Kalite ve Özellik Çokluğu Bakımından En İyi Kombi ?

N Çevrimdışı

NETGOLGO

Yeni Üye
24 Eki 2019
2
46
O.T. yani oda termostatı olmadan kombi kullanmak zor iştir.
-Evden çıkarsın "kombiyi kıs".
-Eve gelirsin "kombiyi arttır".
-Evden çıkarsın "eyvah kombiyi kısmadık".
-Dış hava sıcaklığı artar, ev sıcaklığınız da artar. Siz fark edene kadar gereksiz yakıt tüketimi olur.
-Dış hava sıcaklığı azalır. Üşüyünce evin soğuduğunu anlarsınız. Çünkü kombi ev sıcaklığına bakmaz. Tesisat dönüş suyunun sıcaklığına bakar. Yazın ortasında kombiyi en düşükte bile çalıştırın hemen yanmaya başlar. Oda sıcaklığı kombinin umurunda bile olmaz.
-Tatile gidersiniz kombiyi kapatırsınız. Dönüşte evi ısıtacağım diye 3 gün harıl harıl yakar, kapatarak yaptığınız tasarrufu geri verirsiniz.
O.T. ile düşük evi sıcaklıkta (18C gibi) sabit tutarsınız. Dönüş tarihi geldiğinde ev ısınır ve sıcak bir eve girersiniz.
-Yoğuşmasız kombilerin 60C gibi yüksek ayarda yakılabilmesine olanak sağlayarak üreticilerin de belirttiği gibi verimli yanma sonucu düşük fatura ödersiniz.
-Yoğuşmalı kombilerde, kombi beklemeye alındığında tesisat suyunun bir miktar soğuması sağlanarak yoğuşmanın maksimum olmasını sağlar. Yine düşük fatura ödersiniz.

Termostat bütün bu sorunları giderir.
Günde 1440 kez ev sıcaklığınızı ölçer.
Öğrenme özelliği varsa kombi kaç dakika çalıştığında evin istediğiniz sıcaklığa ulaştığını öğrenir.
Kombiyi bu süre kadar çalıştırır.
Program yaparsınız haftanın 7 günü için bağımsız saatlerde bağımsız sıcaklık değerleri belirlersiniz.
Kış başında programınızı yapar, kış sonuna kadar kombiyi unutursunuz.
Ya da kış boyunca aç-kapa , Azalt -çoğalt uğraşır durursunuz.
teşekkür ederim yanıt için biraz aydınlandım. fakat belirttiğim gibi kiracıyım. termostat pahalı olmamalı. bosch condens 2500w kombi için bosch CR-10 modülasyonlu kablolu termostat almayı planlıyorum.internette 280- 300TL . birde illaki bosch taktırın diyor servis başka marka olurda kombiniz bozulursa garantiye girmez diyor. bosch marka programlanabilir ve kablosuz termostatlar çok pahalı , aklıma en yatan CR-10 oldu. evim 2+1 .günün çoğunu salonda geçireceğiz. diğer odalar zaten yatak odası, termostatı salona, pencerelerden uzak bir yere takmayı düşünüyorum sizce doğru olurmu? cr-10 termostat benim işimi görürmü? kablolu olmasının herhangi bi zararı var mı? farklı marka kullanırsam bu kombimi bozar mı?

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Ben söyleyeyim. Bir üşüyeceksiniz , bir yanacaksınız. Hiç takmayın daha iyi. Termostatdan soğursunuz. ?
Koridora bagladım sorun olursa hemen iptal ederim bi kaç gün aktif bi kac gün kapalı kullanıp gaz miktarını takip edeceğim bakalım suan odalar 19.5 derece arası sadece yatak odası 18 derece bakalım ne olacak

hasanemmii Çevrimdışı

hasanemmii

Yeni Üye
29 Ara 2018
26
56
teşekkür ederim yanıt için biraz aydınlandım. fakat belirttiğim gibi kiracıyım. termostat pahalı olmamalı. bosch condens 2500w kombi için bosch CR-10 modülasyonlu kablolu termostat almayı planlıyorum.internette 280- 300TL . birde illaki bosch taktırın diyor servis başka marka olurda kombiniz bozulursa garantiye girmez diyor. bosch marka programlanabilir ve kablosuz termostatlar çok pahalı , aklıma en yatan CR-10 oldu. evim 2+1 .günün çoğunu salonda geçireceğiz. diğer odalar zaten yatak odası, termostatı salona, pencerelerden uzak bir yere takmayı düşünüyorum sizce doğru olurmu? cr-10 termostat benim işimi görürmü? kablolu olmasının herhangi bi zararı var mı? farklı marka kullanırsam bu kombimi bozar mı?
Modülasyonlu ot ler her kombiye uymaz. Öncelikle uyumlu olduğunu teyit ettirin..
Eğer on/off OT alrsanız ev değiştirdiğinizde alır gidersiniz.
Kablolu olmasının bir sakıncası yok.
Uyumlu ise kombinize zarar vermez.
Uyumsuz ise de zarar vermez. Sadece çalışmaz.

hasanemmii Çevrimdışı

hasanemmii

Yeni Üye
29 Ara 2018
26
56
Hasan öğretmenim size nasil ulasabilirim
Emekli olduğum için bu yıl Ankara'ya dönüşüm gecikti. Üstüne korona da tepe yapınca, dönüşü Kasım sonuna erteledim. Bulunduğum yerde internet sıkıntısı da olduğundan mesajınızı yeni gördüm. Nasıl yardımcı olabilirim? Özel mesaj yazın isterseniz. Bu sayfayı takip edenleri rahatsız etmeyelim.

B Çevrimdışı

Bdogan

Yeni Üye
20 Eki 2020
2
38
Emekli olduğum için bu yıl Ankara'ya dönüşüm gecikti. Üstüne korona da tepe yapınca, dönüşü Kasım sonuna erteledim. Bulunduğum yerde internet sıkıntısı da olduğundan mesajınızı yeni gördüm. Nasıl yardımcı olabilirim? Özel mesaj yazın isterseniz. Bu sayfayı takip edenleri rahatsız etmeyelim.
hasanemmii hasanemmii,
forum sakinlerden özür diliyorum ama özelden nasil mesaj yazılır bilmiyorum.oda termostat hakkında yardımınıza ihtiyacım var.size ulaşabileceğim bir telefon numarası var mi rahatsız etmezsem eger.siz özelden ulaşırsanız çok memnun olurum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam hoşgeldiniz tekrardan.Santek ile geçtiğimiz hafta yollarımız ayrıldı biliyorsunuz , üzülerek te olsa bunu yapmak zorundaydım servisin yüzünden ☹️ Önemli olan gönüller bir olsun ,sizler nasılsınız iyisiniz inş hocam? Sağlıcakla...

hasanemmii Çevrimdışı

hasanemmii

Yeni Üye
29 Ara 2018
26
56
Hocam hoşgeldiniz tekrardan.Santek ile geçtiğimiz hafta yollarımız ayrıldı biliyorsunuz , üzülerek te olsa bunu yapmak zorundaydım servisin yüzünden ☹️ Önemli olan gönüller bir olsun ,sizler nasılsınız iyisiniz inş hocam? Sağlıcakla...
Sorun değil Mert. Gönüller bir olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri