JVC uhd TV WiFi sorunu

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39
Arkadaşlar merhaba. Bugün WiFi bağlantısını görüyor şifreyi girmeme rağmen bağlantı sağlayamıyorum. Fabrika ayarlarına çevirdim yinede olmadı.Birde bu TV ful yazılım yükleyebilen var mı.Bir türlü beceremedim.Saygılarımla

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Güncelleme varsa onu yüklemeyi deneyin.

Şifreleme türünden veya wi-fi bandından kaynaklı sorun olabilir.

TV'nin bulunduğu yerde sinyal kuvveti nasıl?

Full yazılım FAT32 olarak biçimlendirilmiş USB'ye zip içindeki dosyalar atılır. (Sadece yazılım dosyaları olacak USB'de)

TV'nin fişi çekilir, USB bellek TV'ye takılır.

Kumandadan OK tuşuna basılı tutulur, TV fişe takılır. Işık hızlı yanıp sönmeye başlayınca yazılım yüklenmeye başlar.

Full install ile Core Update farklıdır. Core update'i full yöntemi ile kurmaya çalışmayın. TV açılmaz.

Full install ürünü fabrika çıkışlı gibi yapar, ayarlarınız ve kanal listeniz sıfırlanır.

Full yazılım atmadan önce USB'ye kanal listenizi yedeklemenizi tavsiye ederim.

(FAT32 olması lazım yine yedekleme için.)

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39
Mb130 en son güncellemeyi yükledim. Şu anda 5 dişin 4 dişi çekiyor. Ful yazılım yüklemeye esnasında dediğiniz yönergeleri uyguluyorum. Ancak yazılım versiyonu değişmiyor. Yardımlarınız için tşk ederim

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
eger evde wifi kullanan cok alet varsa ve modem baglanti sinirina sahipse baglanma sorunu da yaasayabilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Jeopol' Alıntı:
eger evde wifi kullanan cok alet varsa ve modem baglanti sinirina sahipse baglanma sorunu da yaasayabilirsiniz.

Öyle bir ihtimal de var tabi.
Genelde varsayılan ayar yüksek tutulur. O kadar cihaz bağlandığını zannetmiyorum. :jeo:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
rommy6719' Alıntı:
Mb130 en son güncellemeyi yükledim. Şu anda 5 dişin 4 dişi çekiyor. Ful yazılım yüklemeye esnasında dediğiniz yönergeleri uyguluyorum. Ancak yazılım versiyonu değişmiyor. Yardımlarınız için tşk ederim

Yüklediğiniz güncelleme FULL yazılım değil mi? Core update o yöntemle yüklenmez gerçi ama. :alala:

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Modem arayüzüne bağlanıp geçit kurmaya yada ağ geçidi gibi bir opsiyon var ise onları kullanabilirsiniz.

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39
Cvp: JVC uhd TV WiFi sorunu

Umut Barış' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:

Yüklediğiniz güncelleme FULL yazılım değil mi? Core update o yöntemle yüklenmez gerçi ama. :alala:
Kullandığım yazılım çekirdek sürümü. Adem abi full yazılımı yükledi. Dediğiniz önergeleri uyguladım. Ancak full yazılımı bir türlü yükleyemedim. Netflix ve YouTube bazen açıldı bazen açılmadı. İnternette sıkıntım kalmadı ancak online video oynatma sorunu hala var. 
Pazartesi günü servisi çağıracağınız. Jvc TV full sürüm yükleyebilen var ise direkt mesaj yada 5078292189 dan ulaşabilirse sevinirim  Saygılarımla

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

rommy6719' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Kullandığım yazılım çekirdek sürümü. Adem abi full yazılımı yükledi. Dediğiniz önergeleri uyguladım. Ancak full yazılımı bir türlü yükleyemedim. Netflix ve YouTube bazen açıldı bazen açılmadı. İnternette sıkıntım kalmadı ancak online video oynatma sorunu hala var. 
Pazartesi günü servisi çağıracağınız. Jvc TV full sürüm yükleyebilen var ise direkt mesaj yada 5078292189 dan ulaşabilirse sevinirim  Saygılarımla

Defalarca yazdım bir kere daha yazayım. Full yöntemi ile çekirdek yazılım yüklenebilir ve hiç bir sorun olmaz. Farklı bilgiler olabiliyor farklı düşüncelere göre, Siz beni dinleyiniz bir kere daha belirteyim full yöntemi ile de çekirdek yazılım yüklenebilir.

Sizin mevcut sürümünüz nedir şu an? 
Elinizde full yazılım var mı?
Benden mi temin ettiniz?
Flash belleğinizde sorun var mı?

Bu soruların cevaplarına göre telefon ile de görüşelim, telde canlı canlı adım adım ilerleyelim :ok:

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:

Defalarca yazdım bir kere daha yazayım. Full yöntemi ile çekirdek yazılım yüklenebilir ve hiç bir sorun olmaz. Farklı bilgiler olabiliyor farklı düşüncelere göre, Siz beni dinleyiniz bir kere daha belirteyim full yöntemi ile de çekirdek yazılım yüklenebilir.

Benden mi temin ettiniz?

Bu soruların cevaplarına göre telefon ile de görüşelim, telde canlı canlı adım adım ilerleyelim :ok:

Teşekkür ederim Adem abi.
V.3.47.11.0 çekirdek sürümü mevcut 
Full yazılımı siz göndermişti iz. Jvc nin orijinal sürümüydü.
Ürünün seri numarası:7938754700702
Flash bellekte sıkıntı görmedim abi. 
Müsait olursanız akşam rahatsız ederim. Saygılarımla

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

rommy6719' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Benden mi temin ettiniz?

da deneyiniz. Olmazsa yarın ararım sizi nasipse.

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:

da deneyiniz. Olmazsa yarın ararım sizi nasipse.
Denedim abi ancak olmadı yazılım değişmedi

Geri
Üst Alt