Keni yaptığım (DIY) lehim tezgahı ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Geçenlerde hanım bana büyük mercekli büyütec almış,"alo bununla bak devrelere,baya iş görüyor" dedi,iyi de bir elde büyütec bir elde devre ve havya olunca hanıma" yav,keşke 3 kollu olsaydım"dedim,tabii şaka yaptım,yoksa hanım kızar "sana büyütec aldım ,ona da laf ediyorsun" der :)
İmar barışında başvurunca ,su almak için neler lazım öğrendim,dışarıya su borusu döşedim(plastik-25lik boru),bu arada aklıma geldi,büyüteci aldım baktım 20lik boruya giriyor,tamam dedim bu işi de yaparım :)
Hemen depoya gittim (hanım hurdalık der),orada eski bir meyve sıkacağı vardı,onu kesip biçerek,20lik boru ve dirsekle kendime mükemmel bir lehim tezgahı yaptım :)büyütecin altına "led" de taktım,göremezsem ledi yakıyorum,büyütec hareketli, istersem yukarı kaldırıp sağa sola çevirebiliyorum :ok
Oradaki devreyi kendim bastım,(alo yazısından göreceksiniz :) ) (wawww,şimdi STYX çıktı,boat on the river" çalıyor ,süper )
Bu arada devrelerimi fax kağıdı+ütü ile basıyorum,tek kelimeyle mükemmel sonuç alıyorum :ok

lehm.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eline sağlık hocam, kolay gelsin. Ben de henüz büyüteç yok, uzun zamandır da devre işiyle ilgilenmiyorum zaten. :hihi

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Şu devrelerden hiç anlmam. Ama böyle insanın kendince ( eldeki imkanlarla ) birşeyler yapması daha bi güzel yaaa.
Elinize emeğinize sağlık. Mantıklı ve başarılı. ?? ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Şu devrelerden hiç anlmam. Ama böyle insanın kendince ( eldeki imkanlarla ) birşeyler yapması daha bi güzel yaaa.
Elinize emeğinize sağlık. Mantıklı ve başarılı. ???
Teşekkür ederim,bir tane de hanıma yaptım,incik-boncukla uğraşıyor,onun da boyu ayarlanıyor ,gerçi ikiside aynı şekil :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt