James Donkey 240GB 3D Nand 2.5" 560MB-500MB/sn SSD Disk

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hız olarak memnun eder ama dayanıklılık konusunda aşırı bir beklentiye girmeyin derim.
Türkiye'de İncehesap distribütörü sanırım. Arıza durumunda bire bir değişim yapıyorlar diye biliyorum.

Uygun fiyatlı olarak Crucial BX500 modeline bakabilirsiniz.

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
960gb olanını kullanıyorum, oyun ssd olarak, yaklaşık 6 ay oldu, sorun sıkıntı yada yavaşlama yok...

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hız olarak memnun eder ama dayanıklılık konusunda aşırı bir beklentiye girmeyin derim.
Türkiye'de İncehesap distribütörü sanırım. Arıza durumunda bire bir değişim yapıyorlar diye biliyorum.

Uygun fiyatlı olarak Crucial BX500 modeline bakabilirsiniz.
Galiba sadece dayanıklılıktan dolayı Crucial tavsiye ettin hocam , James Donkey malzeme kalitesi olarak mı iyi değil , gerçi 3 yıl bire bir değişim diyor ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Umut Barış Umut Barış hocam birde ben bu ssd yi masa üstü pc hızlansın diye alıyorum , masa üstünün 1 tb kendi harddiski var zaten , ssd yi sadece windows kurmak için alacağım , hdd yide sadece hafıza depo olarak kullanacağım. Şimdi bu hız olayı ssd kapasitesi arttıkça daha mı iyi olur , yada 120gb alsam yeterli olur mu ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış hocam birde ben bu ssd yi masa üstü pc hızlansın diye alıyorum , masa üstünün 1 tb kendi harddiski var zaten , ssd yi sadece windows kurmak için alacağım , hdd yide sadece hafıza depo olarak kullanacağım. Şimdi bu hız olayı ssd kapasitesi arttıkça daha mı iyi olur , yada 120gb alsam yeterli olur mu ?

Hız olayı öncelikle SSD ve işlemcinizle ilgili.
Ben Core İ3 4005U'ya 860 EVO taktım, önceki kullandığım ADATA SU650'den fazla fark hissetmemiştim.

Ben James Donkey'i önermiyorum. Sorun yaşamayabilirsiniz de tabi. Tercih sizin.
Ucuz ve hızlı olması nedeniyle konuşulan bir SSD.

SSD konusunda DRAM olmasına ve ömür yönünden iyi olmasına dikkat edin.
IOPS değerlerine bakarak alın derim. Hız konusunda hepsi aynı şeyleri iddia eder.

The_SreT The_SreT IOPS değerinde de rastgele erişim hızlarına bakın, sıralı değerler hepsinde yüksek olur genelde.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
WD WDS120G2G0A 120 GB 2.5" SATA 3 SSD 172,47 TL yerine 148,65 TL

Bu ürün nasıl arkadaşlar , satıcı işe giderken yolumun üstünde dükkanı gidip dükkandan alma imkanımda var ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
WD WDS120G2G0A 120 GB 2.5" SATA 3 SSD 172,47 TL yerine 148,65 TL

Bu ürün nasıl arkadaşlar , satıcı işe giderken yolumun üstünde dükkanı gidip dükkandan alma imkanımda var ?

Blue olsa neyse ama Green daha yavaş benim bildiğim.

Bence bunu alın, satıcıya kefil değilim ama. :sirit

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Merhaba,

Dell bilgisayarım çok yavaşladı, uyumlu bir SSD alıp takmak istiyorum. 120 veya 240 yetecektir, internet uzaktan eğitim film vs için kullanılıyor..

Özellikleri: Dell Inspiron 3567, Intel Core i5-7200U CPU @2.5GHz 2.7 GHz 4.0 GB Ram

CD kısmına takabilirim ek aparat alarak, mevcut harddisk yedekleme olarak durabilir içerisinde. (CD kısmına takmak performansı etkiler mi?)

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
iş yerindeki bilgisayarda 120 gb ssd vardı.Programlar Windows 10 güncellemesi derken diskte yer kalmadı.Bizde satın almaya yazı yazdık.Teknik şartname istediler bende alel acele iyisi olsun dedim buldum bir tane yazdım.O gene samsung evo muymuş neymiş.256 lık 500 küsür liraymış Pahalı gelince Longline diye bir marka almışlar .Yerli üretim sözde toplama yani.Ama gel gelelim 4 tane alındı hiç biri vaad ettiği hıza ulaşamadı.Denetleyen yokki adam üzerine yazmış 560 mb /sn yersen tabi.

IMG-20200805-WA0004.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
iş yerindeki bilgisayarda 120 gb ssd vardı.Programlar Windows 10 güncellemesi derken diskte yer kalmadı.Bizde satın almaya yazı yazdık.Teknik şartname istediler bende alel acele iyisi olsun dedim buldum bir tane yazdım.O gene samsung evo muymuş neymiş.256 lık 500 küsür liraymış Pahalı gelince Longline diye bir marka almışlar .Yerli üretim sözde toplama yani.Ama gel gelelim 4 tane alındı hiç biri vaad ettiği hıza ulaşamadı.Denetleyen yokki adam üzerine yazmış 560 mb /sn yersen tabi.

IMG-20200805-WA0004.jpg

Önemli olan IOPS değeri.
IOPS kısmına alıp, verdiği değerleri kıyaslayın derim.
Tabi üretici belirtme zahmetinde bulunmuşsa.
Longline yerli bir marka değil diye biliyorum bu arada ama?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt