Kargolara Ürün Teslim Ederken Dikkat

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Köşedeki marketten aynı fiyata alabileceği ürünü internetten alanların da kendi görgü kurallarını, insanlıklarını sorgulaması gerekir...

Misalen; Avrupa'da, insanlar boş yere hamallık yaparak emek harcamasın diye, suyu filtre eden sürahi icat edilmiş.

Şimdi arıtma dır sürahidir evet bende kullanıyorum eşe dosta aldırıp takıp bakımlarınıda yapıyorum o ayrı konu ancak fikrinize katılmıyorum.Ben dahil evimdeki çoğu led ampül iğne iplik internetten alıyorum.Bunda yerel esnafın ,esnaflık kurallarını ahlakını hiçe saymasından suratlarını görmek istememem, fahiş fiyata satmaları, çoğu sitediğim ürünü yerel esnaflarda bulamamam vs. gibi çokça etken var.Herkes istediğini internetten almakta özgür. Konu kargo şirketlerinin bu denli çok para kazanmasına rağmen yetersiz eleman çalıştırması ve alt yapılarına yatırım yapmamaları.Çalışanların şartlarını iyileştirmemeleri.Yoksa internetten su bile alınsa aslında o kişi bir ekmek faydası yaratıyor.Ne kadar çok internet satışı ,o kadar iş istihdamı ve devlete vergi katkısı .

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Şimdi arıtma dır sürahidir evet bende kullanıyorum eşe dosta aldırıp takıp bakımlarınıda yapıyorum o ayrı konu ancak fikrinize katılmıyorum.Ben dahil evimdeki çoğu led ampül iğne iplik internetten alıyorum.Bunda yerel esnafın ,esnaflık kurallarını ahlakını hiçe saymasından suratlarını görmek istememem, fahiş fiyata satmaları, çoğu sitediğim ürünü yerel esnaflarda bulamamam vs. gibi çokça etken var.Herkes istediğini internetten almakta özgür. Konu kargo şirketlerinin bu denli çok para kazanmasına rağmen yetersiz eleman çalıştırması ve alt yapılarına yatırım yapmamaları.Çalışanların şartlarını iyileştirmemeleri.Yoksa internetten su bile alınsa aslında o kişi bir ekmek faydası yaratıyor.Ne kadar çok internet satışı ,o kadar iş istihdamı ve devlete vergi katkısı .
Esnaftan şikayet konusu ayrı... Bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçilmez. Fikirlerime katılıp katılmama durumu, var olan yanlışları düzeltmiyor, işleri yoluna koymuyor maalesef.

Eğitim, kültür ve para meselesi temel sorunumuz... Toplum olarak, bir adım sonrasını hesaplayamamak temel yanlış.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
kampanya dediğin böyle olur.

ben artık bu kargo firması ile gönderim yapmamaya kararı verdim .
kampanyaya dahil olun , sıra sizlerde .
diğer mekanlarda da duyuralım .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Esnaftan şikayet konusu ayrı... Bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçilmez. Fikirlerime katılıp katılmama durumu, var olan yanlışları düzeltmiyor, işleri yoluna koymuyor maalesef.

Eğitim, kültür ve para meselesi temel sorunumuz... Toplum olarak, bir adım sonrasını hesaplayamamak temel yanlış.
yazdıklarında haklısın ama şöyle düşün kişi bulmuş ucuz detarjan indirim çeki vs. market fiyatının yarısından da ucuza gelmiş.Sırf kargocu beyin beli yamulacak diye almasın mı?İşte dediğim gibi düzenleme şart .Hangi yüklerin kaç kg ya kadar teslimi, fiyatı, teslim süresi kesinlikle düzenleme gerektiriyor.Öyle ben düşüncem su almıcam ,detarjan almıcam.Yerel esnaf para kazansın diye ben 10 kg detarjan taşıyacağım kusura bakmayın bu iş böyle dönmez.Pandemi sürecinde eve teslim market servisleri, internet satışları rekor kırıp yerel esnaf kan ağladıysa birilerinin yeniliklere ayak uydurması şart artık.

Özellikle büyük şehirdeki akrabalar ekmeği bile şu getir götür, bana bi gibi uygulama lardan alıyorlar.Hele eşimin bir akrabası yanında avm var düğün için tüm elbiselerini internetten beğenip almışlar.Niye dediğimde ise burası büyük şehir burada insanlar artık kendilerine vakit ayırmak istiyor,eşya taşıyıp raf raf dolaşmak istemiyorlar onun yerine gezmek evde oturup kendilerine vakit ayırıp dinlenmek istiyorlar dediler.Doğrusu yanlışı tartışılır ama ortada böyle bir hal var kargoculara kargo şirketlerine büyük bir sorumluluk yükleniyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
yazdıklarında haklısın ama şöyle düşün kişi bulmuş ucuz detarjan indirim çeki vs. market fiyatının yarısından da ucuza gelmiş.Sırf kargocu beyin beli yamulacak diye almasın mı?İşte dediğim gibi düzenleme şart .Hangi yüklerin kaç kg ya kadar teslimi, fiyatı, teslim süresi kesinlikle düzenleme gerektiriyor.Öyle ben düşüncem su almıcam ,detarjan almıcam.Yerel esnaf para kazansın diye ben 10 kg detarjan taşıyacağım kusura bakmayın bu iş böyle dönmez.Pandemi sürecinde eve teslim market servisleri, internet satışları rekor kırıp yerel esnaf kan ağladıysa birilerinin yeniliklere ayak uydurması şart artık.

Özellikle büyük şehirdeki akrabalar ekmeği bile şu getir götür, bana bi gibi uygulama lardan alıyorlar.Hele eşimin bir akrabası yanında avm var düğün için tüm elbiselerini internetten beğenip almışlar.Niye dediğimde ise burası büyük şehir burada insanlar artık kendilerine vakit ayırmak istiyor,eşya taşıyıp raf raf dolaşmak istemiyorlar onun yerine gezmek evde oturup kendilerine vakit ayırıp dinlenmek istiyorlar dediler.Doğrusu yanlışı tartışılır ama ortada böyle bir hal var kargoculara kargo şirketlerine büyük bir sorumluluk yükleniyor.
Yanlış ifade ettim sanırım...

Uygun fiyatlı, ekonomik nerede varsa tabiki oradan alacak... Ama aynı fiyata veya kargo beklemeye değmeyecek olan ürünlerden bahsediyorum... Hatta, pahalıya gelse bile interneti tercih edenler var maalesef.

Pandemi sürecinde çalıştığım için normal hayat akıyor zannıyla küçük bir şey aldım, tam 8 günde geldi, kimseye laf edemedim Bile... Teslim almaya kargo şubesine gittim en az 20-30 kişi var sırada, geri döndüm.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yanlış ifade ettim sanırım...

Uygun fiyatlı, ekonomik nerede varsa tabiki oradan alacak... Ama aynı fiyata veya kargo beklemeye değmeyecek olan ürünlerden bahsediyorum... Hatta, pahalıya gelse bile interneti tercih edenler var maalesef.

Pandemi sürecinde çalıştığım için normal hayat akıyor zannıyla küçük bir şey aldım, tam 8 günde geldi, kimseye laf edemedim Bile... Teslim almaya kargo şubesine gittim en az 20-30 kişi var sırada, geri döndüm.
o konuda haklısın? o insanların kendi ayıbı sırf kargo ücretsiz diye gerekli gereksiz şeyleri alanlara bende sinir oluyorum.Hele bu durum Hepsiburada da çok oluyor.Kargo ücretsiz diye iğne iplik ekledim sepete o gene hepsi farklı satıcıymış haliyle hepsi farklı yerlerden farklı zamanlarda gönderildi.Hiç unutmam aynı kargocu arka arkaya 4 kere gelmiş en son sordu abi ne alıyorsun böyle diye utanmıştım.

İşte düzenleme gerekiyor hele kargo şirketlerinin bilişim alt yapıları çok ilkel ve çağ dışı geliyor bana.Dağıtım sıralamaları da anlam veremiyorum.Edirne de aras kargo sabah ayrı öğleden sonra ayrı sipariş getiriyor bana.Oysaki tır beklense 1 saat ona göre hepsi birlikte dağıtıma çıkarılsa vs. En çok çalışanlara üzülüyorum ağır eşya olduğu zaman abicim sen aşağıya bırak hemen gelip alıyorum vs. dediğim çok olmuştur balkondan baktığımda.Bakıyorum eleman sıcakta ölmüş bayılmış bir bardak su veren yok soda içersimin vs. soruyorum.İşin sevabı bir yana bende emekçiyim halden anlarım keşke herkes en başta patronları müdürleri anlasalar.Şunu bir türlü öğrenemdiler. Kurye =Kargo Firması. kuryen iyiyse sende iyi kargo firmasının demektir .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevgili Mert; Tedbir almışlar sağ olsunlar. KOTA diye bir şey icat etmişler, o kota dolunca sisteme paket girişi yapamıyorlar.

Yani temel olarak diyelim ki şubenin 4 aracı var, 4 araç ile günde 1000 paket mi dağıtılıyor? O halde 1001 inci paketi almıyorlar.
Enteresan olan ne biliyormusunuz? Paketin teslim edileceği şubenin kotası da var işin içinde. :)

Fethiye şubeden ürün göndereceğim, Bursa Şubenin kotası ne zaman gitsem dolu, varış şube kotası dolu diye Gidiş şubeden girdi yapamıyorlar.
Koliyi akşam giderken arabama koyup, sabah işe gitmeden evvel MNG şubeye gidiyorum ama karşı tarafın kota yine dolu.

Arkadaş, Standart bir dönemde senin zaten 4 araban vardı, görüyorsun ki dünya düzeni de ülke düzeni de değişiyor, eskisinden daha çok paket taşıyor ve daha pahalıya taşıyorsun, demek ki 4 araç yetmiyor, o halde bir araç daha al, bir ekip daha oluştur, istihdam sağla, vatandaşı mağdur etme.

Ama olmaz, nasılsa çeşme akıyor, hazır akıyorken ne varsa doldurmak lazım.

Aynı konu MNG nin şubeleri değil kendi yönetim anlayışı için de geçerli. Ankara Muğla hattında 3 kamyonun çalışıyorsa 5 yap kardeşim. İstanbul Ankara hattında 5 çalışıyorsa 10 yap neticede bu yaşananların geçici bir durum olmadığı, kalıcı bir hayat felsefesi haline döndüğü belli oluyor artık.

Yetkili servislerde de durum aynı. Yıllarca kıyı egede servis hizmeti verdim, Dönemsel patlamalarda çekmediğimiz dert kalmazdı zira ben bodrumda görevliyken normalde 250 bin olan bodrum nüfusu yaz döneminde Bir Milyonu geçerdi. Biz bu durum için daha Nisan Mayıs ayından taşeron görüşmelerine başlardık. Çünkü normal ekip sayımı arttırırsam, senenin sadece 3 ayı çalışıp 9 ay oturacak personele bütçe ayırmam gerekirdi. Kendi çözümümüzü üretip taşeron sistem uydurduk.

Fakat bu kargo işleri taşeronla da olmuyor. Kaldı ki 8 aydır görüldüğü üzere bu iş geçici bir heves değil artık bir bakış açısı değişikliği halini almış.

Domestos Domestos hocam ben şunu bilir şunu söylerim. Bizim esnafımız kendi topuğuna sıktı. Mert'e şu noktada katılıyorum ki esnaf artık esnaf değil, İnsanımız sürekli olarak yalan söyleme, kara çalma, kötüleme, kakalama usulünü benimsemiş ve kör tuttuğunu misali para kazanma derdine düşmüş. Dün akşam saatlerinden bir örnek vereyim. Eve giderken baktım bizim yol üstünde bir galeri açılmış, kapı önünde iki tane palio gördüm. Seviyorum bu arabaları, belki bizim ticariyi binek ile değiştiririm diye aklımda düşünceler vardı zaten biliyorsun, sırf fikir edinmek adına durdum indim ikisini de sordum, 2000 ve 2001 modelmiş ve ikisi de 1.4 benzin+lpg araçlar. bahsettiği rakamlar 35 dolaylarında, arabalar bildiğin galeri parlatması, Bizim buralarda ALAŞEHİR TIMARI derler, bu tabiri bilirmisiniz veya neden böyle söylerler bilirmisiniz bilmem :kiskis

Dedim ki kardeşim amacım benim arabayı verip üzerine 5-6 bin verip binek almak, o nedenle senin fiyatlar yüksek geldi bana.
Yani ben adama pahalı mal satıyor demedim zaten, neticede benim arabamın o paraları etmeyeceğini düşündüğüm için, üzerine 5-6 ekleyip binek alma operasyonu olmaz anlamında söyledim. Karşıdan gelen cevap aynen ''Abi zaten senin araba 15 den fazla etmez'' oldu.

Daha 20-25 inde genç çocuklar bunlar. Arabama ne baktılar, ne modelini bilirler, ne durumunu bilirler, sadece karşıdan van olduğunu görüp bu yaftayı yapıştırdılar.

Şimdi burada temel mantık ne? Bok at izi kalsın, Satıştaki malım tavandan, sen bana satmayı düşünürsen tabandan mantığı. 1.3 Multijet 2005 model araba bu gün yoldan geçen adamı çevirsem 20 bine veririm bu arabayı ben. Peki benim malımı neden öldürüyorsun kardeşim?

Bu mu esnaflık?

Baharatçıya gitsen kırmızı toz biber mi alıyorsun yoksa kiremit tozu mu belli değil
Berbere gitsen sadece ense traşı için 10tl istiyor, ''Neden pahalı'' demeyelim diye adam hele bir de müşterisi yok ise 30 dakika boyunca ensende boş boş şakada şukada yapıyor.
Bakkala gidiyorsun, markette 50 kuruş olan 500ml su 1-1,5tl
Tv tamircisine gidiyorsun ''Aaaabicim bunun intromisküler sistem havaya uçmuş aort damarları patlamış beyin travması geçirmiş kardiyovasküler sistem çökmüş'' diye bir başlıyor ki üüüüüü, bakıyorsun kıytırık bir diyot arızasına 1000tl ödeyip çıkmışsın
Araba tamircisine gidiyorsun, yedek parça ''şu bozulmuş'' diyor gidip alıyorsun değiştiriyor ''Aaaa bu değilmiş'' diyor o parça sana kaçıyor.
Tavukçuya gidiyorsun, tarihi geçmiş tavuklar klorlanmış yeniden satışa sunulmuş
Beyaz eşyacıya gidiyorsun, ''Faiz Haram'' diyen hacı dayı bakıyorsun satışı 1500tl olan Awox tv yi 2500tl ye vadeli satmış vatandaşa. 6 ay vade için 1000tl farkı da yapıştırmış üstüne.

Daha buraya yazacak olsam neler neler var siz de biliyorsunuz.

Bu nedenle artık insanlar bu SURATSIZLIK ve DOLANDIRICILIK girişimlerine maruz kalmamak adına kurumsal kanaldan bazı durumlarda 3 kuruş fazlasını da vermeye razı şekilde alışveriş etmeye başlıyor ki inan bu artık yeni dünya düzeni olmaya başladı bile.

Zaruri durumlar dışında hiç bir şekilde esnaftan alışveriş etmemeye çalışıyorum esnaf olduğum halde. Samimiyetle yazıyorum ki arabaya kıytırık iki silgeç için bile, bana 500 metre mesafede olan sanayi yerine Trendyolu tercih ediyorum. 25tl ye aldım muz silgeçleri, kargo bedava, sorgusuz sualsiz iade. Esnaftan kim sunabilir bu imkanları? X bir nedenle sorun çıksa gitsen desen ki ''bi bu yerine olmadı'' alacağın cevap ''Aaabicim sen onu takamamışsınıdır şurada bizim Rıfkı usta var ona git o takar''

Rıfkı usta artık kime ne takar o noktadan sonra Allah bilir.

Motul motor yağı alayım dedim, Bizim sanatyide 180tl - Hepsiburada 143.90tl - Trendyol 119.90tl mesela. Yine ücretsiz kargo.

Şartlar böyle olunca ister istemez makul ve mantıklı olan internete yöneliyor insanlar.

Peki şimdi 180tl ye motor yağı satan esnaf dolandırıcı mı? Hayır asla değil. Devletimizin boynumuza yüklediği vergi sistemi nedeniyle bu adam o malı o fiyata satmak zorunda ona lafım yok.

Yani burada ''Hırsızın hiç mi suçu yok'' diye olayın bir de diğer tarafını masaya yatırmamız lazım :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yine çok güzel yazmışsın Adem abi?? Bazen diyorum Adem abim köşeyazarlığı yapsa yakışır diye.???

Kargocular bu kadar büyüme fırsatı varken bunu değerlendirmiyorlar.Muhabbetin başında da yazdım ki sende aynısını demişsin Eticaret önü açık hele pandemi sürecindeki alışkanlıklar bunu daha da pekiştirdi.İnternet alışverişlerine güvenmeyen kayınpedere bile traş makinesini internetten aldıysak artık ben buna inandım.Baldız kredi kartı çıkarttı artık elbiselerini internetten alıyor önceleri az alıyor diye kapıda ödeme alıyordu kredi kartı çıkarttı artık yani.?

Esnaflara yani kendilerini esnaf sananlara diyeyim Edirne de biz bunu çok güzel gördük.Geçen senelerde dolar euro artışını fırsat bilip Edirne ye gelen yunan bulgar turistleri bizim esnaflar kalıcı sandılar ,aynı esnada bulgar yunan varsa yüzümüze bakmadılar, pazarlığı geçtim fiyatını bile söylemez oldular bize karşı.Şuan bulgar yunan turistlerin hiç biri yok.Bilmiyorlarlar dı ki onlar yolcu biz hancıydık.Şuan birçok kapalı çarşı esnafı iflas etti veya iflas aşamasında.Çarşıda insan yok.Biz yerli müşterilerde çok öncesinden internetten almaya yada başka yerlerden almaya alışmıştık zaten.Kendileri edip kendileri buldular.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yine çok güzel yazmışsın Adem abi?? Bazen diyorum Adem abim köşeyazarlığı yapsa yakışır diye.???

Kargocular bu kadar büyüme fırsatı varken bunu değerlendirmiyorlar.Muhabbetin başında da yazdım ki sende aynısını demişsin Eticaret önü açık hele pandemi sürecindeki alışkanlıklar bunu daha da pekiştirdi.İnternet alışverişlerine güvenmeyen kayınpedere bile traş makinesini internetten aldıysak artık ben buna inandım.Baldız kredi kartı çıkarttı artık elbiselerini internetten alıyor önceleri az alıyor diye kapıda ödeme alıyordu kredi kartı çıkarttı artık yani.?

Esnaflara yani kendilerini esnaf sananlara diyeyim Edirne de biz bunu çok güzel gördük.Geçen senelerde dolar euro artışını fırsat bilip Edirne ye gelen yunan bulgar turistleri bizim esnaflar kalıcı sandılar ,aynı esnada bulgar yunan varsa yüzümüze bakmadılar, pazarlığı geçtim fiyatını bile söylemez oldular bize karşı.Şuan bulgar yunan turistlerin hiç biri yok.Bilmiyorlarlar dı ki onlar yolcu biz hancıydık.Şuan birçok kapalı çarşı esnafı iflas etti veya iflas aşamasında.Çarşıda insan yok.Biz yerli müşterilerde çok öncesinden internetten almaya yada başka yerlerden almaya alışmıştık zaten.Kendileri edip kendileri buldular.

Düşün ki, senin bize hediye yolladığın kavala kurabiyesi ve badem ezmesi o derece tadı damağımızda kaldı ki senin yolladıkların bitince bir, sonra ikinci kere sipariş girdik internetten ama Edirneden :)

Bu vesile ile bir kere daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Arkadaş o nasıl bir kurabiyedir öyle ?

Vizyon sahibi olmak lazım sevgili Mert;

Mesela tamircilerin olduğu platformlarda bana sürekli küfreden tayfaya da hep aynı şeyi söylüyor ve yazıyorum, ''Vizyonunuz yok, ufkunuz dar, halen açtığınız dükkanlarda siz bekleyeceksiniz, vatandaş ayağınıza gelecek, siz öpeceksiniz o da ses çıkartmadan gidecek düşüncesindesiniz o nedenle bana kızıyorsunuz diyorum onlara.

Halbuki gelişen dünyaya ve gelişen iletişim teknolojilerine ayak uydurmamak sizin hatanız, eski tamirci dönemi bitti artık, biliyor olmama rağmen ben dahi kart tamir etmek için uğraşmak yerine o süreyi kendime ayırmayı tercih ediyorum. Kart tamir edilecekse bu işten keyif alan C Canberi ustama sevk ediyorum kartları.

Neden? Çünkü o artık ayrı bir sektör bana göre.

Bunu eğer kabullenmezsek o zaman dönemin koşullarının gereğini yerine getirmiyoruz demektir.

Kargo firmaları da dönemin koşullarına ayak uydurmuyor en büyük sorun bu nana göre.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Düşün ki, senin bize hediye yolladığın kavala kurabiyesi ve badem ezmesi o derece tadı damağımızda kaldı ki senin yolladıkların bitince bir, sonra ikinci kere sipariş girdik internetten ama Edirneden :)

Bu vesile ile bir kere daha teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Arkadaş o nasıl bir kurabiyedir öyle ?

Vizyon sahibi olmak lazım sevgili Mert;

Mesela tamircilerin olduğu platformlarda bana sürekli küfreden tayfaya da hep aynı şeyi söylüyor ve yazıyorum, ''Vizyonunuz yok, ufkunuz dar, halen açtığınız dükkanlarda siz bekleyeceksiniz, vatandaş ayağınıza gelecek, siz öpeceksiniz o da ses çıkartmadan gidecek düşüncesindesiniz o nedenle bana kızıyorsunuz diyorum onlara.

Halbuki gelişen dünyaya ve gelişen iletişim teknolojilerine ayak uydurmamak sizin hatanız, eski tamirci dönemi bitti artık, biliyor olmama rağmen ben dahi kart tamir etmek için uğraşmak yerine o süreyi kendime ayırmayı tercih ediyorum. Kart tamir edilecekse bu işten keyif alan C Canberi ustama sevk ediyorum kartları.

Neden? Çünkü o artık ayrı bir sektör bana göre.

Bunu eğer kabullenmezsek o zaman dönemin koşullarının gereğini yerine getirmiyoruz demektir.

Kargo firmaları da dönemin koşullarına ayak uydurmuyor en büyük sorun bu nana göre.

Afiyet olsun Adem abi.Yine söylüyorum buyrun gelin doya doya taze taze çayımızı yudumlardan yiyelim.?

Malasef abi birçok sektör şuan teknolojiye ayak uyduramamanın cezasını çekiyor.Kimse batsın iflas etsin istemem ancak hayat şartları böyle malasef.

Yine çok güzel bir örnek vermişsin, bizim kurabiyecilerim Edirne de onlarca şubeleri dükkanları var ama adamlar vizyon sahibi olup internet sitesini kurup online satış yapmışlar.Şuan o dükkanların yanlarında terlikçisinden tutunda elbise dükkanları sinek avlarken kurabiyeciler ,lokumcular, badem ezmeciler internet satışı paketlerini hazırlayıp kazançlarına devam ediyorlar.

Bekleyip göreceğiz bakalım abi değişen global dünya da daha neler olacak neler değişecek .

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
aras kargo şubesine gitmiştim 2 kişi trendyol-hepsiburada gibi sitelerin iadelerini kabul ediyorlardı.yani çoğu üründe geri iade oluyor zaten eleman sayıları az (patronların para hırsı nedeniyle).

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
aras kargo şubesine gitmiştim 2 kişi trendyol-hepsiburada gibi sitelerin iadelerini kabul ediyorlardı.yani çoğu üründe geri iade oluyor zaten eleman sayıları az (patronların para hırsı nedeniyle).
Aklıma geliyor havadan para gelse de sadece eticaret sitelerinin kargolarını taşıyan, araçlarda saat planlı dağıtım olan,gps üzerinden takip edilebilen yeni nesil inovatif bir kargo şirketi kursam diye Aklımda deli deli fikirler ama para yok.???

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aklıma geliyor havadan para gelse de sadece eticaret sitelerinin kargolarını taşıyan, araçlarda saat planlı dağıtım olan,gps üzerinden takip edilebilen yeni nesil inovatif bir kargo şirketi kursam diye Aklımda deli deli fikirler ama para yok.???

İşin gerçeği, pandemi sürecinin yeni bir kargo şirketi doğurmasını ben bekliyordum fakat hiç de düşündüğüm gibi olmadı. Sadece PTT kargo biraz atak yapar gibi oldu sanki.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt