Işık sızması

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Merhaba arkadaşlar 5 ay önce kurulumunu yaptığım ithalatçı garantili olarak aldığım LGSK8100 tv de en başından beri ışık sızması var ben bunun bir sorun olmadığını düşündüm ilk başta ama ilerleyen zamanlarda rahatsız edici oldu hele ki karanlıkta karanlık sahnelerde ve kanal değişim sırasında. Bu modelde benim gibi sorun yaşayan var mı ? Ve de ithalatçı garantili olduğu için bu sorunla ilgilenirler mi ?

E557A5B4-B957-417B-84CC-E2A2E44219EC.jpg
39270E84-7AFD-4E09-A2E0-507C6BBEA6B5.jpg
696D15B7-4148-4F8F-BF5B-6A5B9DCAA468.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
geçmiş olsun, şu an için izleme zevkini bozacak seviyede, umarım sonuç alırsınız

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Arkadaşlar ürün için Servis geldi ancak ben ilçede oturduğum için yoğun aramalarım sayesinde asıl servis değil ilçede görevlendirdikleri bir tv tamircisi geldi. Baktı ışık sızması olduğunu tespit etti ilçe merkezine bildirdiler. Tvyi alAcaklarını söylediler 1 hafta geçti kimse gelmedi dün istanbul Garanti merkezini aradım Avrupa tv center diye bir yer onlarda dedi ki şöyle yapalım isterseniz zaten oradaki servis yapadıklarında bize gönderecekler siz isterseniz karşı ödemeli olarak direkt bize gönderin. Sizce öyle yaparsam bir sorun çıkar mı ? Ne bilim ben çok pinpirikliyim böyle konularda ? Yardımcı olursanız lütfen ?

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Arkadaşlar ben tv yi alıp merkez ilçedeki servise götürdüm teslim ettim ve içinde ki led in çalışmadığını söyledi bunun değişmesi lazım dedi. Oradaki LG servisini aradı led i için bunlar yeni model olduğu için bulunmaz demiş. Şimdi merkez ile görüşecek İstanbul’da ki merkez tedarik edeceğini söyledi şu an beklemedeyiz. Durumlardan haberdar ederim...

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Merhaba arkadaşlar. İstanbulda ki merkez beni arayarak bu şikayet ettiğim olayın bir sorun olmadığını aksine bir özelliği olduğunu söylediler ve tvyi bana gönderdiler. Ben şunu merak ediyorum benim tvnin muadili var mı forumda aynı sorunu yaşayan ? A Adem Helvacı hocamda Yardımcı olursa çok sevinirim ne yapabilirim bu noktada ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
telefondaki gibi bu ışık sızması özellik değildir. cıplak gözlede aynı sorun varsa tüketici hakem heyetine başvurmalısın

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın.

Öncelikle görsellerin çekim anlamında oldukça başarısız olduğunu belirtmek isterim zira gördüğüm şey objektif kaynaklı ışık kırılması mı, panel kaynaklı ışık sızması mı, yoksa başka bir şey mi diye ayırt etmek zor, bu nedenle yorumum da çok objektif olamaz.

Evet özellik olarak kabul edebiliriz, local dimming var, bölgesel karartma yapıyor diyebiliriz ancak o da böyle olmaz zaten, onun mantığı ve sistemi çok ayrı.

Bunun gerçek sorun olduğunu biz kabul ettiğimizde ise sizin asıl gerçek sorununuz başlıyor.

LG zaten genel anlamda servis konusunda ciddi sorunları olan bir marka, üstüne bir de ithalatçı garantisi eklenince bu zihniyet ne yazık ki adam bulamayınca mahalle bakkalını dahi yollar size uzman olarak.

Şimdi size görüş bildiren şahısların uzmanlık dereceleri ve statüleri nedir onda ayrı bir konu elbette.

Öncelikle tv de widi özelliğiniz var ise, size yollayacağım şu uygulamayı (test ediyoruz şu an ancak kullanmanızda sakınca yok) telefonunuza kurun, telefonu tv ye widi ile aktarın ve beyaz, siyah, kırmızı ekranlarda birer görsel alıp foruma paylaşın lütfen. Homojen bir dağılım var mı yok mu ona bakalım, polarizer de katlanma varmı onu görelim sonra yorum yapalım :)

Uygulamayı özelden yolluyorum size. Lütfen şimdilik sadece sizde kalsın, henüz kullanıma açmadık zaar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt