Kesintisiz güç kaynağı(ups)tavsiyesi

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Arkadaşlar evde elektrikler kesildiğinde modem ve telefonu yada masaüstü bilgisayarı kullanabileceğim hatta tv izleyebilceğim kesintisiz güç kaynağı almak istiyorum.yani hepsini bir anda kullanmayı düşünmüyorum.kullandığınız yada tavsiye edebilceğiniz marka modelleri yazarmısınız?
bu arada 138 ekran led tv,masaüstü bilgisayar,akıllı telefon gibi cihazlar saatte kaç watt elektrik tüketir.bu konuda bilgisi olan arkadaşlarda paylaşırlarsa memnun olurum

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,282
64
Sevgili beyzabetül,ortalama kaç saat kesinti oluyor,bunu da belirtirsen tavsiye edecek olanlar daha iyi sonuç alınabilecek ürünleri verebilirler :ok

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Online UPS bakmalısınız. Ancak beklentilerinizi karşılaması için güç tüketiminizi hesaplamak gerekir.
En kolay yolu cihaz arkasındaki etiketlerde şebekeden çekeceği maksimum güç yazar, onları buraya yazarsanız & kullanım süresi ile beraber bir hesap çıkartılır.

Bir tecrübem yok ama firma olarak FSP firmasının ürünlerine göz atabilirsiniz. Onun haricinde Schneider var ama onun da en yüksek 1000'lik modeli var sanırım.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Sevgili beyzabetül,ortalama kaç saat kesinti oluyor,bunu da belirtirsen tavsiye edecek olanlar daha iyi sonuç alınabilecek ürünleri verebilirler :ok
bu belli olmuyor.mesela bu akşam kesinti 1 saat sürdü bazen 3-4 saati buluyor
böyle bir cihazın varlığında da araştırmalarım sonucu yeni haberdar oldum :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kullanılacak cıhazların lıstesı + Kesıntı anında nekadar sure bu cıhazlara enerjı verecegını soyleyın hesabını yaparız
1 kablosuz modem+maksiımum 2-3 akıllı telefon
yada 1 tane led tv
yani bunların aynı anda çalışmalarına gerek yok
ortalama 4saat gitmesi yeterli

Online UPS bakmalısınız. Ancak beklentilerinizi karşılaması için güç tüketiminizi hesaplamak gerekir.
En kolay yolu cihaz arkasındaki etiketlerde şebekeden çekeceği maksimum güç yazar, onları buraya yazarsanız & kullanım süresi ile beraber bir hesap çıkartılır.

Bir tecrübem yok ama firma olarak FSP firmasının ürünlerine göz atabilirsiniz. Onun haricinde Schneider var ama onun da en yüksek 1000'lik modeli var sanırım.
benim bu konuda hiç bilgim yok.online ups nedir bilmiyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
24volt x 190amperlık kesıntısız guc kaynagım var.

450w (10adet surkulasuyon pompası + 1 adet hava pompasını ) 8 saat cıvarında goturuyordu.

ıhtıyacınıza, maddı gucunuze gore hazır yada toplama cıhaz tavsıyesı yaparız.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
24volt x 190amperlık kesıntısız guc kaynagım var.

450w (10adet surkulasuyon pompası + 1 adet hava pompasını ) 8 saat cıvarında goturuyordu.

ıhtıyacınıza, maddı gucunuze gore hazır yada toplama cıhaz tavsıyesı yaparız.
ne demek istediğinizi anlayamadım
satışı sizmi yapıyorsunuz
sizce benim isteklerim doğrultusunda ne kadar büyüklükte yani amper olarak bana yeterli olacaktır

Online olanların farkı şu, şebeke kesildiği an cihazınızı çalıştırmaya devam ediyor.
Online olmayanlar ise şebeke kesildiğinde cihazınızı tekrardan çalıştırıp çalışmalarınızı kaydetmeniz için var.

Benim bildiğim bu. :bilmiyom
hangi çalışmaları kaydediyor onu anlamadım
online olanların yada olmayanların çalışma mantığını nedir?
yani bu konuda bilgim olmadığından bu cihazları akü gibi sadece fark olarak birkaç priz girişi olduklarını ve kullanmak istediğimiz cihazlara elektrık kesildiğinde prizleri takarak kullanabileceğimi,yani powerbank gibi olduklarını düşünüyordum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
ne demek istediğinizi anlayamadım
satışı sizmi yapıyorsunuz
sizce benim isteklerim doğrultusunda ne kadar büyüklükte yani amper olarak bana yeterli olacaktır
yok hocam ne satisi (admin is bağlıyor yolunu buluyora cikmasin adimiz :haha )

calistiracagin cihazlarin uzerinde enerji tüketim bilgisi yazar.
Mesala 150W sonunda W görüsüsün.

bunlari tektek toplayip bize bildir.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
yok hocam ne satisi (admin is bağlıyor yolunu buluyora cikmasin adimiz :haha )
he .pardon.bende sesli güldüm:haha:haha
MODEM :12 V

TV :
Voltaj, Hz

100~240Vac 50-60Hz
  • Bekleme Modu (Stand-by) Güç Tüketimi (W)

0.5W↓
  • Enerji Sınıfı

A+
  • Açık Modda Ortalama Güç Tüketimi (IEC 62087 Ed.2 uyarınca) (W)

66
  • Yıllık Güç Tüketimi (kWh)

92

TELEFON : 3300 Mah
telefonun şarj durumuna göre de kullanım süresi değişir

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
hangi çalışmaları kaydediyor onu anlamadım
online olanların yada olmayanların çalışma mantığını nedir?
yani bu konuda bilgim olmadığından bu cihazları akü gibi sadece fark olarak birkaç priz girişi olduklarını ve kullanmak istediğimiz cihazlara elektrık kesildiğinde prizleri takarak kullanabileceğimi,yani powerbank gibi olduklarını düşünüyordum

Çalışmadan kastım şu, diyelim ki bilgisayarda word'de iş yapıyordunuz, elektrik kesildi bilgisayar kapandı.
Online UPS'de bilgisayar kapanmaz, çünkü anında aküye geçiş sağlanır. Enerji kesintisi söz konusu olmaz.
Online olmayan ups'lerde ise böyle bir hızlı geçiş söz konusu değildir. Sizin bilgisayarı tekrar açmanız gerekir. (Veya hangi aygıt bağlıysa.)

Aynen öyle, powerbank gibiler, içlerinde akü mevcut.
Kapasite arttıkça boyutu da artıyor bu cihazların.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Çalışmadan kastım şu, diyelim ki bilgisayarda word'de iş yapıyordunuz, elektrik kesildi bilgisayar kapandı.
Online UPS'de bilgisayar kapanmaz, çünkü anında aküye geçiş sağlanır. Enerji kesintisi söz konusu olmaz.
Online olmayan ups'lerde ise böyle bir hızlı geçiş söz konusu değildir. Sizin bilgisayarı tekrar açmanız gerekir. (Veya hangi aygıt bağlıysa.)

Aynen öyle, powerbank gibiler, içlerinde akü mevcut.
Kapasite arttıkça boyutu da artıyor bu cihazların.
Çok güzel anlattınızda bu online cihaz nereye bağlanıyor
elektrik saatlerinin olduğu kısım mı?
yani diyelim bilgisayarın güç kablosu elektrik prizine bağlıyken online devreye girebilmesi için prize elektirk gelmesi gerekir.öyle değil mi?yani bu daha cok jeneratöre benziyor.ve fiyatınında çok yüksek olabileceğini düşünüyorum
fiyatları konusunda pek bilgim yok max 500 tl yı de aşmasını istemem.hatta 300 tl civarında olmasını istiyorum

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Çok güzel anlattınızda bu online cihaz nereye bağlanıyor
elektrik saatlerinin olduğu kısım mı?
yani diyelim bilgisayarın güç kablosu elektrik prizine bağlıyken online devreye girebilmesi için prize elektirk gelmesi gerekir.öyle değil mi?yanş bu dah jeneratöre benziyor.ve fiyatınında çok yüksek olabileceğini düşünüyorum
fiyatları konusunda pek bilgim yok max 500 tl yı de aşmasını istemem.hatta 300 tl civarında olmasını istiyorum

Bağlantı sırası şöyle

Priz > UPS > Bağlayacağınız Cihaz (Modem, TV vs.)

Yani bunu elektrik kesintisinden etkilenmesini istemediğiniz cihazlarla priz arasına bağlıyorsunuz.
500 TL civarına online UPS yok gördüğüm kadarıyla. 1000 TL seviyesine çıkmanız lazım online modeller için.

Sadece modem ve cep telefonu için bir model bakarım diyorsanız düşük kapasiteli modeller düşünülebilir tabi.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Bağlantı sırası şöyle

Priz > UPS > Bağlayacağınız Cihaz (Modem, TV vs.)

Yani bunu elektrik kesintisinden etkilenmesini istemediğiniz cihazlarla priz arasına bağlıyorsunuz.
500 TL civarına online UPS yok gördüğüm kadarıyla. 1000 TL seviyesine çıkmanız lazım online modeller için.

Sadece modem ve cep telefonu için bir model bakarım diyorsanız düşük kapasiteli modeller düşünülebilir tabi.
yani online güç kaynağı sadece elektrik kesintilerinde devreye giriyor değil mi?
bu durumda kullanmak istediğimiz cihazlar aynı noktada mı olması gerekecek
telefon modem yeterli olsada bunların dışında tek tv yada masaüstü bilgisayar-modemde çalışsa iyi olur.yani hepsinin aynı anda çalışmasına gerek yok
aslında elektrik kesintilerinde yine elektirkle çalışan aydınlatıcı da alsam iyi olacak.çünkü hala mum kullanıyoruz :(

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri