Isıtma Odaklı Klima Tavsiyesi

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Herkese tekrardan selamlar.
Özellikle kışın ısıtma için kullanılacak. Yazın da nem’den kurtaracak 12.000 btu klima düşünüyorum.
Rize’deyim ben. Salonum 30 m2 civarı, bir cephesi deniz taraftar, çift cam pimapen, ısı yalıtımlı dış cephe kaplamalı, çatı katı, çatı yeni değişmiş sac olacak.
Benim aklımda bir kaç model var. Maksimum bütçe 3000 tl.

Airfel LTXN35U A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Vestel Flora Doğa A++ 9000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima (Montaj Dahil)

LG Dual Eco S3-W12JA3AA A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima

İyi ısıtsın, sessiz çalışsın, mümkünse de az elektrik tüketsin. ?
Malzeme kalitesini siz biliyorsunuz benim hiç bir fikrim yok. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Yalıtımı ıyı ve ılıman yerlerde 12lık klımalar 30m2 rahatlıkla ısıtır ve sogutur.
(salonum yuvarlak 30m2dır 12lık klımayla ısıtıp sogutuyorum.)

Sızın evın catı katı olması uzerının sac olması ıslerı bıraz tersıne cevırır. 12lık gereken randıman alamayabılırsınız.

18lıge yonelmenız daha dogru olacaktır.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Yalıtımı ıyı ve ılıman yerlerde 12lık klımalar 30m2 rahatlıkla ısıtır ve sogutur.
(salonum yuvarlak 30m2dır 12lık klımayla ısıtıp sogutuyorum.)

Sızın evın catı katı olması uzerının sac olması ıslerı bıraz tersıne cevırır. 12lık gereken randıman alamayabılırsınız.

18lıge yonelmenız daha dogru olacaktır.
18’liklee bayağı tuzlu gibi ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

18lık favorı F/P tavsiyem LG Dual Eco :ok
Kampanya bulmak lazım galiba

Son düzenleme:

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Lg’de ücretsiz keşif yokmuş. Benim dış üniteyi binanın duvarına astırmam gerekiyor mecburen çünkü yerim yok ve montaj istediğim konumu da danışmam lazım. Nasıl yapabilirim.
Ayrıca binada mantolama var. Servis kolay geldiği yere kurmakta diretirse ne yapmalıyım?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
lg klimaların ıstması çok güzel geçen kış uydu ayarlamak için bir komşunun evine gittim hamam gibiydi soba ile ısınıyorlar zannettim meğer lg klimamış benim fujı plus o kadar ıstıtmıyor.şimdiki aklım olsaydı lg alırdım.her klima soğutuyor önemli olan ısıtması o yüzden çok param olsa m.e -az param olsa lg alırım.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri