İnverto Ultra Single 8K Lnb Hakkında

A Çevrimdışı

arabade

Yeni Üye
27 Nis 2021
7
48
Foruma ilk defa konu açıyorum umarım yanlış yere açmamışımdır .Yeni Aldığım yeni seri İnverto Ultra 8K Lnb hakkında deneyimlerimi aktarmak istiyorum. Hali Hazırda İnverto Black Ultra lnb kullanıyordum ve çokda memnundum Ultra 8 K çıktığı haberini alınca gerçekten beklentilerim arttı Tr ye gelmesini bekledim geldi ve hemen aldım amacım Amos 4W uydusunda Yes paketini düzgün alabilmekti ki Ankarada günün belli saatlerinde bazı TP leri kırılmalı alabiliyordum tahminim bu yeni seriyle kırılma probleminin ortadan kalkacağı yönündeydi ama malesef öyle olmadı Amos 4W uydusunda Hala TV frekansını 120 Cm Sab Çanak Anten , Stab 120 HH diseqc motor , İnverto black ultra lnb sistemimle % 90 sinyal seviyesinde alabiliyordum Yeni Lnb ile sinyal artacak diye umarken malesef sinyal seviyesi % 86 ya düştü dolaysıyla yapmak istediğimi yapamadım .Benim gibi düşünen arkadaşlara bu yazıyı okumadan almamalarını tavsiye ediyorum.İyi forumlar.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
merhaba,

8K ile olmaz o, 16K hatta bana kalırsa 32K lnb gerekir. :)

Şaka bir tarafa, lnblerde yazan Full HD, 4K, 8K gibi ibarelerin hiç bir anlamı yoktur ve tamamen kandırmacadır, Çinlinin yeni kutu ve etiket yapmasına bakar.

Adam gibi bir "sd" lnb tüm "Hd" ve "*K" lnbleri döver, yalanlara kanmayın.

A Çevrimdışı

arabade

Yeni Üye
27 Nis 2021
7
48
Bu Firma için bu yazdıklarınızın geçerli olduğunu sanmıyorum piyasa malı adı sanı belli olmayan ürünler için doğrudur . Düşüncelerinize saygım var ayrıca yorumunuz için teşekkürler.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
ben uzun yıllardır Inverto serilerini kullandım ve halen de kullanıyorum özellikle Black serileri
ancak bunların 4/8k filan olayı tamamen hikaye!

hatta bir zamanlar 4k yayınlar başladığı zaman Astra/Hbird gibi hemen şehir efsaneleri
malum forumlar dan yayılıp yok4k LNB gerekir yok bilmem ne gerekir lafları gırla gitti

uyanıklar da hemen "4K LNB" diye malları çıkardılar:haha
ben o zaman da Inverto Black kullanıyordum ve hatta TR ye sanırım ilk 4K Receiverı
getirip kullanan da bendim diye biliyorum;üstelik hem TechniSat hem de Humax

4K kanalları da hemen izlemeye başladım çatıdaki sistemim ile!!
ama birileri sürekli 4K LNB diye satıyordu eski LNB leri şimdi de aynı tantana sanırım 8K
çin çıkacak bazıları da bu olaya bilmeden balıklama atlayacak:haha1

Not;ancak Inverto ların yayınları süper aldığı veya en hassas ayarlı durumda olduğu
filan da doğru değildir! sadece İYİ dir o kadar,yada piyasa işi veya Karaköy işi bir alay
LNB ler den ise çok daha iyi dir tabiki!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
LNB işlerinin yıllarca hep güzellemesi yapıldı fakat istisna bazı durumlar dışında Saturasyon sapması yapanını görmedim ben.
Bu gün bir çok meslektaşım halen vatandaşa masaya 3 LNB koyup ''Abi bu SD 200 kanal çeker, Bu HD 300 kanal çeker, bu 4K Allah ne verdi ise çeker'' diyerek mal satıyor. Şaka yapmıyorum gayet ciddiyim.

Standart ev kullanıcısı için inverto konverto umberto 8 16 32K ne olduğu fark etmez.

1- Polarite
2- Lineerite
3- Saturasyon

Bunlar dengede olduğu sürece her LNB isteneni verir.

Fakat, yaptığınız inceleme çok kıymetli zira belli ki standart ev kullanıcısı değilsiniz o nedenle bu veriler bizlere çok lazım.

Paylaşımınız için teşekkür ediyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
  • Superior Phase Noise performance, DVB-S2X compliant supporting Ultra HD (4K and 8K) TV
Aslında sanırım bizde bunu 4-8k diye belirtmişler sevgili arabade ,büyük ihtimalle satış olsun diyedir.Muhtemelen yapmışsındır ama acaba lnb takarken motor pozisyonunu 0 (sıfır) yaparak takmışsındır ,yani lnb hafif dönmüş olabilir,veya içeri-dışarı ayarını da kaçırmış olabilirsin :ok

A Çevrimdışı

arabade

Yeni Üye
27 Nis 2021
7
48
Ayarların tamamı kontrol edildi ama malesef performans açısından hiç bir artısı yok ve Black Ultra ya göre daha küçük ,benim gibi alan veya almayı düşünenler hayal kırıklığına uğramasınlar. Ayrıca üzerinde yazan 4k 8k gibi ibarelerin hikaye olduğunu biliyorum ama markanın daha önce ürünlerini kullandığım için kalitesine güvendim dolar kurundan dolayı da ucuz da değil hani.Merak edip bakmıştım internet sitelerinin değerlerine tavsiye forumun bildiğim forumlarve internet siteleri arasında maddi değer olarak en değerlisi olduğunu gördüm burda yazılanların daha çok kişiye ulaşacağı anlamına gelir teşekküerler kurucualrı ve emeği geçenlere.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Uydu cihazları hala varmı, oradan yayın yapan kanallar vs. İnternet var artık Uğraşılmaz uydu falan. Yağdı yağmur, çaktı şimşek,yayın gitti vs çekilmez ?

A Çevrimdışı

arabade

Yeni Üye
27 Nis 2021
7
48
Olabilir tabi ki. Saygım sonsuz tercih edene. Sadece ben eskiden kullanan biri olarak çok zahmetli geliyor. Teknoloji olarak eski kalıyor sadece. Saygılar ?
Her ikisini beraber kullanınca sıkıntı çıkmıyor internet büyük bir dünya elbette benim gibi manuel sevenler içinde ayrı bir tat nostaljiyi seviyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
dün de yazmıştım,Inverto ile uçan-kaçan ne varsa alır v.s doğru değildir
sadece "iyi" sınıfın da olan bir markadır,sanırım bunu Erol bey ithal ediyor
(eskiler bilir kendisini)hala devam ediyormu bilemem

TR ye çok iyi veya özel v.s LNB ler genel de hiç gelmedi örneğin!
Alman malı Technisat,Kathrein ve bir kaç marka daha vardır bunlar
en iyisi sınıfına giriyor ki fiyatları da zaten ciddi pahalı dır,hatta tipleri
bile farklı yaw:hmm
bir zamanlar alayım bir tane demiştim ama almadım,ayrıca Receiver ların
da modası geçti gibi,ben bile yakın zamana kadar kullanıyordum ama artık
yedeğe çektim Kathrein-916 olanı,913 zaten kaç zamandır yedekte ama arada
takıp izliyorum bazı FTA yayınları,tabi bunun tadı farklı:ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Aslında sanırım bizde bunu 4-8k diye belirtmişler sevgili arabade ,büyük ihtimalle satış olsun diyedir.Muhtemelen yapmışsındır ama acaba lnb takarken motor pozisyonunu 0 (sıfır) yaparak takmışsındır ,yani lnb hafif dönmüş olabilir,veya içeri-dışarı ayarını da kaçırmış olabilirsin :ok

Ayarların tamamı kontrol edildi ama malesef performans açısından hiç bir artısı yok ve Black Ultra ya göre daha küçük ,benim gibi alan veya almayı düşünenler hayal kırıklığına uğramasınlar. Ayrıca üzerinde yazan 4k 8k gibi ibarelerin hikaye olduğunu biliyorum ama markanın daha önce ürünlerini kullandığım için kalitesine güvendim dolar kurundan dolayı da ucuz da değil hani.Merak edip bakmıştım internet sitelerinin değerlerine tavsiye forumun bildiğim forumlarve internet siteleri arasında maddi değer olarak en değerlisi olduğunu gördüm burda yazılanların daha çok kişiye ulaşacağı anlamına gelir teşekküerler kurucualrı ve emeği geçenlere.
Güzel düşüncelerin için forum adına teşekkür ederim ,ben zaten üretici linkini bilerek verdim ki senin adında her kullanıcı girip görsün istedim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt