Kaynakçılık hakkında.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
En sağ alttaki mi?
ben olsam een sol üsttekine takılırdı gözüm.
hele 2. fotoda tam ofsaytım yahu :haha1
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Her neyse, güzel eğitimdi.
Eğer dosya yüklemeyi kıvırabilirsem işe yarar teorik dataları yollarım.
Olmadı modların ellerinden öper.
Metalürji / maden mühendislerine hönk dedirten bilgiler aldık şaka maka.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Ne somurtmuşsun be usta :alala
Genelde yerim makinanın arkası.
Makinanın önüne düşünce elim ayağıma dolanır, cidden.
Son 20 yılda düzgün çıkan fotoğrafım yok :haha1

Ya boşverin şimdi benim kayık tipi de bakın ne buldum; merak edenlere. Belki işine yarar birinin.
Parayla almaya kalksan servet eder...

Bari ilk iletiye de ekleyim linki.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Genelde yerim makinanın arkası.
Makinanın önüne düşünce elim ayağıma dolanır, cidden.
Son 20 yılda düzgün çıkan fotoğrafım yok :haha1

Ya boşverin şimdi benim kayık tipi de bakın ne buldum; merak edenlere. Belki işine yarar birinin.
Parayla almaya kalksan servet eder...

Bari ilk iletiye de ekleyim linki.

Bana makine olsun, objektif olsun, ben bakarım poz veririm konuşurum anlatırım ve hata susmam :kiskis

Makinen ne usta?

Çok anlamam ama bilgi edinmek için soruyorum. Uzmanlık alanım olmasa da nedense Foto işine hem sıcak olmuşumdur. Özellikle evimin tam karşısında kesintisiz Dağ manzaram var, Gelin gibi maşallah senenin her ayrı günü ayrı güzelliklte poz veriyor bana.

Öyle güzel bir görüntü ki, Hemen arşivleyesim geliyor ama benim hesap makinesi ile çekince hiç bir anlam ifade etmiyor, O duyguyu yansıtmıyor foto.

O nedenle sordum, Hani diyorum bir makine alsam. Hep yanımda olsa, Foto laımsa foto çeksem, Youtube için video çekeceksem o işe kullansam ve 1000tl yi geçmese :kiskis

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bana makine olsun, objektif olsun, ben bakarım poz veririm konuşurum anlatırım ve hata susmam :kiskis

Makinen ne usta?

Çok anlamam ama bilgi edinmek için soruyorum. Uzmanlık alanım olmasa da nedense Foto işine hem sıcak olmuşumdur. Özellikle evimin tam karşısında kesintisiz Dağ manzaram var, Gelin gibi maşallah senenin her ayrı günü ayrı güzelliklte poz veriyor bana.

Öyle güzel bir görüntü ki, Hemen arşivleyesim geliyor ama benim hesap makinesi ile çekince hiç bir anlam ifade etmiyor, O duyguyu yansıtmıyor foto.

O nedenle sordum, Hani diyorum bir makine alsam. Hep yanımda olsa, Foto laımsa foto çeksem, Youtube için video çekeceksem o işe kullansam ve 1000tl yi geçmese :kiskis

Hahaha, çok pis bir mikroptur bu.
Bana daha ilkokulda kaçtı. Ege peyzajı bitirdim ama hobim işim, işim hobim oldu, mimarlık hiç yapmadım, çok bulaştırma yani :hihi

5d mark ii kullanıyorum halen. 2009'da aldıydım, halen gideri var.
Zaten bu ekonomik şartlarda 15000TL verip de body yenileyebilecek kestane yok bende.
Senin ilacın Canon 100D ustam, ama 1000TL sınırı sıkıcı. Ekmeği yenmemiş 2. el bulabilirsen, hem video hem fotoğraf için iyidir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hahaha, çok pis bir mikroptur bu.
Bana daha ilkokulda kaçtı. Ege peyzajı bitirdim ama hobim işim, işim hobim oldu, mimarlık hiç yapmadım, çok bulaştırma yani :hihi

5d mark ii kullanıyorum halen. 2009'da aldıydım, halen gideri var.
Zaten bu ekonomik şartlarda 15000TL verip de body yenileyebilecek kestane yok bende.
Senin ilacın Canon 100D ustam, ama 1000TL sınırı sıkıcı. Ekmeği yenmemiş 2. el bulabilirsen, hem video hem fotoğraf için iyidir.

Peki ustacım bu makinelerde ''Lens yıpranmış, Vizör çok kullanılmış, Çok çekim yapılmış ömrü az kalmış'' gibi durumlar var mı?

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Peki ustacım bu makinelerde ''Lens yıpranmış, Vizör çok kullanılmış, Çok çekim yapılmış ömrü az kalmış'' gibi durumlar var mı?

Olmaz mı, var tabi.
Ancak sevgili Umutun dediği gibi çekim sayısı programla öğrenilebiliyor, lens meselesi ayrı bir dünya, varsa bir çok sorun gözle kontrolde çıkıyor, çok ıcık cıcık elektronik sorunları anlamak için makinayı almadan evvel bir iki test yapılır. Bunun dışındaki kozmetik sorunlara çok takan birisi değilim.

Dur aklıma ne geldi. Bizim cücükoğlu börekçisinin oğlu (dalga geçmiyorum, mekanın adı cücükoğlu) makinasını satıyordu, özelliklerine, makinanın bi sakatlığı olup olmadığına bakar, işine yarar gibiyse kontak kurmanı sağlarım.

Ve ben bu satırları yazarken 1 numara (32R4020HT) tarafıma teslim edildi, Sıra 2 numarada :sirit

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
?

cucuk.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri