Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri

Puretron Çevrimdışı

Puretron 

Yeni Üye
1 Haz 2020
6
39
Neden Su Arıtma Cihazı?

Plastik şişe ve damacanalarda satılan, plastiğin kanserojen etkisine maruz kalan, kapağı açıldıktan sonra bakteri üremesine elverişli bir hale gelen suları tüketmek sizce sağlıklı mı?

Aile bütçesine gereksiz bir yük bindiren, taşıması, atığı ayrı bir dert olan suları kullanmak ekonomik ve pratik mi? Sağlıklı su tüketmek için neden bu kadar masrafa ve zahmete girelim?

En olmadık zamanlarda biten, çabuk bitmesin diye sadece içme suyu olarak kullanılabilen suların yerine çay demlerken, yemek yaparken de kullanabileceğiniz sağlıklı ve kaliteli su kullanmak daha akıllıca değil mi?

En önemlisi de plastiğe maruz kalmış, plastik kokan, plastik tadı veren sağlığımıza geri dönüşsüz zararlar veren damacana-pet sulardan kurtulmak ve ömür boyu temiz, ucuz ve sağlıklı su kullanmak için bir başlangıç yapmanın tam zamanı değil mi?
O halde doğru yerdesiniz!

Bu forumu okuduğunuza göre su arıtma cihazlarını araştırıyor ve belki de bir tane almayı düşünüyorsunuz...

Peki su arıtma cihazı satın alırken nelere dikkat edilmelidir ve iyi bir su arıtma cihazı hangi özelliklere sahip olmalıdır?

- Cihazınızda bulunan filtrelerin ve diğer aparatların NSF sertifikası olmalıdır.

- Ürün garantisi ve teknik servis desteği açısından, cihazı aldığınız firmanın kurumsal bir firma olmasına dikkat edilmedilir.

- Alkali su üretimi için cihazınızda hidrojen oranı yüksek su üreten alkali filtre bulunmalıdır.

- Cihazınızda bulunan su tankının kesinlikle plastik olmamasına, mümkünse çelik tank tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

- Cihazın musluğu paslanmaz krom veya çelik olmalıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Çetin bey forumumuza hoşgeldiniz.Arkadaşlar Çetin beyi ben davet ettim, kendisi puretron firmasının Türkiye distribütörüdür.Kendisinin Dh da çoğu kişiye karşılıksız desteği ve yardımı bulunmuştur.Hayırlısı ile arıtma konusunda ki bu karşılıksız desteği forumumuz da sunmaya başlayacaktır.

Firması adına ; forumumuza özel % indirim , her türlü konuda ,marka bağımsız , çeşitli kaliteli filtreler benzeri konularda bizlere bu desteği forumumuz da da sunacağına eminim? Tekrar hoşgeldiniz Çetin bey.?‍♂️

Son düzenleme:
akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Bu sıralar bende araştırıyorum,15 seneden fazladır tezgah üstü su arıtma cihazı kullanıyorum.Sadece içme ve çay suyu olarak ihtiyacımızı karşıladı.İlk önce tekli cihaz ile başladım,sonra ikili,üçlü cihaz şeklinde devam ettim.Damacanaya veya tezgah altı cihaza geçmeyi düşünüyorum.Damacana ve pet şişelerde suların pek sağlıklı olmadığı söyleniyor.Tezgah altı su arıtma cihazları ise çok çeşitli ve fiyatları cihaza göre değişiyor.Bizim mutfak dolapları az olduğundan evye altını da su arıtma cihazıyla kapatmak istemiyoruz,bakalım ne yapacağız?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
hanımla analaşamıyoruz, evyenin altını bidaha kullanamayacak diye korkuyor :hihi mecbur damacana devam

bilgilendirme için teşekkürler
Çok büyük eksiklik hocam ?, arıtma kolaylık tavsiye ederim.Ben Çetin beyle tanışmadan çok önce aldım 2015 gibi evime aldığım en kıymetli en önemli eşyalarımız arasındadır arıtmamız.Eskiler boşuna dememiş hocam taşıma suyla değirmen dönmez diye?

Açık kasa alırsanız ,kapalı kasanın aksine en az yer kaplar.Tank ı da farklı bir yere koyma şansınız var .Çetin bey ve firması ilk mesajı düzenliyorlar,kendisi fazlasıyla anlatacak , çözüm önerilerini sunacaktır.

Puretron Çevrimdışı

Puretron 

Yeni Üye
1 Haz 2020
6
39
Bu işin bize minimum maliyeti nedir çelik tank vs. :kas
Kireç içmekten ciğerim soldu. :kiskis
güzel NSF belgeli,filtre markaları belli ve alkali bir su üreten cihazın maliyeti 1200-1500 tl arası olacaktır hocam.Tabi daha düşükleride mevcut ama onlarda yerli üretim veya çin menşeili filtreler kullanıyor.herhangi bir belgeye sahip değiller.Ülkemizde bu tarz ürünleri kontrol eden bir kurum olmadığı için isteyen istediği filtrenin üzerine istediği belge logosunu koyabiliyor.:)

Puretron Çevrimdışı

Puretron 

Yeni Üye
1 Haz 2020
6
39
Bu sıralar bende araştırıyorum,15 seneden fazladır tezgah üstü su arıtma cihazı kullanıyorum.Sadece içme ve çay suyu olarak ihtiyacımızı karşıladı.İlk önce tekli cihaz ile başladım,sonra ikili,üçlü cihaz şeklinde devam ettim.Damacanaya veya tezgah altı cihaza geçmeyi düşünüyorum.Damacana ve pet şişelerde suların pek sağlıklı olmadığı söyleniyor.Tezgah altı su arıtma cihazları ise çok çeşitli ve fiyatları cihaza göre değişiyor.Bizim mutfak dolapları az olduğundan evye altını da su arıtma cihazıyla kapatmak istemiyoruz,bakalım ne yapacağız?
Fiyatların farklı olmasının 1. nedeni satıcı firmalar hocam,aynı ürünü 500 tl ye satanda var 2000 tl ye satanda var.bir diğer nedeni ise içinde kullanılan bileşenlerin kalitesi ve markası.
Bu neden den dolayımarka odaklı değilde içinde kullanılan filtrenin,tankın,musluğun vs markasını araştırmak daha önemli.

Puretron Çevrimdışı

Puretron 

Yeni Üye
1 Haz 2020
6
39
Çetin bey forumumuza hoşgeldiniz.Arkadaşlar Çetin beyi ben davet ettim, kendisi puretron firmasının Türkiye distribütörüdür.Kendisinin Dh da çoğu kişiye karşılıksız desteği ve yardımı bulunmuştur.Hayırlısı ile arıtma konusunda ki bu karşılıksız desteği forumumuz da sunmaya başlayacaktır.

Firması adına ; forumumuza özel % indirim , her türlü konuda ,marka bağımsız , çeşitli kaliteli filtreler benzeri konularda bizlere bu desteği forumumuz da da sunacağına eminim? Tekrar hoşgeldiniz Çetin bey.?‍♂️
Merhabalar hocam.çok teşekkür ederim ilginiz ve davetiniz için.tabiki DH de olduğu gibi burdaki forumdada elimizden ne gelirse yapacağız.sadece puretron markası değil,forum üyelerinin kullandığı veya alacağı başka markalar hakkında bilgi arıza vb her türlü soruya içtenlikle cevap vereceğiz.
tekrardan hoşbulduk hocam:)

Puretron Çevrimdışı

Puretron 

Yeni Üye
1 Haz 2020
6
39
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059
işin ucuna para korkun . parasızda sağlık olmuyor
ALLAH' ın vermiş olduğu nimetleri doğru kullanmassak olacağı bu !!

DİKKAT uyarıdır . !!!
videolar ne kadar doğru bilmiyorum ??????

Kanserin Çaresi Alkali Su Olabilir mi? - XXXXXXX Su Arıtma Sistemleri

su arıtma cihazı satan firma doktorun bir tv deki konuşması kullanmış
youtube video yapılmış !!!

diğer videolar

kendin yap video ( filitrelerin kalitesi nedir ? bilmiyorum )
sorunlar vs gibi
bir sürü videolar var bakmakla bitmez .

hangi firmanın bilmiyorum parçasını bulmak durumu ???

Su arıtma arızası

SU ARITMA CİHAZLARINDA 4 YOLLU VANA NEDİR NASIL BAĞLANIR

Su arıtma cihazından az su geliyor. Basınç düşüklüğü. #StayHome

SU ARTMA CİHAZLARININ TANKLARI NE ZAMAN VE NEDEN DEĞİŞİR

Su Arıtma Cihazı Filtresi Nasıl Değiştirilir | Filtre Nasıl Değiştirilir?

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt