Kablosuz Adaptör bağlı değil! sorunu

F Çevrimdışı

fkomaralp

Yeni Üye
26 Eyl 2021
7
34
Merhaba, Beko B6-LEG-6B Akıllı led tv'ye sahibim. Televizyon yakın zaman önceye kadar kablosuz bağlantı kuruyordu. Fakat, durup dururken başka hiçbir yerinde sıkıntı olmadığı halde, televizyon "Kablosuz Adaptör bağlı değil!" hatası vermeye başladı. Televizyon ile kablolu bağlantı kurabiliyorum. Bir tecrübesi bulunan arkadaşlar bilgi verebilir mi?

Fabrika Ayarlarına döndürdüm, güncel yazılım yükledim, sorun hala devam ediyor.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fkomaralp

Yeni Üye
26 Eyl 2021
7
34
Televizyon direkt olarak, hiçbir modem wi-fi sinyalini görmüyor. Modem ayarlarının sıfırlanmasının televizyona nasıl bir etkisi olabilir?

F Çevrimdışı

fkomaralp

Yeni Üye
26 Eyl 2021
7
34
PHOTO_20210926_121618.jpg

Sorunu galiba buldum. Anakart'a USB üzerinden bağlı LG innotek adında bir wi-fi adaptör varmış. Test amaçlı bilgisayara taktım, bilgisayar hiçbir tepki vermedi. Wi-Fi adaptör bozulmuş olmalı. O değil de en tuhafıma giden olay toplama bilgisayar gibi televizyon toplamışlar. Belki birilerine lâzım olur. İnternette uygun model numarası ile kartlar var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O değil de en tuhafıma giden olay toplama bilgisayar gibi televizyon toplamışlar.
Olması gereken o zaten.
LG TV'de açsanız mantık aynı olacak.
Ayrıca o TV'nin de anakartı aslında bir bilgisayar.
Sadece tasarım ve mühendislik farklı.
Wi-fi aynı wifi sonuçta.
Sata disk takılabilen uydu alıcıları da var ona bakarsanız.
Onlar da Linux çalıştırıyor. :kiskis

F Çevrimdışı

fkomaralp

Yeni Üye
26 Eyl 2021
7
34
Tuhaf geldi bana. Bir yandan iyiledim, "şimdi bu bozuksa tüm anakartı değiştirmek yerine sadece adaptörü değiştiririm". Bir diğer yandan da kötüledim "anakart'a dahil olsaydı aynı mühendislik ile üretileceğinden, anakart da sorun çıkmadığına göre onda da çıkmazdı". Anakart bilmem kimin, adaptör LG marka. Panel samsung. Ben bu ürüne "bakın bu televizyonu biz yaptık, adı da beko" demeye utanırım. Adamlar televizyon içinde Youtube'u swf ile çalıştırıyorlar. Bu ne biçim mühendislikliktir. Bunu bir de 3k ya satıyorlar. İlericilik yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tuhaf geldi bana. Bir yandan iyiledim, "şimdi bu bozuksa tüm anakartı değiştirmek yerine sadece adaptörü değiştiririm". Bir diğer yandan da kötüledim "anakart'a dahil olsaydı aynı mühendislik ile üretileceğinden, anakart da sorun çıkmadığına göre onda da çıkmazdı". Anakart bilmem kimin, adaptör LG marka. Panel samsung. Ben bu ürüne "bakın bu televizyonu biz yaptık, adı da beko" demeye utanırım. Adamlar televizyon içinde Youtube'u swf ile çalıştırıyorlar. Bu ne biçim mühendislikliktir. Bunu bir de 3k ya satıyorlar. İlericilik yok.
Onu bizim firmalardan bekleme. Ar-ge yapmak daha pahalı çünkü.
LG, Samsung panel de üretiyor, işlemci de üretiyor, pil de üretiyor.
YouTube Flash player'ı terk edeli çok oldu. HTML5 ile çalışıyor onlar.
H264, H265 ile çalışıyor. Şimdiler de AV1 CODEC de mevcut.

LG'de Samsung'da dişe dokunur ürün 3K'dan daha fazla.
En iyi smart harici cihazdır. Bilgisayar ve Android kutudur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
PHOTO_20210926_121618.jpg

Sorunu galiba buldum. Anakart'a USB üzerinden bağlı LG innotek adında bir wi-fi adaptör varmış. Test amaçlı bilgisayara taktım, bilgisayar hiçbir tepki vermedi. Wi-Fi adaptör bozulmuş olmalı. O değil de en tuhafıma giden olay toplama bilgisayar gibi televizyon toplamışlar. Belki birilerine lâzım olur. İnternette uygun model numarası ile kartlar var.
Bunu da gördüm ya ,firmaya mail atıp ,toplama tv var mı diye sorasım geliyor :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt