İphone kendi kendine FaceTime arama yapıyor ?

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Merhaba ;

telefonum bugün sarjdayken kendi kendine iki ayrı kişiye face time arama yapmış . Cok şaşırdım asil ilginc olay da bu ikisi kişinin amca yigen olması ve rehber de alt alta da değiller . Basına daha önce boyle birsey gelen var midir cok merak ettim . Başkasının telefonumu kurcalama veya aramayı yapma gibi bir şansı yok .

Edit: telefon iPhone Se (2020)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bir zamanlar böyle bir hata vardı ama yine mi geldi bilmiyorum.
Uygulamayı sıfırlamayı deneme imkanın varsa bir dene.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Iphone 4ten beri kullanırım hiç başıma gelmedi. Bence Apple destek uygulamasına kayıt bırakın. Aşırı yardımcı oluyor ve çözüyorlar.Yazılımsal olma ihtimali yüksek.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dokunmatik ekran arızası yada donanım arızası

İstemsiz kendi kendine dokunur onu bunu açar

Servise verin bi baksınlar.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Home tuşu ile facetime açılabiliyor muydu direkt? Uzun basınca siri açılıyordu. :alala
“Hey siri’yi dinle” diye bir özellik var. Cihaz sürekli dinlemede oluyor. Uzakta bile olsa Hey Siri diye seslenince tepki veriyor. Muhabbete giriyorsun istediğini yapıyor. Nadiren de olsa bazen yanındaki biri ile alakasız bir sohbette iken Siri birden devreye girebiliyor. Olmadık bir şey söylüyor. Falancayı ara gibi bir komut algılamış da olabilir.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
Android değil ios bu, virüs bulaşma ihtimali sıfıra çok yakın. 11 yıllık apple tecrübem ile ya siri kaynaklıdır ya da dokunmatik problemidir diyorum.
sana öyle geliyor virüs=dandios... geçenlerde adamın birinin tüm birikimi dandios virüsü yüzünden uçtu...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dokunmatik ekran arızası yada donanım arızası

İstemsiz kendi kendine dokunur onu bunu açar

Servise verin bi baksınlar.
alakası yok... sadece 0.01 ihtimal...

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36
Apple kimliğini kullanan başka bir cihaz olabilir. şifreni değiştir ve varsa başka cihazlar menüden onlardan çıkış yaptır.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
sana öyle geliyor virüs=dandios... geçenlerde adamın birinin tüm birikimi dandios virüsü yüzünden uçtu...

alakası yok... sadece 0.01 ihtimal...
Tamir ettiğim 100'lerce telefona dayanarak teknik bilgi verdim

Virüs kaynaklı sorun olması imkansız ...

( bugün sarjdayken ) = donanım arızasına işaret eder sarja takılı iken

Dokunmatik istemsiz kendi kendine dokunur birşeyler açar vs

Bazı testler ölçümler yapılır sorun tespit edilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Android değil ios bu, virüs bulaşma ihtimali sıfıra çok yakın. 11 yıllık apple tecrübem ile ya siri kaynaklıdır ya da dokunmatik problemidir diyorum.
Siri kaynaklı olabilir cunku bazen durduk yere Siri aciyor . Telefon şarjda baska odada ben baska odadayken oluyor olay ve aranan kişiler amca yigen bugün cok ilginc şeyler oldu ?

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
pardon ama siriyi niye açık tutuyorsunuz?... kapatın... fişler kaydeder... ihbar eder...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Siri kaynaklı olabilir cunku bazen durduk yere Siri aciyor . Telefon şarjda baska odada ben baska odadayken oluyor olay ve aranan kişiler amca yigen bugün cok ilginc şeyler oldu ?
Gözlemlemen lazım sarjda iken ara ara yapar bazen uzun süre hiç yapmaz sık sık yaparsa cihaz servise gider.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt