istiklal marşının kabulü

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,649
59
332184284_231042216047765_7458534071554822885_n.jpg

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Daha saltanat kaldırılmadan, Cumhuriyetimiz ilan edilmeden, Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi 'de İstiklal Marşımız kabul edilmiştir. İstiklal marşının kendisi bu gün de her vatandaşın okuyup anladığı gibi o gün konuşulmakta olan binlerce yıldır konuştuğumuz türkçedir.
Kabulündeki o günün çoşkusu gibi 101. yıl dönümü de kutlu olsun. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve şehitlerimizin, ahirete göç eden gazilerimizin ruhları şad olsun.

Bakalım bunu görüp hatırlayan kaç kişi aramızdan çıkacak.

As.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet ben de doğmamıştım. Ama o hala yerinde duruyor. O kadar çok ipucu verildiki...
Bakalım bunu görüp hatırlayan kaç kişi aramızdan çıkacak.
Aslında foto koyup " Bakalım bunu görüp hatırlayan kaç kişi aramızdan çıkacak." yerine ," Gençler bakın,fotoğrafta gördüğünüz gibi .... " diyerek kısa ve öz anlatım yapsan bence çok süper olurdu sevgili A Alperentoy , benim sormaktaki amacım senin bu fotoyu anlatman idi ,yani ben sorunca sen de anlatırsın diye düşündüm,böylece bilmeyenler de okurlardı :)

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Aslında foto koyup " Bakalım bunu görüp hatırlayan kaç kişi aramızdan çıkacak." yerine ," Gençler bakın,fotoğrafta gördüğünüz gibi .... " diyerek kısa ve öz anlatım yapsan bence çok süper olurdu sevgili A Alperentoy , benim sormaktaki amacım senin bu fotoyu anlatman idi ,yani ben sorunca sen de anlatırsın diye düşündüm,böylece bilmeyenler de okurlardı :)
18 Mart 1920'de işgalden iki gün sonra İstanbuldaki meclisin kendini fesh etmesiyle, bir ay gibi kısa bir sürede 23 Nisan 1920 de yeniden seçimler yapılarak Ankarada tekrar açılıp kaldığı yerden kesintisiz hizmetlerine devam eden Büyük Türk Milleti'nin temsilcisi meclisimize açılışında duvarına asılan sancaktır. Halen asıldığı yerde durmaktadır.

Tüm geçmişlerimizin ruhlarını şad olsun.

Lütfen konu ile ilgili geniş açıklama ve görseller için (web için biletler benden) müzeyi linkinden ziyaret ediniz....

Bu da ilk binaya çekilen bayrağımız.

Bayrak2032.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt