Kargolara Ürün Teslim Ederken Dikkat

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
bu gün yurtiçi kargo kuryesinin arabasında gördüm avansas dan maden suyu sipariş edilmiş. bu ne dedim kuryeye abi sorma ilk siparişinde şişenin biri çatlak çıkmış iade edildi. bu gelen yenisi dedi. maden suyunu bile internet ten alır olduk:tara

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Bence çok fazla şirket var, tek çatı altında toplanıp dileyen o kurumdan bayilik alıp o kurumun standartlarini kabullenmiş olmalı. Bu şekilde kontrol çok daha düzgün olacaktır. Araclar dağıttığı paket üzerinden para almali vs

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
ev adreslerine dağıtımı 15 gün gibi sürelerde yapıyorlar kasıtlı olarak. ama işyerlerine 1 2 gün gecikmeli teslim ediyorlar. bir kaç keretest ettim bu şekilde oluyor. Evime istediğim kargolara en erken 10 günde teslim ediliyor ama işyeri adresimi verdiğim kargo genelde ertesi gün teslim ediliyor, bu da garip bir TEZAT, bilginize sunayım dedim.
Bu uygulama eskiden beri vardı ama pandemi sürecinde süreler uzayınca ancak dikkat çekti... Eskiden beri, özellikle yurt dışı siparişlerimi iş yeri adresime geçerim... Aliexpress'i ptt dağıttığı için, işyerim de kamu kurumu olduğu için ev adresim ile iş adresim arasında rahatlıkla (önceden) 7-10 gün fark oluyordu. Normal alış verişlerimde ise kargo şubesine (atıyorum) saat 16 da bile gelse paketim, 17,30 dan önce teslim etmeye özen gösteriyorlardı. Yetişmeyecekse de; telefon ile bilgi veriyorlardı.

Tabi bütün bu süreler, pandemi hikayesi ile son buldu, zaten mecbur kalmadıkça da alış veriş yapmıyorum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Köşedeki marketten aynı fiyata alabileceği ürünü internetten alanların da kendi görgü kurallarını, insanlıklarını sorgulaması gerekir...

Misalen; Avrupa'da, insanlar boş yere hamallık yaparak emek harcamasın diye, suyu filtre eden sürahi icat edilmiş.
Yukarıdaki mesajda anlatmak istediğim şey tam olarak aşağıdaki soda mevzusu gibi bir şeydi... :krokop
bu gün yurtiçi kargo kuryesinin arabasında gördüm avansas dan maden suyu sipariş edilmiş. bu ne dedim kuryeye abi sorma ilk siparişinde şişenin biri çatlak çıkmış iade edildi. bu gelen yenisi dedi. maden suyunu bile internet ten alır olduk:tara

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Bu uygulama eskiden beri vardı ama pandemi sürecinde süreler uzayınca ancak dikkat çekti... Eskiden beri, özellikle yurt dışı siparişlerimi iş yeri adresime geçerim... Aliexpress'i ptt dağıttığı için, işyerim de kamu kurumu olduğu için ev adresim ile iş adresim arasında rahatlıkla (önceden) 7-10 gün fark oluyordu. Normal alış verişlerimde ise kargo şubesine (atıyorum) saat 16 da bile gelse paketim, 17,30 dan önce teslim etmeye özen gösteriyorlardı. Yetişmeyecekse de; telefon ile bilgi veriyorlardı.

Tabi bütün bu süreler, pandemi hikayesi ile son buldu, zaten mecbur kalmadıkça da alış veriş yapmıyorum.
ben İstanbul Küçükçekmece Atakent mahallesinde oturuyorum 17 yıldır, bir bu pandemi de bu şekilde eve verilen siparişlerde 10-15 gün gecikme yaşadım birde geçen sene sonu Kara Cuma indirimleri muhabbetinde böyle gecikmeler olmuştu, onun haricinde hem ev adresime hem iş adresime 2-3 gün içinde tüm kargolar gelirdi.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
kargolarda bu aralar bir düzelmemi var yoksa banamı denk geliyor bilmiyorum ups kargo ile n11den aldığım ürün 2 günde teslim oldu ve ağır üründü kargocu yukarı kadar çıkardı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şarjlı diş fırçam bozuldu bugün sahibindenden bir satıcıdan yenisini aldım satıcı arkadaş mng kargo ile göndermiş 28 tl tutmuş parasını ben ödedim (ankaradan-izmire gelecek) bu fiyat normalmi yoksa mng çok güzel öpüyormu.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
kargolarda bu aralar bir düzelmemi var yoksa banamı denk geliyor bilmiyorum ups kargo ile n11den aldığım ürün 2 günde teslim oldu ve ağır üründü kargocu yukarı kadar çıkardı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şarjlı diş fırçam bozuldu bugün sahibindenden bir satıcıdan yenisini aldım satıcı arkadaş mng kargo ile göndermiş 28 tl tutmuş parasını ben ödedim (ankaradan-izmire gelecek) bu fiyat normalmi yoksa mng çok güzel öpüyormu.
Anlaşma yoksa, sağlam öpüyorlar. Alış verişlerimde ücretsiz kargo seçeneğini tercih ediyorum, değilse böyle sürpriz yumurta çıkma ihtimali var maalesef.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
20200805_174829.jpg
20200805_174813.jpg
20200805_174809.jpg
20200805_174756.jpg

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
3 kurus paraya insanlarin canini cikariyorlar insanlarda istemeye istemeye mecburiyetten calisiyor gittigi yere kadar daha iyi bir is bulana kadar. bu mantikla hareket ettikleri icin kargolarada özen göstermiyorlar. sirketlerde hem isini dogru yapacak hemde bu ücretler karsiliginda calisacak adam bulamayacaklarini bildikleri icin düzeltme yoluna gitmeyi gerekli görmüyor. asiri büyük bir sikayet protesto olmadigi sürece ayni kafa devam ediyor. müsterilerin ve iscilerin birlik olup bu düzene karsi cikmasi gerekir. müsterilerin haklarini aramalari iscilerin de ayni sekilde haklarinin pesine düsmeleri gerekir. bu sürecte iki tarafinda sirketlere karsi omuz omuza mücadele etmesi gerekir yoksa hic birsey düzelmez malesef.
bu dediklerim olurmu? tabiki olmaz hele ki türkiye gibi bir ülkede bizim halkimizla tamamen bir ütopya malesef.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı hocam MNG kargo ile olan anlaşmanızı fes etmenizi başka bir kargo firmasıyla çalışmanızı tavsiye ederim mng büyük paketleri yerde sürüyerek taşır ne taşıdığına bakmaz atar fırlatır kırılacakmış hiç dikkat etmez mng kargoya tv emanet edilmez tanıdığım çok esnafın mng kargo kaynaklı çok zararı oldu hem mal hem müşteri kaybettiler sonunda mng kargoyu hepsi değiştirdi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri