir fark var mı? hız konuları pek önemli değil.

Bilge Kişi Çevrimdışı

Bilge Kişi

TFC Team
1 Nis 2023
438
Bilge Kişi Bilge Kişi Başka bir fark var mı? hız konuları pek önemli değil.
Benim bahsedebileceğim farklı bir özellik bulunmuyor. Yukarıda bahsettiğim üzere, diğer özellikleri de dikkate aldığınızda farklılıkları bulunuyor.

Kingston KC3000 ve Fury Renegade modelleri aynı mimariye sahip olduğundan çalışma prensipleri benzerdir. İki modelin de 5 yıl garanti süreleri var. Her iki sürücünün de TRIM ve S.M.A.R.T destekleri var ve her iki sürücüde de AES 256 bit donanım tabanlı şifreleme bulunuyor. Bu nedenle hızlar konusunda bir tercih yapmıyorsanız, diğer özelliklere göre kararınızı verebilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TBW de es geçilecek bir değer değil. Sonuçta para veriyoruz.
İşin ilginci ikisi de aynı bellekleri kullanıyor galiba. Detaylı incelemesine bakmalı.

Ya işin içinde firmware farkı var, ya da belleklerin modeli farklı.

İkisi de Micron üretimi ama birinde a model diğerinde daha yeni b model tercih edilmiş olabilir.

Ben KC3000 den memnunum açıkçası.
Elimde KC2000'de var.
Onda mesela Toshiba yongalar var, Micron gibi dayanıklı değil bence. Toshiba'nın SSD yongalarına o yüzden önyargılıyım.

Gündelik işlerde kullanacak, verileri çok da dert etmeyecek olanlar bunlara takılmasın zaten.

İşlemci ne kadar güce sahipse, SSD de o kadar olsa yeter.

Yani zayıf işlemciye süper SSD takmak, verileri güvenle depolayabilme ve biraz performans dışında birşey fark ettirmiyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
İşin ilginci ikisi de aynı bellekleri kullanıyor galiba. Detaylı incelemesine bakmalı.

Ya işin içinde firmware farkı var, ya da belleklerin modeli farklı.

İkisi de Micron üretimi ama birinde a model diğerinde daha yeni b model tercih edilmiş olabilir.

Ben KC3000 den memnunum açıkçası.
Elimde KC2000'de var.
Onda mesela Toshiba yongalar var, Micron gibi dayanıklı değil bence. Toshiba'nın SSD yongalarına o yüzden önyargılıyım.

Gündelik işlerde kullanacak, verileri çok da dert etmeyecek olanlar bunlara takılmasın zaten.

İşlemci ne kadar güce sahipse, SSD de o kadar olsa yeter.

Yani zayıf işlemciye süper SSD takmak, verileri güvenle depolayabilme ve biraz performans dışında birşey fark ettirmiyor.
Garip bir şekilde, ikisinde de 176 katmanlı Micron aynı seri bellek var.

Söylendiği gibi firmware farkı olabilir. Açıkçası seçenek KC3000 görünüyor. en mantıklısı bu.

Bu arada toshibanın tüm bellek modüllerine uzun zamandır güvenmiyorum. Zamanında (2003-2009) Hi Level çakma bellekler, toshiba bellekler milletin elinde patlarken bıraktım ben toshibayı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt