Katlanır bisiklet önerisi

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Çocuk büyüdü gelişimi ve öğrenmeyi bilmesi açısından bisiklet almaya karar verdik. Evde yer olmadığından katlanır bir model düşünüyoruz mecburen.
Çok araştıramadım notlar şöyle:
Dechatlon hiç bir modelde gidon ayarı yok, bir modelin gidonu (1299 tl olan) katlanınca sabitlenemiyor 1.699 tl olan sabitleniyor.

Mosso, Ümit bisiklet getiriyormuş adam italyan dedi n11 de taiwan yazıyor katlanınca kilitlenmiyor gibi geldi tekrar bakacağım. 1600-1700 bandında

Carraro, renler çok güzel fiyat 2.000 e yakın
Dahon, görmedim anlaşılan güzel ama fiyatı çocuk için çok :) 3000 üstü
Bianchi, görmedim renkler güzel fiyat 2000 e yakın
Kron, görmedim fiyat 1.500 civarı mosso,ümit,bisan,salcano ayarı gibi geldi
Salcano 1500 bandında bisanın amca oğlu diyebiliriz
Tem Link, görmedim fiyat 2000 üzeri olunca kaliteli algısı oluşuyor :)
Corelli, görmedin fiyattan dolayı bununda mosso,ümit,bisan,salcano ayarı olduğunu düşünüyorum 1.650 civarı
Bisan, 1500 civarı mosso,ümit,salcano bunları ayırmak pek mümkün değil

bunlar arasında uzak durmam gereken marka var mı? 1.500-1.600 bilemedin 1.700 e olayı kapatmak istiyorum.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Evlat bisan fx 3500 modeli beğendi.
dahon dahil 7-8 marka bisiklete baktık. her gün tepesinde olmayacağı pazardan pazara kullanabileceği için bizi idare eder sanırım.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Akşam bir çırpıda kurtulma akıldan çıkarma maksadıyla bisan fx 3500 modelini 1.450₺ ye aldım.
İncelediğimiz 7-8 markadan öncelikle daho (giriş model) en elle tutulur üründü ama onunda marka ve 3000 tl karşılığı, görünürde çok az ama uzun kullanımda alınacağı için inceleyen değilde uzun kullanan konuşmalı.

decathlon yine katlama konusunda ve katlanır haldeyken tekerlekler üzerinde gidebildiği için piyasa mallarının önünde ama gidon ayarlanmaması 1300₺ lik modelin gidonu sabitlenmemesi gibi eksilerinden dolayı çekimser bırakıyor. 1700₺ lik modelde 400₺ lik bir fark sunmuyor.

carraro yabancı marka olup Türkiye de üretilenler arasında bir nebze daha ılımlı yaklaşılan bir marka 2000₺ bandında olunca da bir 700₺ daha verip neden daho alınmasın oluyor.

Gelelim bizim gariban 1300-1600 bandında ki ürünlere. hepsi katlamada sorunlu. adı katlanır kendi katlansın diye yapılmış ucube. biri disk fren koymuş diğeri 21 vites. yok shimano yok göbekten vites. yapamamışsınız sayın üreticiler olmamış. yapmak için yapmışsınız. adam gibi ürün çıkartmamış ortaya kibarca demir yığını fışkırtmışsınız. ürünlerinizde çok ağır.

Özetle ben kendimce anladım ki katlanır bisiklet katlanması, toplu taşımada yanında olması, küçük evlerde muhafaza edilebilmesi, iş yerinde masanın altına gizlenmesi, çalınmaması için hep yanınızda olması için 16 jant olmalı.

Bisan fx 3800 modeliyle böyle bir ürün yapmış 2000₺ ama bu işin atası brompton 9bin küsürden 12bin küsüre giden rakamlarıyla bizi aşan araba parasına bisiklet.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri