Kanalda çıkan "Çerezler" uyarısı gitmiyor

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Selam dostlar. Hi level tv var bende. Star tv yi açtığımda fotoğrafta görüldüğü gibi çerezler uyarısı çıkıyor. Ben bunu kabul etmek istemiyorum reddediyorum ve yine çıkıyor. Ne yapmam lazım?

20210415_124002.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Misalen, sizin oturduğunuz 25000 bin sakini olan sitenin güvenlik görevlisiyim ve her akşam girişte size kimlik soruyorum, siz de gösterip gerekli güvenlik prosedürü tamamlanınca evinize girebiliyorsunuz...

* * *

Site yönetimine her akşam bu prosedür ile uğraşmak istemediğinizi söyleyince, size sitenin giriş kartlarından çıkarmanızı ve rutin işlemleri (ad soyad, daire numarası vs) yapmanız gerektiğini öneriyorlar, ama siz bu bilgileri veremeyeceğinizi söyleyerek işlemleri yapmıyorsunuz ve ertesi akşam kapı girişinde yine size kimliğinizi ibraz ederek girmenizi söyleyen beni buluyorsunuz...

* * *

Konuyla ilgili güzel bilgiler aşağıdaki linkte mevcut.

size kalmış kırmızı tuşa basıp reddebilirsiniz.
Tekrar girişte tekrar çıkar... ?

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
İçeriğini okudum ve bu bilgileri vermek istemiyorum. İşin komik tarafı reddediyorum ve tekrar çıkıyor. Reddedince tekrar çıkacaksa reddet butonunun orada ne işi var? Bu uyarı yüzünden hbb tv yi kapatmak istemiyorum. Kısaca kanalın saçma sapan uyarısı diyelim, belki kendi kendine gider. ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İçeriğini okudum ve bu bilgileri vermek istemiyorum. İşin komik tarafı reddediyorum ve tekrar çıkıyor. Reddedince tekrar çıkacaksa reddet butonunun orada ne işi var? Bu uyarı yüzünden hbb tv yi kapatmak istemiyorum. Kısaca kanalın saçma sapan uyarısı diyelim, belki kendi kendine gider. ?

Olayı, yukarıda anlaşılır şekilde örnekledim, kanuni alt yapısını anlatan linki paylaştım...

İzin yoksa, uyarı hep çıkar.

* * *

Yerinde olsam o uyarıyı onaylamaz, inat olsun diye de, o platformu izlemezdim. Kimsenin benim televizyonuma çerez koyma hakkı yoktur, ben kendi çerezimi kendim alacak durumdayım... :gul

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Olayı, yukarıda anlaşılır şekilde örnekledim, kanuni alt yapısını anlatan linki paylaştım...

İzin yoksa, uyarı hep çıkar.

* * *

Yerinde olsam o uyarıyı onaylamaz, inat olsun diye de, o platformu izlemezdim. Kimsenin benim televizyonuma çerez koyma hakkı yoktur, ben kendi çerezimi kendim alacak durumdayım... :gul

Aynen ben de inadına kabul etmiyorum. ??

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Neymiş içeriği tv de size ait şahsi bilgi kayıtlı değil ki

Kendook Çevrimdışı

Kendook 

Aktif Üye
28 Nis 2020
60
Abi elbette saygı duyuyorum da gerçekten rahatsız edenin ne olduğunu merak ettim belki onun üzerine faydalı bir tartışma yapabiliriz
Güvenmiyorum. Sebebi bu. İçinde bilgi olsun olmasın farketmez ben vermek istemiyorum. Farklı düşünenler de olabilir elbet. İçeriğini denk gelirsem eğer atarım buraya da.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Abi elbette saygı duyuyorum da gerçekten rahatsız edenin ne olduğunu merak ettim belki onun üzerine faydalı bir tartışma yapabiliriz
Yukarıdaki örneği bu sebeple verdim... Yapılacak yorumlar, eşyanın tabiatına aykırı çünkü.

Güvenmiyorum. Sebebi bu. İçinde bilgi olsun olmasın farketmez ben vermek istemiyorum. Farklı düşünenler de olabilir elbet.
Gmail ile android telefon kullanmıyorsanız, yer/konum açmıyorsanız, türlü çeşit aplikasyon yükleyip izin vermiyorsanız vs vs bence de tv'deki çerez kullanım şekline güvenmeyin. Tam tersi ise, bir kaç kez daha düşünüp araştırın derim. Naçizane.

Farklı düşünmek mi?
:gul

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Güvenmiyorum. Sebebi bu. İçinde bilgi olsun olmasın farketmez ben vermek istemiyorum. Farklı düşünenler de olabilir elbet. İçeriğini denk gelirsem eğer atarım buraya da.
İçeriğini ben biliyorum siz neye ya da kime güvenmiyorsunuz, telefon kullanıyorsanız bunun 10 katı bilgi hem de kişisel bilgi veriyorsunuz Google ya da Apple efendiye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri