kart aidatı

U Çevrimdışı

ugur625

Yeni Üye
7 Eki 2019
16
34
merhaba hocam benimde başıma benzer bir olay geldi pek ekstremi kontrol etmeden kart borcumu ödeyip geçiyordum bundan 2 ay öncesine kadar geçmiş ayları kontrol ettiğimde eylül 2018 ve eylül 2019 da kart aidatı kesilmiş bendende bu durumda tüketici hakem heyeti yada cimer işe yaramıyor e devlet üzerinden bankalar birliği bireysel tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekiyor öncesinde bankaya arayıp ücret iadesi isteyin yapmayacaklardır bana 6 ay geçtiği için yapamayız dediler ozamanda yazılı olarak iade edemeyeceklerini belirten yazı isteyin bankadan mailinize o aldıgınız yazı ile başvuru yapın e devlet üzerinden 2018 şubat ayından sonraki kesintiler iade olabiliyor diye biliyorum ben şuandaki salgın yüzünden henüz cevap alamadım (2 aydır) geçenlerde ek belge istediler ekstreleride yükledim beklemedeyim sizde bir deneyin.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
merhaba hocam benimde başıma benzer bir olay geldi pek ekstremi kontrol etmeden kart borcumu ödeyip geçiyordum bundan 2 ay öncesine kadar geçmiş ayları kontrol ettiğimde eylül 2018 ve eylül 2019 da kart aidatı kesilmiş bendende bu durumda tüketici hakem heyeti yada cimer işe yaramıyor e devlet üzerinden bankalar birliği bireysel tüketici hakem heyetine başvurmanız gerekiyor öncesinde bankaya arayıp ücret iadesi isteyin yapmayacaklardır bana 6 ay geçtiği için yapamayız dediler ozamanda yazılı olarak iade edemeyeceklerini belirten yazı isteyin bankadan mailinize o aldıgınız yazı ile başvuru yapın e devlet üzerinden 2018 şubat ayından sonraki kesintiler iade olabiliyor diye biliyorum ben şuandaki salgın yüzünden henüz cevap alamadım (2 aydır) geçenlerde ek belge istediler ekstreleride yükledim beklemedeyim sizde bir deneyin.
Bunu bir deneyeyim
Teşekkür ederim ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şikayetini girince müşteri numaranı falan isityor onu giriyorsun.
Kaydımı oluşturdum bakalım

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
“Kredi kartınız kullanıma kapalı olduğu için, Hesap Özeti'nize en son yansıyan yıllık üyelik ücreti 3 iş günü içerisinde iptal edilecektir.Kredi kartı hesap özetinizden kontrol edebilirsiniz.“

Yapı kredi Bankası’ndan gelen mesaj ???

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Evet sevgili forum üyeleri
Tavsiyeleriniz üzerine şikayet var a oluşturduğu m şikayetim neticesinde kart aidatını silip k.kartını banka kapatmış.
tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Tavsiyeforum da kalın. Sağlıcakla kalın ??

M Çevrimdışı

manisa

Yeni Üye
4 Nis 2021
4
39
merhaba, 7 yıldır deniz bank kredi kartım var, zamanında iş yeri maaşı deniz bank dan verirken kredi kartı da gelmiş oldu. uzun zamandır maaş bankası değişti fakat deniz bank kredi kartı kullanmaya devam ediyordum. Bildiğim kadarıyla benden hiç Yıllık Kart Ücreti almamışlardı en azından ben ekstremde böyle bir bilgi görmüyordum bu ay 135 tl Yıllık Kart Ücreti yansıtmışlar. Bankanın şikayet hattına kayıt bıraktım fakat geri ödemeyeceklerini belirttiler. Bu ücreti nasıl geri alabilirim bir yolu var mı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
merhaba, 7 yıldır deniz bank kredi kartım var, zamanında iş yeri maaşı deniz bank dan verirken kredi kartı da gelmiş oldu. uzun zamandır maaş bankası değişti fakat deniz bank kredi kartı kullanmaya devam ediyordum. Bildiğim kadarıyla benden hiç Yıllık Kart Ücreti almamışlardı en azından ben ekstremde böyle bir bilgi görmüyordum bu ay 135 tl Yıllık Kart Ücreti yansıtmışlar. Bankanın şikayet hattına kayıt bıraktım fakat geri ödemeyeceklerini belirttiler. Bu ücreti nasıl geri alabilirim bir yolu var mı?
kanun değişti iki tip kart var aidatlı aidatsız diye deniz bankta aidatsız net kart var kart türünü değiştiri yada kartı iptal edin

• Yıllık kart aidatı yok!
  • Net kart sahipleri Bonus’a özel artı taksit ve ekstre bonus kampanyalarından faydalanamamaktadır.
  • Net kart temassız kart özelliğine sahiptir.
  • 250 TL’ye kadar harcamalar için temassız işlem kolaylığı sağlar.

M Çevrimdışı

manisa

Yeni Üye
4 Nis 2021
4
39
kanun değişti iki tip kart var aidatlı aidatsız diye deniz bankta aidatsız net kart var kart türünü değiştiri yada kartı iptal edin

• Yıllık kart aidatı yok!
  • Net kart sahipleri Bonus’a özel artı taksit ve ekstre bonus kampanyalarından faydalanamamaktadır.
  • Net kart temassız kart özelliğine sahiptir.
  • 250 TL’ye kadar harcamalar için temassız işlem kolaylığı sağlar.

bilgi için teşekkürler , fakat kesilen ücreti nasıl geri alabilirim ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
bilgi için teşekkürler , fakat kesilen ücreti nasıl geri alabilirim ?
Ben alamamıştım. Akbank 5 sene sonra ilk defa kesmişti bende kızdım iptal edeceğim dedim buna rağmen iptal edebilirsiniz ücret geri yatmayacak dediler. He yanlış hatırlamıyorsam yok çip para yok tik para verelim dediler. Ardından daha telefon açıkken bankaya girdim ve iptal işlemi gerçekleştirildi.
O günden beri en para kullanıyorum. Hiç bı sıkıntı yaşamadım komisyon, gönderi ücreti vs hiçbir şey yok.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Bugüne kadar bankaları kapatıyorum sırf bu tutumunuzdan diyince önce yarısını iade edelim sonra şu kadar harcama taahhütü verirseniz iade yaparız diyorlar. Israrla kapatıyorum taahhütte vermiyorum yarısınıda kabul etmiyorum diyince bu aidatı iptal ettiler. En son tek kart kullanmaya başladım sağolsun her ay tüm harcamalarımı oradan yaptığım için Yapı Kredi hiç aidat yansıtmadı bu diyaloga da girmedik.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Banka ile devlet bu konuda anlaşalı çok oldu, ücret kesildi ve banka ödemiyorum diyorsa geri alma yolu kapalı maalesef...

Geçen yıl, iş bankası yaptı bana ve geri ödemedi, bende tası tarağı toplayıp vakıfbanka geçtim, şimdilik her şey ücretsiz...

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Banka ile devlet bu konuda anlaşalı çok oldu, ücret kesildi ve banka ödemiyorum diyorsa geri alma yolu kapalı maalesef...

Geçen yıl, iş bankası yaptı bana ve geri ödemedi, bende tası tarağı toplayıp vakıfbanka geçtim, şimdilik her şey ücretsiz...
Ben aba altından sopa gösteriyorum. Yüklü alışveriş yapıp zamanında ödediğim için tamam kapatıyoruz diyen çıkmadı :) İlk yılımda Yapıkredi ile benzer bir diyalogumuz oldu, sonra hiç kesmediler aidat.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri