iphone anakart tamir servisi önerisi

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
abilerim kardeşlerim merhabalar,

iphone 6s plus 64gb kullanıyorum uzun süredir çıkan ios12 güncellemesine rağmen 11 kullanıyordum kamera açınca arada donuyor açılmıyordu arka plandan kapatınca açılıyordu.

geçenlerde pili yıprandığından baseus marka pil aldım değiştirdim kulaklık seside azaldığından filitresini deliklerini temizledim. telefonu topladım aa ne görelim ön kamera açıcak gibi yapıp siyah ekrana düşüyor.

bir iki yazı okudum ios 11 de kamera açmama takılma olabildiği yazıyordu telefonu güncelledim yok düzelmedi dfu modda yeniden attım yazılım gene düzelmedi.

apple destekle görüştü uzaktan diag yaptılar donanımsal sorum yok dediler bir iki işlem yaptırdılar olmadı en son servise götürün donanımsal dediler.

tabi bu arada 2 tane ön kamera ile test yaptık açmadı gene anakartta bir problem var galiba anakartı çöp etmeden iyi onarım yapabilecek servis önerilerinizi bekliyorum.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Abi Günaydınlar Yaşadığınız Sorun için Geçmiş Olsun diliyorum Servis varmı sormuşsunuz İphonelerde Anakart Tamiri Maalesef Zor oluyor Olsada Randuman Tutmuyor Uzaktan Destekle Apple Müşteri hizmetlerinin Donanımsal Sorunu yoktur Demesi Garip Bir durum Bide ön kısımla kasa ayrıldığı zaman Eskisi Gibi Yerine oturmuyor Ekranla Kasa Arasında Boşluk Kalıyor Tavsiyem Anakart Tamiriyle Uğraşmayın Daha Önceden İphone 4 ten Çile Çektiğim İçin Size Burda Yazmak İstedim.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abi ben daha önce 2 defa tecrübe ettim. En sonuncu da telefon elimden düştü ekran elma logosunda kaldı. Formatladım ettim olmadı. Birkaç yere götürdüm anakart dedi. Birine yaptırdım. Açıldı dokunmatik yok. Ekran dokunmatiği yapıldı. Şebeke yok. Kaldırdım attım. 2 defa iphone telefon yaptırdım ikisi de elimde kaldı. Bence uğraş verme.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apple servislerinden birine götürün derim, onlar da çözemezse zaten yapabilecek birşey yoktur bence.
Onun haricinde kamera anakarta esnek kablo ile bağlanmışsa, söküp telefonu çalıştırmayı deneyin derim.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
hocam büyük ihtimal soketi parçaladın. geçmiş olsun. benim de elimde 2 adet m5 aqua var. bulsam soketleri yenilecem. senin de anakartının soketini bulabilsem ben yapardım. ama yok. satmıyorlar bu soketleri.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Bayram donusu
durumu teknis servis arkadasa sorayim.
onarim ihtimalini ogrenir size bilgi veririm.

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Slm
Hayirli bayramlar.Bana iphone 6s anakart lazim icloud suz sorunsuz.elinde olan varmi.Ankara.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt