Kablosuz Görüntü Aktarım Cihazı Tavsiye?

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Merhaba
Pc ile TV arasına 10m hdmi kablo çektim bu şekilde TV de görüntü alıyorum, kalite olarak gayet iyi hiçbir sıkıntı yok yanlız kablosuz görüntü aktarımı yapan cihazlar var biliyorsunuz bunlardan alsak aynı kalitede görüntü alabilir miyiz?
Kablosuz Görüntü cihazları kullanıcı yorumlarına bakıyorum memnun olanlar olduğu gibi görüntüde çizgilenme, donma, kayma, gecikme vs sorunları olanlarda az değil açıkçası tereddüt içinde kaldım hdmi kablo iade edip bu cihazlardan birini almalıyım yoksa böyle devam mı?

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
hocam smart tv niz varsa kablosuz cihaza gerek kalmayabilir. Amacınız nedir mesela. tv den film izlemek mi?
vuze işinizi görebilir. ben vuze ile bilgisayarıma torrent ten filmler indiriyorum. smart tv mi vuze görüyor. vestel marka smart tv me bu filmleri altyazıları ile birlikte açınca bilgisayarımı flash bellek gibi görüyor. Direk olarak bilgisayarımdaki filmleri görüntüleyip altayazılı olarak izleyebiliyorum mesela.

bilgisayarınız ve smart tv niz aynı wifi ağında olmak zorunda.

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33

hocam smart tv niz varsa kablosuz cihaza gerek kalmayabilir. Amacınız nedir mesela. tv den film izlemek mi?
vuze işinizi görebilir. ben vuze ile bilgisayarıma torrent ten filmler indiriyorum. smart tv mi vuze görüyor. vestel marka smart tv me bu filmleri altyazıları ile birlikte açınca bilgisayarımı flash bellek gibi görüyor. Direk olarak bilgisayarımdaki filmleri görüntüleyip altayazılı olarak izleyebiliyorum mesela.

bilgisayarınız ve smart tv niz aynı wifi ağında olmak zorunda.
SmartTv yok normal manuel 32 inç Regal kullanıyorum Smart olsa zaten bu arayış içerisine girer miyim?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mesafe uzak ise hdmi extender kullanmanı öneririm
Arası 10 m yok

S Çevrimdışı

sertokus

Yeni Üye
18 Şub 2018
44
bir chromecast tarzı bir donanım sipariş edin. (hdmi vardır büyük ihtimal). İşinize gelmez ise iade edersiniz. İyi sitelerden alırsanız sıkıntı yaşamazsınız iadede

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Kablosuz Görüntü cihazları kullanıcı yorumlarına bakıyorum memnun olanlar olduğu gibi görüntüde çizgilenme, donma, kayma, gecikme vs sorunları olanlarda az değil açıkçası tereddüt içinde kaldım hdmi kablo iade edip bu cihazlardan birini almalıyım yoksa böyle devam mı?
Bence "devam" ,sonra pişman olmayasın sevgili K Kormac :)
Bendekide 5 metre kablo,birde duvar dibinden önceden yere yaptığım kabloluğun içinden geçirdim,test için uydu alıcılarını büyük ekranda deniyorum,hatta 5 m usb uzatma kablosuda yanında gidiyor,o da tv yazılımı için :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yani?
Kablosuz Görüntü bişeye yaramaz mı diyorsun?
Yarar mutlaka da,ne bileyim,kesin görüntüde sorun çıkartır bir süre sonra,üstelik koblosuz olduğundan alıcı-verici durumuda var,hertürlü etrafımızı kapsıyor ama bari evin içinde olmasın derim nacizane,tabii benim fikrim bu yöndedir,ama ben olsam almam böyle bir aleti,varsın kablolu olsun (tabii bana göre :) )

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Merhaba yukardaki chromecast ürünü aldım bağlandığında bu şekilde bir hata alıyorum sadece telefonun ana sayfasını gösteriyor başka bişey yok uyumsuzluk nerde?

_20191209_140750.jpg

K Çevrimdışı

Kormac

Aktif Üye
29 Kas 2019
63
33
Üründe HDCP yok. Yani Netflix gibi telif hakkına tabi servisleri yansıtamazsınız.
Telif hakkı ile ilgili bir hataymış evet, ingilizce forumlarda araştırdığıma göre hdmi splitter ile bu sorun çözülüyormuş galiba ama o da ayrıca 50-60 lira hiç gerek yok iade edip hdmi kablo ile devam edeceğim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Telif hakkı ile ilgili bir hataymış evet, ingilizce forumlarda araştırdığıma göre hdmi splitter ile bu sorun çözülüyormuş galiba ama o da ayrıca 50-60 lira hiç gerek yok iade edip hdmi kablo ile devam edeceğim

HDMI splitter ile çözüleceğine de pek ihtimal vermiyorum ama olabilir.
Orjinal Google Chromecast veya Anycast ne kadar ki? :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri