Isı Yalıtımı Açısından Pencere Seçimine Dikkat Edin

aslihankosee Çevrimdışı

aslihankosee 

Yeni Üye
6 Eyl 2019
10
32
Isı yalıtımını pencereler tarafından yaptırmak istiyorsanız mutlaka ısıcam sinerji tercih etmelisiniz. Yıllardır süregelen yalıtım çabalarını ısıcam sinerji tek başına hallediyor. Peki, nedir bu ısıcam sinerji? Çift camlarda cam boşluklarındaki yüzeylere hava doldurulurken ısıcam sinerji pencere modellerinde hava yerine argon gazı doldurulur. Bu gaz sayesinde ortam sıcaklığı korunmuş olur.

Isıcam sinerji camları ısıyı en iyi şekilde ileten ve müthiş derecede ısı yalıtımı yapan camlardır. Nereden mi biliyorum? Çünkü evime taktırdım ve bizzat gördüm yaşadım. Evet, ilk zamanlarda biraz maliyetli geliyor fakat yaklaşık 2 ay içerisinde yaptığı masrafı tekrar kazandırıyor. Örneğin normal şartlarda 500 TL doğalgaz faturası ödüyorsanız ısıcam sinerji yaptırdıktan sonra yarı yarıya ödüyorsunuz.

Isıcam Sinerji Farkı

Isıcam sinerji
, ısıyı kontrol edebilme özelliğine sahiptir. Özellikle kış aylarında soğuk havanın zirvede olduğu zamanlarda içeriye girecek olan soğuğu keserek güneş ışınlarından maksimum derecede faydalanıp içeriye sıcak hava dolmasını sağlıyor. Aynı zamanda pencerenin önünde soğuk hava dolmasını önleyerek camların da buharlanmasını önlüyor. Bu çoğu zaman çok büyük avantaj sağlıyor. Çünkü sıcağın tadı ısıcam sinerji ile sağlanıyor.

Ben evime ısıcam sinerji yaptırdıktan sonra camlarımın buharlanmadığını gördüm ve evimin eskisinden daha sıcak olduğunu fark ettim. Bu nedenle şiddetle herkese tavsiye ediyorum. Gerçekten çok iyi fayda ediyor ve ısınmak için saatlerce çaba harcamaya ve yüksek faturalara gerek kalmıyor. Isıcam sadece kış aylarında faydasını göstermiyor. Yaz aylarında da dışarıdaki güneş ışınlarını %40 oranında azaltarak içerinin daha serin kalmasını sağlıyor. Yaz kış rahatlıkla kullanıldığı için ben de ısıcam sinerji yaptırmayı tercih ettim. Sizler de güvenilir firmalar ile anlaşarak evinize hatta işyerinize ısıcam sinerji yaptırabilirsiniz.

Kaynak; ortaklarcam

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
faydası tabiki var ama yarı yarıya fatura düşeceği bence abes kaçmış. geri kalanlarına katılıyorum.

tabi bu konu değil ama öyle yerdeyiz ki tasarruf için herşeye bakıyoruz, öyle kabaca araştırmamda: oda termostatı %20 tasarruf sağlıyor deniliyor. Dediğiniz gibi camlar da %10 kadar tasarruf sağlıyor, dış cephe kaplaması %40, özel ayarlı petek musluğu %20 tasarruf sağlıyor, Peteklerin hepsini yakın %10 tasarruf sağlarsınız, gece kapatmayın %5 tasarruf sağlayın deniliyor. toplamda bende hepsi yok ama %85 tasarruf sağlıyorum ve doğal gaz faturam 450TL geliyor. allahtan tasarruflu kullanıyorum yoksa 1000 TL gelecek heralde :)

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
faydası tabiki var ama yarı yarıya fatura düşeceği bence abes kaçmış. geri kalanlarına katılıyorum.

tabi bu konu değil ama öyle yerdeyiz ki tasarruf için herşeye bakıyoruz, öyle kabaca araştırmamda: oda termostatı %20 tasarruf sağlıyor deniliyor. Dediğiniz gibi camlar da %10 kadar tasarruf sağlıyor, dış cephe kaplaması %40, özel ayarlı petek musluğu %20 tasarruf sağlıyor, Peteklerin hepsini yakın %10 tasarruf sağlarsınız, gece kapatmayın %5 tasarruf sağlayın deniliyor. toplamda bende hepsi yok ama %85 tasarruf sağlıyorum ve doğal gaz faturam 450TL geliyor. allahtan tasarruflu kullanıyorum yoksa 1000 TL gelecek heralde :)
Bu hesaba göre bedava yaşıyoruz bedava :deli1

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
valla öyle allahtan hem tasarruf yapıyoruz hemde bunlar için 5-10 bin lira masraf yapıyoruz. anlamadım yani tasarruf nerede :hihi
normal şartlarda bu hesapla 200 tl fatura gelmeli
Normal şartlarda doğalgaz faturası hiç tasarrufsuz bu kadar gelmeli. Cümlelerim yanlış anlaşılmasın Tasarruf tabi ki yapılmalı ama tasarruf için yaptığın masraf 2 yıl içinde kendini karşılamalı. Ödediğimiz haraçlardan dolayı evdeki hesap maalesef çarşıya uymuyor. Daha çok şey yazarım da mixerler ortaya çıkar şimdi en iyisi susmak?

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Bir şey yaptıracaksam epey önyargılıyım bu konularda.. Neden ?.. Çünkü yapamıyorlar.. elinde tornavida eğitimsiz tiplemeler (ülkede az sayıda da olsa işini bilenleri, işine ve müşteriye saygılı olanları, müşterinin isteklerine de önem verenleri tenzih ederim..) bir de diz boyu ukalalık, aklınca iş yapar görünümünde ama mangizi almayı çok iyi biliyor.. Bak benim cam balkon en ufak bir yağmur çiselemesinde bile içerisi Atlantik okyanusu gibi oluyor.. Durmak yok önyargılara devam..

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri