Kimlik ve ruhsat resimi ile kredi mi bakılıyor?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Bugün bir galeride araç beğendik kendileri arabanın değerinin %60-70 i kadar kredi çıkabiliyor dediler. Beğendiğimiz arabanın ruhsatı ile kimliğin ön yüzünü fotoğrafa çekip birine gönderdiler. Pazartesi size kredi ne kadar çıktığını söyleyecekler dedi. Böyle bir şey var mı? Bu fotoğrafı kötüye kullanabilirler mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anlaşmalı olduğu bankacıya kimlik bilgilerini göndermiş olabilir.
Fotoğraftan çok kimlik bilgilerini düşün. :hihi
Galerici çakallık peşinde değilse ilgilenmez bile, arabasını satmaya bakar sadece.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Aslında bu işler öyle kolay olmamalı,cezası caydırıcı ve ağır olmalı.Maalesef ülkemizde böyle değil.Benim 80 yaşındaki annemin yeğeninin kızı 5-6 sene önce sana devletten yardım alacağım deyip kimlik fotokopisini ve imzasını almış,habersizce annemin adına şirket kurmuş.Geçen sene tesadüfen cep hattını değiştirirken kardeşlerim farkına varmışlar.Karakoldu,mahkemeydi şimdi uğraşıp duruyorlar.Çok dikkat etmek gerekiyor,kimseye güven kalmadı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aslında bu işler öyle kolay olmamalı,cezası caydırıcı ve ağır olmalı.Maalesef ülkemizde böyle değil.Benim 80 yaşındaki annemin yeğeninin kızı 5-6 sene önce sana devletten yardım alacağım deyip kimlik fotokopisini ve imzasını almış,habersizce annemin adına şirket kurmuş.Geçen sene tesadüfen cep hattını değiştirirken kardeşlerim farkına varmışlar.Karakoldu,mahkemeydi şimdi uğraşıp duruyorlar.Çok dikkat etmek gerekiyor,kimseye güven kalmadı.
e-devlet üzerinden ara ara kontrol etmek lazım başında fark edilirse çözümü kolay oluyor.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Galericilerin sık sık yaptığı bir uygulama bu merak etmeyin, dedikleri gibi anlaşmalı bankaya sorduruyorlar kredi çekebilir misiniz diye. İmzanız olmadıkça hiçbir şey açamazlar, galeride filan bir şey imzalatmaya çalışırlarsa onu kabul etmeyin yeter.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt