İSKİ su basıncını bilerek düşürüyor mu?

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
evet tesisatta da olabilir ama düşük ihtimal. bende olabilir diye tesisata baktirdim sorun cikmadi. kombiye giden borulari yeniledim bir sorun yok. netten bakayim dedim cogu kişi sikayet etmiş sorun belediye kaynakli

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bu sadece İstanbul'a özgü bir durum değil.
Bize Samsun'da 300 TL su faturası geldi. :hihi
200'ü geçtiğimizi hatırlamıyorum bile su faturasında.
Ki evdeki düzen de öyle pek değişmedi açıkçası.
Herkes evde olsa, tüketim arttı derim eyvallah ama, hafta içi işe gidiyor bizim ahali. :kiskis
Samsunda ilçelerine göre daha pahalı...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sanırım virüs dolayısı ile olabilir bu işlem ,tabii böyle yapılıyorsa :)
Bizde hidrofor olduğundan anlamıyoruz olayı ama yarın unutmazsam arkadaşlara ,hatta ablama sorayım bakayım İzmirde nasılmış bu durum ,gerçi öyle olsa çoktaaan basına düşmüştü konu :)
Ancak su saatimiz eskisi gibi okunmadığından farklı ödüyoruz,herkes gibi.dün 10 tl ödediğimize bu gün 15 tl veya 20 tl ödüyoruz mesela.
İski konusunda haber yapılmıştı sular kesik ,tankerle su taşınıyor diye ,ama arka planda çamaşır makinasında çamaşır yıkanıyordu :kiskis
Neyse sustum :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
istanbul çok kalabalık nufusu yoğun olan bir şehir su sorunu herzaman olmuştur istanbul,da yapılan inşaatlar gökdelenler temel atarken patlatılan ana dağıtım su boruları var eksik yapılan altyapı yatırım sorunları var uzun yıllardan beri akp'li belediye başkanı yönetti ibb'yi su kullanımın yoğun zamanlarda suyun debisi düşüyor demekki buda düşük basınca neden oluyor olabilir yada farklı bölgelerdeki içme suyu hat yenileme çalışmaları nedeni ile geçici süreliğine devre dışı bırakılmış ana dağıtım şebekeleri olabilir diyelimki istanbula 10 yerden su basılıyor arıza bakım yenileme çalışmaları nedeni ile bunların 4-5 tanesi devre dışı kalıyor buda kimi bölgelerde su kesintisi yada su basıncında düşmelere sebeb oluyor olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
İski konusunda haber yapılmıştı sular kesik ,tankerle su taşınıyor diye ,ama arka planda çamaşır makinasında çamaşır yıkanıyordu

Bazı insanlar da o kanalları izlemekten zevk alıyor, ne yaparsın. :hihi
Seçimden önce metro gelecek diye tabela takıp, seçimden sonra tabelayı sökenleri seviyor bazıları da. :bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
istanbul çok kalabalık nufusu yoğun olan bir şehir su sorunu herzaman olmuştur istanbu,lda yapılan inşaatlar gökdelenler temel atarken patlatılan ana dağıtım su boruları var eksik yapılan altyapı yatırım sorunları var uzun yıllardan beri akp'li belediye başkanı yönetti ibb'yi su kullanımın yoğun zamanlarda suyun debisi düşüyor demekki buda düşük basınca neden oluyor olabilir yada farklı bölgelerdeki içme suyu hat yenileme çalışmaları nedeni ile geçici süreliğine devre dışı bırakılmış ana dağıtım şebekeleri olabilir diyelimki istanbula 10 yerden su basılıyor arıza bakım yenileme çalışmaları nedeni ile bunların 4-5 tanesi devre dışı kalıyor buda kimi bölgelerde su kesintisi yada su basıncında düşmelere sebeb oluyor olabilir

İşte bazı insanlar bunu söylemek yerine trollük yapmayı tercih ediyor. :hihi
Koronaya rağmen işe gitmek zorunda olan tonla insan mevcut fakat bir o kadar da evde insan mevcut.
Çamaşırlar, bulaşıklar vs daha sık yıkanır oldu.
Evler daha sık temizlenir oldu.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
şöyle birsey de olabilir belediye uzerinde surekli "su bitiyor, barajlar boş, istanbul susuz kalacak" diye baskı var bundan dolayı basıncı düşürüp kullanimi azaltmak icin yapmis da olabilirler ama sonuc olarak gene su sorunu oluyor yani. genel şikayetlere bakılırsa iskiden kontrole gelen elemanlarda birsey yok deyip geçiyorlar planli olarak yani adam var ki çağırmış koskoca 26 daire birden başvurmuş bu insanların hepsi mi anormal?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bende basvuru yaptım basinc düşük diye adam geldi muslugu acin dedi actik sayactan bakti sayac dönüyor tamam bu normal su geciyor diyor.
sanki ben sular akmıyor sayac dönmüyor demişim
neyse sonuc olarak iski planlı yapiyor bu işi sebebini tam bilmesek de..

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
şöyle birsey de olabilir belediye uzerinde surekli "su bitiyor, barajlar boş, istanbul susuz kalacak" diye baskı var bundan dolayı basıncı düşürüp kullanimi azaltmak icin yapmis da olabilirler ama sonuc olarak gene su sorunu oluyor yani. genel şikayetlere bakılırsa iskiden kontrole gelen elemanlarda birsey yok deyip geçiyorlar planli olarak yani adam var ki çağırmış koskoca 26 daire birden başvurmuş bu insanların hepsi mi anormal?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bende basvuru yaptım basinc düşük diye adam geldi muslugu acin dedi actik sayactan bakti sayac dönüyor tamam bu normal su geciyor diyor.
sanki ben sular akmıyor sayac dönmüyor demişim
neyse sonuc olarak iski planlı yapiyor bu işi sebebini tam bilmesek de..
Bak bu aklıma gelmemişti sevgili flip-flop :ok Belki neden budur büyük ihtimalle ,ablamı aradım sordum ,"bende sıkıntı yok alcum,güzel akıyor" dedi (İzmir-Buca) :)
Çevremdeki tüm arkadaşlarda hidrofor varmış ,taaa Çiiğlideki arkadaşlarda bile :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri