Jvc 49vu73t smart tv sertifika sorunları

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
Arkadaşlar bende ve kardeşimde bim de aldığımız Jvc 49vu73t tv var.
Ben smart tv özellikleri kullanırken kardeşim smart tv özellikleri ni 1 aydır kullanamıyorum dedi.
Bende evine gittim tv yi inceledim.
smart tv de yotube da ilk açılırken sertifika hatası veriyor başlıyor fakat hiç bir videoyu oynatmıyor.
browser da da aynı sertifika hatası veriyor çalışmıyor.
vewd app store da girereken sertifika sorunu veriyor program açılıyor fakat içerindeki uygulamaların hiç birini çalıştırmıyor.
Tv nin üzerinde orjinal yazılım vardı. 3.62.7.0 çekirdek yazılım yükledim yine aynı. fabrika ayarlarına döndüm yine aynı.

img_25881-jpg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar bende ve kardeşimde bim de aldığımız Jvc 49vu73t tv var.
Ben smart tv özellikleri kullanırken kardeşim smart tv özellikleri ni 1 aydır kullanamıyorum dedi.
Bende evine gittim tv yi inceledim.
smart tv de yotube da ilk açılırken sertifika hatası veriyor başlıyor fakat hiç bir videoyu oynatmıyor.
browser da da aynı sertifika hatası veriyor çalışmıyor.
vewd app store da girereken sertifika sorunu veriyor program açılıyor fakat içerindeki uygulamaların hiç birini çalıştırmıyor.
Tv nin üzerinde orjinal yazılım vardı. 3.62.7.0 çekirdek yazılım yükledim yine aynı. fabrika ayarlarına döndüm yine aynı.

Ekli dosyayı görüntüle 1064

Selamlar;

Seri verirmisiniz rica etsem :ok

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
A Ado hocam serino
7938753 700737

Elimde daha önce vermiş olduğunuz.
27938753_MB130_JVC_TURKIYE_YODA_V34762_SVN_251722.xls

Full yazılım var bunuda yükledim fakat düzelmedi. Aynı sorunlar var.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
R rotasmmm TV'nin tarih ve saat ayarları doğru mu? Bilgisayarlarda bu ayar yanlış olduğunda WEB'e girilemiyordu çünkü. Belki öyle birşey olabilir. :alala

Umut çok enteresanbir yerden çıkacak ama sanki tv ile ilgili olmayack gibi bir his var içimde :kiskis

Düşündüm biraz ama ben mantıklı bir çözüm yolu bulamadım o nedenle fabrikaya danışalım bakalım yarın :alala

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
vestel.tvstore.opera.com adresini pc ile dene iss sansürüne denk gelmiş olabilirsin... SOLNet fiber açıyor... dns değiştir 1.1.1.1,1.0.0.1

R Çevrimdışı

rotasmmm

Yeni Üye
3 Şub 2018
46
Kardeşim d-smart internet kullanıyor dns e modemden baktım 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 dü tv ye de aynı dns yi girdim. Fakat hala sertifika sorunu veriyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
DNS nin Lisans veya Sertifika ile hiç bir alakası yoktur Beyler!

Tesçilli veya Patentli v.s bir ürün ki bu bahsettiğiniz de böyle uygulamalar dır,herif de malını beleşe vermiyor
bu kadar basit işte:hoba1
örneğin HDMI port da böyledir patentli üründür ve kullanımı da lisansa tabidir!
lisans bedeli ödemeyen(Çin liler örneğin) o zaman bu prta "HD out" filan diyor:haha
abi Çin li bu yaw ne lisansı heriflerin herşeyi korsan!

"NetFlix" bunu en sert uygulayan firma dır!
Bu sistemi verecek olan gider anlaşır ister 480p lisansı alır ister 1080p alır veya 2160p de alır/alabilir
bir bedeli vede süresi vardır bunun!

YouTube de MARKA bir üründür ve kullanımı bir şekilde ücretli dir! verirsin parasını süresi kadar sana bunu verir!
Lisans süresi biter uzatırsın devam eder ödeme yapmazsın lisansın iptal olur örneğin benim kullandığım Tosh paneller
hep böyleydi ve kısa süreli lisans alıyordu Tosh bunlar için!

Ancak bir de bütün bu işleri illegal aşan Çin liler de vardır(size sattıkları bazı ürünler için) zaten herşeyi Çin li üretiyor
HW kısmı onlara ait SW kısmı ise değişiyor ancak bu olayın SW ile de alakası yoktur,içerik açılmıyorsa veya düşük
çöz. de açılıyorsa bilin ki Lisans sorunu vardır+

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Kardeşim d-smart internet kullanıyor dns e modemden baktım 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 dü tv ye de aynı dns yi girdim. Fakat hala sertifika sorunu veriyor.
D-Smart da Modemi resetleyince aldığı WAN IP adresi değişiyormu, sabitmi kalıyor. kontrol edermisiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt