istanbul kadıköy'de CRT monitör tamiri..

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
elimde çok güzel bir samsung 1100DF mönitör var. ekran gidip geliyor. uzun süredir atıl durumda köşede duruyor. bunu tamir ettireyim diyorum zira sıradan bir CRT monitör değil bu. değerlendiririm yine evde.

var mı bunu tamir edebilecek birileri acaba?

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Eski tüplü tv tamiri yapan yerlerin tamir edebilmesi gerekir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vga soket arızası mevcut monitör vidalarını açıp vga kablosunu söküp kabloyu götürüp aşağıdaki ürünü alın
renklerine uygun lehimlenip sıcak silikon sıkılıp kapak kapanacak. yada monitörü götürün basit arıza

HTB1vcnpGXXXXXahaXXXq6xXFXXX5.jpg_.webp

Moderatör tarafında düzenlendi:

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Vga soket arızası mevcut monitör vidalarını açıp vga kablosunu söküp kabloyu götürüp aşağıdaki ürünü alın
renklerine uygun lehimlenip sıcak silikon sıkılıp kapak kapanacak. yada monitörü götürün basit arıza

HTB1vcnpGXXXXXahaXXXq6xXFXXX5.jpg_.webp
Yok vga girişinden değil, görüntü gelip giderken içerden seste geliyor. Güç devresi olabilir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Crt monitörlerde vga girişi kaynaklı gelip gitme sorunu sık olduğu için yazdım.
Farklı bir arıza varsa uğraşmayın ikinci el letgo vs 50-100 arası crt monitörler var.

TV Tamiri Kadıköy, Gökçen Elektronik İletişim 90 216 337 82 82 – 90 533 724 51 10

Moderatör tarafında düzenlendi:

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Crt monitörlerde vga girişi kaynaklı gelip gitme sorunu sık olduğu için yazdım.
Farklı bir arıza varsa uğraşmayın ikinci el letgo vs 50-100 arası crt monitörler var.

TV Tamiri Kadıköy, Gökçen Elektronik İletişim 90 216 337 82 82 – 90 533 724 51 10
Crt monitöre ihtiyacım yok, bu monitör oldukça profesyonel bir cihaz o yüzden tamir ettirmek istedim.

Telefon bilgisi için teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Crt monitöre ihtiyacım yok, bu monitör oldukça profesyonel bir cihaz o yüzden tamir ettirmek istedim.

Telefon bilgisi için teşekkür ederim.
Biliyorum 21 inç 75Hz max 85Hz çözünürlük alınabilir görüntü kalitesi iyi olan bir monitör.
Kadıköydeki bir servisin numarasını ondan verdim bakarlarmı orasını bilmem ustalar fazla uğraşmak istemiyorlar
crt monitörlerle zaman kaybı getirisi az oluyor usta yapıyor müşteri gelip almıyor yada fiyat çok diyor önceden fiyat verilmeiği durumda oluyor mecburi tamiri yapılmış oluyor ödemesi bukadar dedimi usta müşteri kalsın diyor

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Ekran sana sellektor yapıyor, bırak gayrı gideyim ben diye ?marka model arattım da tost makinesi gibi bir monitor çıktı karşıma. Ne kadar profesyonel olursa olsun çok eski zaman profesörü bana göre. Kesinlikle uğraşılmaz ama tabi zevk meselesi. Eskisi ile ugrasilacak en güzel elektronik cihaz eski ses sistemleri bana göre. Umarım tamirci bulursunuz ama o monitörün yeri eni sonu bir depo ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Horizantel Osilatör sürücü Transistör kısadevre olabilir zira CRT grubunda en çok arıza yapan yerler Yatay açma yani Horizantel hattında olur. Üzerinden geçen akım yüksektir. Fazla sıcaklığın etkisi ile bacakta soğuk lehim, spark kaynaklı kısadevre gibi durumlarla karşılaşılma olasılığı yüksek.

Ben de kurtarılırsa mutlaka değerlendirilmesi gerektiği görüşündeyim fikrinize sağlık.

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Horizantel Osilatör sürücü Transistör kısadevre olabilir zira CRT grubunda en çok arıza yapan yerler Yatay açma yani Horizantel hattında olur. Üzerinden geçen akım yüksektir. Fazla sıcaklığın etkisi ile bacakta soğuk lehim, spark kaynaklı kısadevre gibi durumlarla karşılaşılma olasılığı yüksek.

Ben de kurtarılırsa mutlaka değerlendirilmesi gerektiği görüşündeyim fikrinize sağlık.

Kurtarmayı deneyeceğim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Büyük ihtimalle soğuk lehimdir ,o durumda iken yanlarına hafif vur bakalım,görüntü gelecek mi ,gelirse soğuk lehim var,tabii benim şahsi düşüncemdir belirteyim ,hatta vga kablosunun takılı olduğu kısımdan da oyna bakalım.

Geri
Üst Alt